Слухати Радіо

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

Завдання та призначення влади. "Це шляхетне покликання та служіння", - Папа Франциск

"Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий". Про публічний простір і владу у світлі четвертої заповіді розповідає ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків. Серія катехиз присвячених моральному життю християнина. 
Катехизм Церкви через призму 10-ти заповідей демонструє взірець життя християнина. Сьогодні, ми говоримо через призму Четвертої Заповіді: "Шануй батька та матір твоїх, щоб тобі було добре на Землі" про владу та публічний простір. Тут мова не тільки про батьків, а також про наше повсякденне життя та ставлення до влади. У Старому Завіті читаємо, що Бог творить Адама та Єву в спільноті де розпреділені ролі, як і сьогодні, кожен із нас має свої функції в суспільстві.

Апостол Павло пише, що: "Кожна влада від Бога". Це можна трактувати, що кожен, хто отримав владу є від Бога, але це не завжди так. Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий. Адам та Єва могли реалізовувати все, що заманеться, але через спокусу диявола вони втратили ці блага. 

Влада є задумом Божим нам на благо. Але вона може бути використана, як на добро так і на зло, на жаль. Інколи ми ставимося до цієї дійсності упередженно та вважаємо владу злом.  Але Папа Франциск стверджує, що влада - це шляхетне покликання. Також, в Євангелії ми бачимо, що влада була інструментом спокуси Христа де лукавий хотів посилити бажання Ісуса для відвернення від Бога.

Десакралізація влади - одне з досягнень християнства. В Єгипті фараон, а в Римській Імперії імператор обожествлялися, але християни не визнавали нікого з богів, окрім Єдиного Бога - Творця неба та землі. З іншої сторони, влада не відкидалася, про що свідчать заклики Апостола Павла: "Всяка влада від Бога", або "Раби - коріться своїм панам".

З приходом християнства влада почала сприйматися, як служіння та призначення. Отже, влада є шляхетним покликанням та служінням. А щоб вона плідно виконувала свої завдання то має бути легітимною та діяти в межах закону.

Влада має реалізовуватися в межах прописаних конкретних завдань. Вона не може бути догоджанням самому собі. Хоча... ми на реальних прикладах бачимо наскільки це велика спокуса та, як легко перейти від чесного виконання функцій до корупції. В Євангелії від Матвія читаємо: "Якщо хтось із вас хоче бути великим нехай всім стане, як слуга". Цей принцип дійсний до сьогодні бо стосується нашої природи.

Завдання влади - організувати суспільство навколо таких ціностей, як: добробут,  культура, безпека, краса, екологія тощо. Адже вона здатна організувати життя суспільства.

Влада має полегшити користування свободою та відповідальним життям суспільства. Одне із завдань - пам'ятати та підтримувати потребуючих. Це виходить із нашого подвійного покликання: відбудова себе згідно цінностей та розвиток соціальних відносин один між одним. 

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків.

Слухати інші програми
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
Покликання. Будні та духовне життя в семінарії

Покликання. Будні та духовне життя в семінарії

Про Дні відкритих дверей у Вищій Духовній Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, які розпочинаються вже цього тижня, у четвер 3-го квітня, та про покликання як дорогу, яку пропонує Бог, а також яким є буденне життя в семінарії, говоримо у програмі з ректором о. Русланом Михалківим та дияконом Ярославом Хмарським. 
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00