Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

Поділитись з друзями
"Разом із іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова загальна військова підготовка. Вона триватиме 35 днів до розподілу у бойові частини". Про початок військової служби розповідає отець Віталій Новак.
Мобілізація для мене не стала несподіванкою. 
Я завжди носив у кишені військовий квиток та був постійно готовий підставити плече Збройним Силам України. Протягом повномасштабного вторгнення я очолював Благодійний Фонд "Depaul Ukraine" (Деполь Україна) та продовжував служити нарко та алко залежним у центрі реабілітації.

Повістка
Я мав їхати у робочу поїздку до США на Міжнародну Асамблею. Для виїзду за кордон потрібно було з'явитися в ТЦК та оновити дані. Я думав, що прийду, оновлю дані та поїду, але все сталося інакше. Вранці я отримав повістку, пішов проходити ВЛК, а після цього мені вручили вже бойову повістку.

Це було сюрпризом для мене. Я повідомив, що працюю в благодійному фонді, лобіюю інтереси України у світі та маю представляти державу на Міжнародній Асамблеї. Мені пішли назустріч, і в бойовій повістці вказали дату мого повернення зі США. Коли я повернувся, наступного дня вже стояв з речами біля ТЦК, де чекав на відправку. Разом з іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова військова підготовка, що триватиме 35 днів до розподілу у військові бойові частини.

Як змінилося життя після мобілізації? 
Все змінилося радикально в усіх напрямках. Замість мого власного планування справ з'явився чіткий розпорядок дня, а будь які рішення потрібно узгоджувати. Тут ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу

Вдається адаптуватися до військового життя?
Я 6 років навчався в семінарії де розпорядок та організація дня мало чим відрізнялася від військової. Хоча, протягом цих двох тижнів, намагаюся перелаштувати своє мислення на військовий лад. Для когось правила проходження служби є складним явищем, але я не уявляю, як чоловіка можна навчити порядку без дисципліни.  

Отець Віталій Новак

Слухати інші програми

Відгуки

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

Як не вигоряти та де брати сили для життя? На запитання відповідає психолог, психотерапевт, отець Олег Саламон. Парафія Святого Архангела Михаїла. м. Львів, Малехів.
"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

Про покликання до священства та роль неокатехуменальної спільноти на життєвому шляху розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
Військова освіта: "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

Військова освіта: "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

В Україні триває вступна кампанія, а в умовах повномасштабної війни особливо актуальними залишаються військові спеціальності. Які престижні професії можна здобути у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут розповідає заступник начальника факультету телекомунікаційних систем, підполковник Антон Ланко.