Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

"Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
"Сила моя об'являється в безсиллі", пише Апостол Павло. 2 Коринтян 12:7 - 9
"А щоб я не загордів надмірно висотою об'явлень, дано мені колючку в тіло, посланця сатани, щоб бив мене в обличчя, щоб я не зносився вгору.  Я тричі благав Господа ради нього, щоб він від мене відступився, та він сказав мені: "Досить тобі моєї благодаті, бо моя сила виявляється в безсиллі. "Отож, я краще буду радо хвалитися своїми немочами, щоб у мені Христова сила перебувала".

Неміч людини проявляється у спокусах та постійно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в слабкості можемо пізнати, коли визнаємо її перед Богом у батьківській любові. Душа, розчинена в Його любові, дуже по родинному розмовляє з Творцем, як зі своїм батьком.

У 1 Коринтян 13:4-8 апостол Павло пише про любов: "Любов - довготерпелива, любов - лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається,не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла;не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не переминає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне".

Така любов у грецькому перекладі перекладі звучить, як "Агапе". Це спонтанна любов. Агапе - це безкорислива любов Бога до людини, що прагне творити в тобі добро. А чого прагнеш ти сьогодні? Саме ця любов сходить і на негідних, і на нас також. Драма цієї любові в тому, що Він постійно шукає відкриті серця на які без міри хоче зливати її. Людина, яка усвідомлює свою неміч, схильна шукати своєї підтримки. Вона схильна на когось розраховувати чи довіряти комусь.

Важливо довірити себе Його любові. Перешкодою тут може бути викривлений образ Бога та сприйняття Його, як судді. Проте, справедливим є страх зрадити Його любов. Св Тереза з Лізьє каже: "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися". Тільки в такому випадку в душу та серце почне проникати справжній мир. А коли виникає страх то щиро віддавати його Господу.

Отець Григорій Рогацький зі згромадження Воплоченого Слова, місто Івано-Франківськ, УГКЦ.

Слухати інші програми


"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.