Слухати Радіо

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Ви не тільки в Церкві - ви і є Церква, - отець Рафал Мишковський

Покликання та місія, святість мирян розповідає в катехизі отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.
Для мене та багатьох вірян місія та святість - це вельми актуальна тема. Досліджуючи питання покликання мирян на прикладі святих я помітив, що знайти такі історії важко. Святий Папа Іван Павло ІІ звернувся до мирян у документі словами: "Миряни" - тобто вірні світські. Папа розпочинає документ словами з Євангелія притчею Ісуса про робітників у винограднику. Тут Святий Папа наголошує, що сам Господь запрошує в притчі до проголошення Євангелія усіх і робить це не один раз, - отець Рафал Мишковський.

Буває так, що люди відгукуються на заклик Бога у зрілому віці. Тому Святий Папа наголошує, що відгук на запрошення можливий у будь-якому періоді життя людини.

Цей образ виноградної лози Христос поєднує із Собою. Учні мають постійно бути в стані злуки з Ісусом. Кожен вірянин може долучитися до містичного тіла Христа та черпати любов і турботу Церкви. Дуже важливо, щоб кожен християнин не тільки відчував, що є в Церкві, а що він і є Церква!

Миряни живуть у світі серед буденних справ і в турботах родинного життя. Вони комунікують та будуть відносини з іншими людьми на різних рівнях, адже втілене Слово забажало бути частиною життя людей. Тобто сам світ є місцем посвячення хоч і є монаший спосіб життя коли особа полишає світ для посвяти Господу.

Миряни не повинні залишати позицію, що мають у світі. Варто залишатися в стані покликання там де Бог кличе. Отже факт буття мирян у світі має теологічний сенс. Бо вони живучи у світі чують голос Бога та керуються згідно Божого задуму.
Будьте світлом там, де ви є!

Отець Рафал Мишковський

Слухати катехизи отця Рафала Мишковського






"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00