Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Великий піст має принести плоди. "Відстань - це можливість покращити стосунки", - отець Тарас Фітьо

Створено: 2023-03-06
Передача: Катехиза
Як бути близько один до одного перебуваючи на відстані? На запитання відповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.
Час Великого посту має дати плоди. Сьогодні більшість сімей переживають розлуку пов'язану з війною. Моя родина нині знаходиться за кордоном і час від часу я відвідую їх. Як же пройти випробування відстанню та знайти сили, щоб зберегти своє подружжя?

Випробування відстанню - це певний виклик. Адже ми можемо переживати смуток коли знаходимося далеко один від одного. Коли я вивіз свою сім'ю за кордон то думав, що тепер більше часу зможу приділити парафії. Але повернувшись додому серце охопив смуток бо не вистачало дружини та дітей поруч. Мені тоді допоміг досвід перших років подружнього життя.

Як зробити взаємини особливими перебуваючи на відстані?

1. Листи. Я почав писати дружині смс повідомлення. А ще краще писати листи на папері. Так ми можемо краще виразити тепло коханій людині, передати свої почуття та позитивні емоції.

2. Коли людина повертається з відрядження чи війни. В такому разі можна влаштувати свято, подарувати квіти, листівку, приготувати вечерю, або з дітьми приготувати кульки та плакати з вітальними написами. Тобто, зробити подію не буденною, а особливою.

3. Коли далеко один від одного то згадуйте час проведений разом. Подумайте, якою б ви хотіли стати дружиною/чоловіком коли зустрінетеся, а ще краще поговоріть про це. Тут варто мислити позитивно та позитивно говорити про поведінку, ставлення, дії. Тобто, під час відстані, можна прийняти рішення діяти по іншому, як краще буде для сім'ї.

Обговорюйте небезпеки, що чатують в період відстані, та знаходьте інструменти, що з'єднують вас. Ставтеся до розлуки, як до можливості подивитися на стосунки з дистанції бо так побачите те, що не бачили зблизька.

4. Спільна молитва. Пам'ятайте, що Бог з вами та практикуйте молитву разом. У моїй сім'ї ми молимося щодня о 21.00. А якщо відсутній зв'язок то кожен із нас знає, що за нього моляться саме в цей час. Таку звичку ми заклали ще на початку нашого подружнього життя і за це я хочу подякувати своїй дружині, яка внесла спільну вечірню молитву в нашу сім'ю.

Пам'ятайте, що Великий піст має дати плоди. Використовуючи ці інструменти у своїй сім'ї ви можете досягнути позитивних результатів у її розбудові. Тому, практикуйте спільну молитву - це зробить вас точно сильнішими, а не слабшими.

Конфліктність у стосунках на відстані. Це те, що найбільше хвилює, адже близька людина знаходиться далеко. Ми підносимо тон голосу тоді, коли не чуємо один одного. У такому випадку рекомендовано згладити конфлікт, або перенести обговорення теми на пізніше.

Голова референтури у справах родини, Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати інші програми



"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.