Слухати Радіо

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Перестаньте втікати від себе! Негайно звільняйтеся на сповіді, щоб не захворіти", - отець Микола Орач

"Почуття провини може або зруйнувати, або привести до справжнього навернення. Вибір за тобою. Не носи її роками. Не ховай. Поглянь в очі правді - і довір її Богові". Про токсичний вплив почуття провини, самоцінність та гігієну душі розповідає брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 

Почуття провини - важка штука. Воно здатне роз’їдати людину зсередини. І водночас, у християнському розумінні, провина - це ще й потенційна точка навернення. Не дарма у Великодній літургії звучать ці дивовижні слова: «О, щаслива провино, що мала такого Відкупителя!» Цей парадокс дозволяє нам подивитися глибше: якби не було гріха - ми б не пізнали глибину Божої любові у Христі. Але є одне "але"…

Провина, якщо нею жити роками, може перетворитися на отруту. Це вже не благословенна туга за очищенням, а тягар, що краде сон, спокій і навіть фізичне здоров’я. Психологи говорять про психосоматичні прояви: тиск, безсоння, біль у серці, проблеми зі шлунком. І все це через біль, який не був визнаний, відпущений або зцілений.

А ще - згадайте, як часто ми зустрічаємо людей, які… тікають. У роботу, в алкоголь, у самовиправдання.

«Це не я винен, це обставини!»
«А він сам винен, я просто відповів!»
«Я про це навіть думати не хочу — минулося…»

Тіло, однак, пам’ятає. Душа теж не забуває.

Цей біль може прориватися уві сні, у вигляді тривоги, неспокою, нічних кошмарів. Провина - це не просто спогад. Це незавершена історія, яка чекає розв’язки. І тому головне питання - що з цим робити?

Ми не говоримо тут про чарівну таблетку. Але перший крок - це визнати провину. Не перекладати, не глушити, не втікати. І далі - дія. Якщо ви віруюча людина - це шлях до сповіді.

«Я зрадив, я образив, я підставив. Прости мене, Боже…»
«Іди, - скаже священник, - і поєднайся з тим, кого образив».

Бо справжнє пробачення включає два напрямки: до Бога і до людини.
І в цьому велика благодать: звільнення душі.

Бог - милосердний. Але людині інколи важко простити самій собі. Це ще один етап зцілення. Бо ворог людської душі нашіптує: «Ти недостойний». А Бог каже: «Я вже викупив тебе. Ти мій. Встань і йди».

Почуття провини може або зруйнувати, або привести до справжнього навернення. Вибір за тобою. Не носи її роками. Не ховай. Поглянь в очі правді - і довір її Богові. Бо лише той, хто визнає вину, може знайти прощення. І лише той, хто прощений, може нарешті жити в мирі з Богом, з ближнім і з собою.

Брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 

Слухати інші програми:


"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

Гість програми «Люди справи» - Герой України, старший лейтенант батальйону «Свобода» 4-ї бригади Національної гвардії України «Рубіж» - Владислав Стоцький "Вогонь". 25-річний військовослужбовець з Житомира 68 днів з побратимами утримував оборону під Сіверськом у повному оточенні. Під час відвертої розмови ви почуєте історію мужності, боротьби, віри, втрати та надії. Також про рішення йти на передову, поранення, роль капеланського браслета в наверненні та молитву в окопах у відвертій розмові на «Радіо Марія».

2025-06-12 00:00:00
"Любов - це мистецтво", - стверджують представниці Руху Фоколяре

"Любов - це мистецтво", - стверджують представниці Руху Фоколяре

У студії Радіо Марія членкині Руху Фоколяре: с. Міра Мілавец, Христина Гарбуз, Соломія Гребеняк-Дубова й Оксана Бодак. Гості розповідають про Католицький рух Фоколярів (італ. Focolare — «родинне вогнище»), а також про книжку "Мистецтво любити", написану засновницею Руху - К'ярою Любіх.
2025-06-11 00:00:00
"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Якщо ми не будемо застосовувати критичне мислення, то нами будуть маніпулювати та використовувати", - про пізнання істини та роль віри через призму життя Едити Штайн розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві, отець Віталій Козак.

2025-06-11 00:00:00
"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Бог веде нас через бажання серця. Він вкладає прагнення - і там, де ми їх реалізуємо, чекає нас Сам", - брат-капуцин Матвій Стибурський, парафія Святої Діви Марії Ангельської, м. Вінниця.
2025-06-11 00:00:00
Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

"Для мене ходити у світлі - це перебувати в Божих заповідях. Наше світло має так сяяти, щоб не брати слави собі, а віддавати її Богу", - брат-капуцин Збігнєв Савчук (м. Красилів).
2025-06-11 00:00:00