Слухати Радіо

04:20

Святий дня

В ефірі

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Хресна Дорога

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

Дар тлумачення мов

Про дар тлумачення мов розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Дар тлумачення, тобто вияснення дару мов.
Дари Святого Духа, описані в Новому Завіті, поділяються на три основні категорії:

• мотивуючі дари  (Рим. 12,6-8).
• дари управління  (Еф. 4,11-12)
• дари служіння                                                                                              
«Одному бо дається через Духа слово мудрости; іншому, згідно з тим самим Духом, слово знання; іншому віра у тім самім Дусі; іншому дар зцілення у тім єдинім Дусі;іншому сила творити чуда; іншому дар пророкування; іншому розпізнавання духів, іншому різні мови, іншому ж тлумачення мов. А все це чинить один і той же Дух, що розподілює кожному, як він хоче.»(1Кор. 12,8-11).

Дари СЛУЖІННЯ, у свою чергу, теж поділяють на три категорії: дари об’явлення, дари сили, дари висловлювання, або провіщення. Дари откровення (об’явлення) - це: слово знання - знати проблему; розпізнавання духів - знати причину проблеми: фізична вона чи демонська; слово мудрості - знати, що робити з проблемою.Дари сили - це: надприродна віра; дар чинення чудес; дар надприродного зцілення (оздоровлення): емоційного, духовного, фізичного.Дари провіщення - це: дар пророцтва: потішання, підтвердження, пересторога; дар молитви та говоріння на мовах як спосіб зв’язку людини і Бога; ДАР ТЛУМАЧЕННЯ, тобто ВИЯСНЕННЯ, ПОЯСНЕННЯ МОВ.

ДАР ІНШИХ МОВ має три РІЗНОВИДИ:
1. ІНОЗЕМНА МОВА — земна мова, призначена для проповіді Євангелія незнайомою іноземною мовою.
2. МОЛИТОВНА (або ангельська) МОВА - надприродна мова, призначена для особистого славослів'я, подяки, прохання Бога і власного наставлення (зрозумілого) віруючого.
3. ГОВОРІННЯ НА МОВАХ, що працює у звязку з даром тлумачення – це надприродна мова, призначена для особистого повчання та для наставлення Церкви. Цей вид дару мов проявляется не як молитва мовами, але як ГОВОРІННЯ НА МОВАХ. 
Вияснення, тобто тлумачення  цього говоріння на мовах має здатність залучати людей до Бога. Слід нам розрізняти (побачити різницю) молитви мовами та говоріння на мовах. Власне дар тлумачення мов використовує не молитву на мовах, але говоріння на мовах. Йдется про те, що прояв дару мов інакше звучит підчас молитви, а інакше підчас говорення мовами. Хто практикує дар мов, той розуміє про що я зараз говорю. 

Під час ГОВОРІННЯ іншими мовами ми відчуваємо, що це вже не схоже на дитячі белькотання, а якісь спрямовані слова й тексти. І ти розумієш, що ти вже говориш якийсь текст, який щось означає, що це говоріння іншими мовами є якимось посланням. 

Під час ГОВОРІННЯ іншими мовами  ви висловлюєте слова чіткіше, конкретніше, цілеспрямовано. І власне, щоб зрозуміти, що це говоріння означає потрібний ДАР ТЛУМАЧЕННЯ МОВ.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?", - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про молитовне об'єднання жінок в Україні та світі розповідає Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" Івано-Франківської Архієпархії, мама трьох дітей, доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу, магістр богослов'я.
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00