Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Обрізання в релігійних практиках Юдеїв. Біблійне середовище життя Ісуса Христа

Про релігійні практики Юдеїв, серед яких обрізання. Розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Катехиза про Біблійне середовище періоду Ісуса Христа та етапи розвитку релігії, що допомагає зрозуміти Спасителя. 




Минулого разу ми говорили про Шабат та про специфіку цього дня. Є й інші практики що ідентифікують особливість Єврейського народу серед яких, зокрема, кошерність (кашрут) та обрізання.

Обрізання сьогодні практикується в багатьох народів найближчого оточення Ізраїля, серед яких Єгипет. Але на відміну від інших сусідів обрізання не практикували Филистимляни, які були приходьками з Європи.


Згідно Біблії, обрізання розпочинається в епоху Авраама коли Бог заповідав його народу, що їм належить Земля обітована . А щоб ідентифікувати тих, кому вона належить було введено обрізання, що символізує приналежність до обітниць Божих. З точки зору істориків, практика обрізання ідентифікувала Ізраїльський народ, як той, який заключив союз з Богом. Тоді це явище не вважалося сильним знаком релігійної приналежності, а більше було як ініціація - знак зрілості чоловіка.

Вавилонський полон вимагав від Євреїв потурбуватися про збереження своєї ідентичності та дав поштовх до окреслення своєї особливості. Так обрізання стало знаком вибраності та приналежності до Божого народу. Тоді обрізання почало практикуватися на 8-й день після народження для всіх хлопчиків.


Цей знак залишався настільки безумовним для Євреїв, що навіть коли вони віддавали своїх дочок за чужинців (хоч і рідко) то обов'язковою вимогою для іноземця було в першу чергу обрізання, навіть не віра.


Коли людина належить до якоїсь віри, має уяву та стійкі погляди на певну сукупність речей - це ортодоксія. Але в минулому дивилися в першу чергу на справи, діла (дотримання шабату, обрізання) - це ортопраксія.
Отець Володимир Кусьнєж

Слухати інші програми отця Володимира Кусьнєжа
Пророки про Месію, який врятує світ
Пророцтво Даниїла про Месію
Месіанські пророцтва після Вавилону
Старозавітній пророк Захарія говорив про Ісуса
Чому родовід Ісуса викладено тільки по чоловічій лінії?
Як виглядала старозавітна сім'я?


"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00