Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Ми, кармеліти, закликаємо всіх практикувати молитву завжди.
Говорячи про обов'язок молитви часто маємо на увазі роботу устами, проговорювання. Або з вервичкою намагаємося дотримуватися відповідного темпоритму. Важливим елементом молитви є постава тіла. Коли я збираюся молитися перед іконою то вирішую, яку поставу прийняти.

Стати на коліна. Це дуже красива постава, що відображає наше смирення та повагу до Бога. До цього ми можемо, як в дитинстві, скласти руки та підняти очі до Бога. Але тут сама головна постава знаходиться в нашому серці.

Стоячи з опущеними руками. Ця постава демонструє готовність прийняти Божу волю. Це немов би зовнішній вираз слів: "Ось я. Пошли мене!". Я не втікаю, стою та виражаю готовність на Божі наміри. Також, коли я стою, то чекаю, щоб мене вели в Божому напрямку.

З піднятими руками. Таку поставу можна назвати поставою Оранти. Тут я піднімаю руки наскільки можу та схиляю голову та готовий зустріти те, що чекає мене згори. Коли я піднімаю руки то хочу піднятися вгору. Це те, що роблять діти коли хочуть щоб батьки взяли їх на руки. Так і ми, коли піднімаємо руки в молитві, чекаємо, що нас прийме та підніме до себе Бог. Також ця постава визнає мою малість перед величчю Бога.

Преклонитися. Цей жест є проявом поваги до Пресвятої Трійці чи Святої Особи.

Закрити очі.
Це допоможе зосередитися та краще уявити Євангеліє прочитане під час молитви. Закривши очі ми можемо відмежуватися від різних вражень, що відволікають. Також ми закриваємо очі в Божій присутності, щоб засвоїти цей приємний досвід.

Через танець. Так ми можемо виразити свою молитву відкриваючи правду та радість спасіння нас Господом.

Сидячи. Молячися так ми займаємо поставу учня, слухача. Оскільки молитва - це розмова то читати Слово Боже чи набожну книгу в розкритих долонях сидячи доволі зручно та практично.

Часто виникає запитання, особливо від людей поважного віку, чи можна молитися лежачи? Звісно, що ТАК! Особливо, якщо ви вимушені молитися так через хворобу. Молитися Розарій перед сном, лежачи, дуже корисно, адже ми таким чином віддаємо себе та свої думки Богу.

Багато успішних людей сьогодні шукають гармонію в житті та відкривають практику медитації, що допомагає збалансувати сторони свого життя. Між здоровим харчуванням, фізичною активністю додається медитація східних традицій. Але ж чомусь нівелюється християнська молитва, що також є можливістю заспокоїти свій розум.

Отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

Слухати інші програми
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00