Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Ми, кармеліти, закликаємо всіх практикувати молитву завжди.
Говорячи про обов'язок молитви часто маємо на увазі роботу устами, проговорювання. Або з вервичкою намагаємося дотримуватися відповідного темпоритму. Важливим елементом молитви є постава тіла. Коли я збираюся молитися перед іконою то вирішую, яку поставу прийняти.

Стати на коліна. Це дуже красива постава, що відображає наше смирення та повагу до Бога. До цього ми можемо, як в дитинстві, скласти руки та підняти очі до Бога. Але тут сама головна постава знаходиться в нашому серці.

Стоячи з опущеними руками. Ця постава демонструє готовність прийняти Божу волю. Це немов би зовнішній вираз слів: "Ось я. Пошли мене!". Я не втікаю, стою та виражаю готовність на Божі наміри. Також, коли я стою, то чекаю, щоб мене вели в Божому напрямку.

З піднятими руками. Таку поставу можна назвати поставою Оранти. Тут я піднімаю руки наскільки можу та схиляю голову та готовий зустріти те, що чекає мене згори. Коли я піднімаю руки то хочу піднятися вгору. Це те, що роблять діти коли хочуть щоб батьки взяли їх на руки. Так і ми, коли піднімаємо руки в молитві, чекаємо, що нас прийме та підніме до себе Бог. Також ця постава визнає мою малість перед величчю Бога.

Преклонитися. Цей жест є проявом поваги до Пресвятої Трійці чи Святої Особи.

Закрити очі.
Це допоможе зосередитися та краще уявити Євангеліє прочитане під час молитви. Закривши очі ми можемо відмежуватися від різних вражень, що відволікають. Також ми закриваємо очі в Божій присутності, щоб засвоїти цей приємний досвід.

Через танець. Так ми можемо виразити свою молитву відкриваючи правду та радість спасіння нас Господом.

Сидячи. Молячися так ми займаємо поставу учня, слухача. Оскільки молитва - це розмова то читати Слово Боже чи набожну книгу в розкритих долонях сидячи доволі зручно та практично.

Часто виникає запитання, особливо від людей поважного віку, чи можна молитися лежачи? Звісно, що ТАК! Особливо, якщо ви вимушені молитися так через хворобу. Молитися Розарій перед сном, лежачи, дуже корисно, адже ми таким чином віддаємо себе та свої думки Богу.

Багато успішних людей сьогодні шукають гармонію в житті та відкривають практику медитації, що допомагає збалансувати сторони свого життя. Між здоровим харчуванням, фізичною активністю додається медитація східних традицій. Але ж чомусь нівелюється християнська молитва, що також є можливістю заспокоїти свій розум.

Отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Слухати інші програми
Невинність та гріх: причинно-спадковий зв'язок проявів та вчинків людини.

Невинність та гріх: причинно-спадковий зв'язок проявів та вчинків людини.

"Гріх не був першим. Раніше за нього була невинність, в якій була сотворена людина на образ і подобу Божу", - говорить в катехизі о.Олександр Кушта. Продовжуємо цикл катехиз, заснованих на творі Йоана Павла II "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Теологія тіла"
Як глибоко пережити час Адвенту?", - катехеза бр.Сергія Воронюка

Як глибоко пережити час Адвенту?", - катехеза бр.Сергія Воронюка

Брат-капуцин Сергій Воронюк в ранковій катехезі готує слухачів Радіо Марія до Адвенту. Зокрема катехит говрить про те, як в передріздвяний час змінюється Літургія. Також отець Сергій дає поради як глибоко пережити Адвент та порівнює його з Різдвяним постом у Східній Традиції.
"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.