Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Великий піст має принести плоди. "Відстань - це можливість покращити стосунки", - отець Тарас Фітьо

Як бути близько один до одного перебуваючи на відстані? На запитання відповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.
Час Великого посту має дати плоди. Сьогодні більшість сімей переживають розлуку пов'язану з війною. Моя родина нині знаходиться за кордоном і час від часу я відвідую їх. Як же пройти випробування відстанню та знайти сили, щоб зберегти своє подружжя?

Випробування відстанню - це певний виклик. Адже ми можемо переживати смуток коли знаходимося далеко один від одного. Коли я вивіз свою сім'ю за кордон то думав, що тепер більше часу зможу приділити парафії. Але повернувшись додому серце охопив смуток бо не вистачало дружини та дітей поруч. Мені тоді допоміг досвід перших років подружнього життя.

Як зробити взаємини особливими перебуваючи на відстані?

1. Листи. Я почав писати дружині смс повідомлення. А ще краще писати листи на папері. Так ми можемо краще виразити тепло коханій людині, передати свої почуття та позитивні емоції.

2. Коли людина повертається з відрядження чи війни. В такому разі можна влаштувати свято, подарувати квіти, листівку, приготувати вечерю, або з дітьми приготувати кульки та плакати з вітальними написами. Тобто, зробити подію не буденною, а особливою.

3. Коли далеко один від одного то згадуйте час проведений разом. Подумайте, якою б ви хотіли стати дружиною/чоловіком коли зустрінетеся, а ще краще поговоріть про це. Тут варто мислити позитивно та позитивно говорити про поведінку, ставлення, дії. Тобто, під час відстані, можна прийняти рішення діяти по іншому, як краще буде для сім'ї.

Обговорюйте небезпеки, що чатують в період відстані, та знаходьте інструменти, що з'єднують вас. Ставтеся до розлуки, як до можливості подивитися на стосунки з дистанції бо так побачите те, що не бачили зблизька.

4. Спільна молитва. Пам'ятайте, що Бог з вами та практикуйте молитву разом. У моїй сім'ї ми молимося щодня о 21.00. А якщо відсутній зв'язок то кожен із нас знає, що за нього моляться саме в цей час. Таку звичку ми заклали ще на початку нашого подружнього життя і за це я хочу подякувати своїй дружині, яка внесла спільну вечірню молитву в нашу сім'ю.

Пам'ятайте, що Великий піст має дати плоди. Використовуючи ці інструменти у своїй сім'ї ви можете досягнути позитивних результатів у її розбудові. Тому, практикуйте спільну молитву - це зробить вас точно сильнішими, а не слабшими.

Конфліктність у стосунках на відстані. Це те, що найбільше хвилює, адже близька людина знаходиться далеко. Ми підносимо тон голосу тоді, коли не чуємо один одного. У такому випадку рекомендовано згладити конфлікт, або перенести обговорення теми на пізніше.

Голова референтури у справах родини, Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати інші програми



"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00