Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Слава Україні та Слава Ісусу Христу. Християнство - це поєднання Небесного та земного, - отець Петро Балог

Створено: 2022-12-26
Передача: Катехиза
Наше основне завдання, щоб ворог не позбавив нас почуття гідності. Про Різдво Христове під час війни розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Нині можна почути багато подібних проповідей на тему Різдва Христового. В цьому році проповідникам не доводиться напружуватися, щоб говорити про світло Христа чи темряву гріха, адже маємо багато наочних прикладів (вимкнення світла, темряву, перебої з електропостачанням тощо). Дехто навіть порівнював Христа з енергетиком, який ремонтує наші життєві мережі для подачі живлення. Проте я хочу зосередити вашу увагу на більш глибинному розумінні народження Христа, - отець Петро Балог.

Отже Ісус народився на окупованій території у подібних на наші обставинах. Проте у двох Євангеліях Матея та Луки ми нічого не читаємо про окупацію Ізраїля. Лише Матей пише про дітей убитих Іродом, своїм же правителем.

Сьогодні, в умовах війни, ми маємо ретельно дослідити історію народження Христа. Новину, що народився спаситель, ангел приніс пастухам в країні окупованій римлянами. Ізраїльтяни тоді намагалися позбутися від окупантів, але ті жорстоко придушували повстання. Ще довго вороги знаходилися на території Ізраїля, але християнство вже почало поширюватися в геометричній прогресії.

Різдво Христове описане по різному. В Євангелії від Матея 2 розділі бачимо, що автор виділяє персону Йосипа, який займає головну роль. Але тут ми не бачимо мудреців, проте присутня історія втечі в Єгипет.

Лише в Єв від Луки ми читаємо про: Благовіщення, перепис населення влаштований імператором Августом, пастухів, ясла, Симеона та Анну. Тобто кожен із євангелістів розкриває різні частини історії Ісуса Христа, але спільно пишуть про розпяття Спасителя.

Лука пише про перепис імператора Римської Імперії, Августа. Це було необхідно для розуміння кількості населення, що проживає на завойованих територіях, для коригування сплати податків. Величі імператора Августа Лука протиставляє Спасителя, який народився в стайні. Він пише це Євангеліє понад 50 років після смерті імператора Августа. Цікавий факт, Августа тоді проголошували спасителем народів. На памятниках із його зображенням писали, що він спаситель, який приніс мир народам та зупинив війну. Ось в таких умовах християни й проповідували силу Христа, який був людиною немічною, але заполонив імперію Словом Божим про спасіння. В майбутньому Християнство стане найбільшою релігією імперії, що шанувалася навіть на офіційному державному рівні.

Сьогодні нам дуже важливий цей надприродний елемент у протистоянні російській імперії. Тобто ми молимося за ЗСУ, кажемо Слава Україні та  Слава Ісусу Христу і це нормально. Християнство - це завжди поєднання Божественного та Божого, Небесного та земного. Зверніть увагу, як Лука відображає ці поєднання: "Слава во вишних Богу, і на землі мир, у людях благовоління".

Розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Слухати програми отця Петра Балога


"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.  



"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Бути невидимими продовженням рук священника. Ми не носимо хабіт, а працюємо в лікарнях, школах та інших закладах, де свідчимо про Бога та Церкву", - про Згромадження Сестри від Ангелів розповідає сестра Юлія Заводовська.