Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Критерії розпізнання Дару пророцтва

Поділитись з друзями
"Духа не вгашайте! Не гордуйте пророцтвами! Усе досліджуючи, тримайтеся доброго!" 1-е до Солунян 5:19-21 Завершальна катехеза про Дар пророцтва та критерії розпізнання. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Бог дає пророкам бачити дійсність глибше та далі. Це святі люди багато з котрих приховані та живуть серед нас. Погодьтеся, не кожен хоче, щоб його викривали та говорили про неприємні речі. Тому це служіння часто переживає гоніння. Так не вистачає сьогодні в нашій Церкві служителів, які просунулися в дарах святого духа.

Не кожне пророцтво правдиве, тобто від Бога.  Тож за якими критеріями можна оцінити достовірність пророцтва? Ось ці критерії:

Пророцтво має підтвердити хтось інший. Святий Павло пише: «Щодо пророків, то нехай двох або трьох говорить, інші ж хай розсуджують.» (1 Кор. 14,29). Тож достовірність пророцтва (та інших харизм) має підтвердити спільнота.                  
Пророцтво має позитивний зміст. Якщо пророцтво походить від Бога, воно має на меті повчати, підняти й розрадити. Якщо пророцтво сіє в душі страх, депресію або збентеження, його слід визнати неправдивим. 

Головною метою пророцтва має бути слава Бога. Слова пророцтва мають випливати з Божої любові.

Пророцтво має підтвердитися в майбутньому - збутися. 
  
Зміст пророчого послання має відповідати Святому Письму та вченню Церкви.

Пророцтво має спрямувати нас до Бога, привертати увагу до надприроднього життя, а не викликати сенсацію (наприклад: провіщення дати кінця світу).

Чим не є пророцтво?

Пророцтво відрізняється від віщування, ворожіння та гадання.
ВІЩУВАННЯ, ВОРОЖІННЯ та ГАДАННЯ - це окультний дар, це комплекс дій, пов'язаних зі спробами передбачити майбутнє за допомогою спеціальних предметів і прийомів, а також надприродних бісівських сил. Окультисти використовують безліч різних способів, предметів з метою передбачення подій майбутнього. ВІЩУВАННЯ та ВОРОЖІННЯ походить від диявола, а пророцтво походить від Бога.
Пророцтво показує людині шлях Божий, а віщування й ворожіння показує людині шлях диявольський. Воля Божа пов'язана з певними благословеннями з огляду на те, що для нас їх завоював Ісус Христос. Воля диявольська пов'язана з війнами, бідами, катастрофами, хворобами та розладом особистості, подружь та сімей. Хто пророкує, той говорить людям для ПОВЧАННЯ, УМОВЛЯННЯ, РОЗРАДИ, ВТІХИ. Дивіться, це позитивні речі. Диявольські люди дуже часто під демонічним натхненням говорять негативні речі.

Дуже багато труднощів, бід і скорбот у житті людей трапляються саме після того, як люди отримали якесь віщування у своє життя і повірили в нього. І можливо, якби вони його не почули і не повірили в нього, то воно б ніколи не виповнилося.Дар пророцтва не містить звинувачення. У пророцтві не повинно бути елементів закиду чи засудження, але завжди має бути натхнення та підбадьорення. У Новому Завіті виправлення відбувається не через пророцтво, а через проповідь і вчення Божого Слова. Апостол Павло вирішував проблеми церковних спільнот як учитель, як пастир і як апостол, але ніколи — за допомогою дару пророцтва.

Дар пророцтва не повинен використовуватись для володіння. Саме в цьому відношенні дар пророцтва найчастіше зазнає зловживання. Володіння не входить до трьох вищезгаданих благословень пророцтва.

Дар пророцтва не є служінням критики. Пророцтво — це не протиставлення думки однієї людини до думки іншої. Пророцтво – це надприродна дія Святого Духа, яка має на меті застерегти чоловіків і жінок від гріхів і провин, щоб вони були готові на день пришестя Господа Ісуса. Дар пророцтва може підняти християн з депресії, байдужості та негативізму та повернути їх назад у потік Божого благословення.Дар пророцтва не є для того, щоб принижувати та ображати людей. Фальшиві пророки замість того, щоб запрошувати людей наблизитись до Бога, вони їх відштовхують. Замість повчання, настанови, умовляння та втіхи,  фальшиві пророцтва приносять роздратування. Ті, хто ходить кругом та розповідає людям про всі їхні помилки та недоліки, зовсім не є носієм благого дару пророцтва від Святого Духа. 

ДАР ПРОРОЦТВА доступний не тільки для деяких, але й для всієї Церкви. Ти можеш почати ревнувати про дар пророцтва прямо зараз, помолившись: «ГОСПОДИ, Я ХОЧУ, ЩОБ ЦЕЙ ДАР ДІЯВ У МОЄМУ ЖИТТІ».


Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

Відгуки

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

В ефірі Радіо Марія катехеза  ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку, отця Олега Жарука. Священник розпочинає цикл програм про історію Церкви. Історія - це наука, яка вимагає хронології, тому в першій програмі катехит розповідає про ранні християнські спільноти, які зароджуються після П'ятидесятниці.
«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

Про видатного богослова Іларія з Пуатьє розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

"Буває, що родичі не розуміють стану воїна, який повернувся додому. Інколи він закривається в собі, щоб не передавати пережитий біль, або просто боїться наново згадувати жахи минулого". Про екологічне вираження підтримки захисникам та важливість турботи про себе розповідає психотерапевтка Благодійний Фонд "Ярміз", Юлія Руда. 

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.
Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

"Зилоти хотіли використати Спасителя для реалізації своїх планів, але Він утік від них". Про месіанські концепції в середовищі Ісуса Христа розповідає отець Гжегож Вавжиняк, настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне.