Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Принципи побудови здорового та зрілого суспільства

Поділитись з друзями
Принципи побудови суспільного життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes". Більшість держав та конституцій ставлять на перше місце добро людини, адже держава покликана допомагати розвитку людини та захищати її.
Говорячи про людину та суспільство ми маємо розуміти, що вони взаємозалежні. Сучасні ідеологічні тенденції розвитку атеїзму пропагують незалежність та індивідуальність людини, її відокремлення від суспільства та зосередження тільки на самій собі. Головна мета атеїзму - переконати людину, що вона може бути Богом. Хоч особа і може переконатися, що є творцем, але Богом вона не стане ніколи. В цьому й ховається головна помилка гендерної ідеології, - отець Міхал Бранкевич.

Принципи суспільства згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes"

1. Сприяти спільному благу. Слід надати людині все необхідне, щоб вона могла вести добре життя та мала право на: їжу, захист, матеріальні блага, пошану, добре ім'я, гідність, гідне життя, релігійну свободу тощо.

Тут пошана людської особи є на першому місці та є практичним висновком ІІ Ватиканського Собору. "Кожен має шанувати іншого, як другого себе та не уподібнуватися до того багатія, який знехтував бідним Лазарем". Головна провина багатія була в тому, що він не бачив біду безхатченка перед собою.

2. Будування суспільства ми маємо розпочати із самих себе по відношенню до інших. Такий принцип окреслено і в Старому Завіті у заповідях.

Сучасне суспільство змушує часто людей до нелюдського трактування Закону Божого про гідну поведінку по відношенню до інших людей. Тільки шануючи людську особу можна будувати гідне суспільство.

3. Право пошани до ворогів. Конституція пише, що пошану варто поширювати навіть до тих, хто думає не так, як ми. В умовах війни нам рекомендовано відноситися з повагою до наших ворогів. Тут особливо зауважу про наше відношення до нехристиянських релігій, а ще до християнських, які не мають миру з іншими. Особливо наголошу на тому, що Церква пережила у свій час болючий розкол і досі переживає цю біль.

Надіюсь, що Господь дасть нам духа прощення. З Божою допомогою це можливо.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми отця Міхала Бранкевича

Він прийшов принести не мир, а вогонь
Відчай та розпач
Страх смерті
Не бійтеся служити!
Хвороба - це дар Бога та хрест
Що змінилося в Літургії після ІІ Ватиканського Собору



Відгуки

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

В ефірі Радіо Марія катехеза  ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку, отця Олега Жарука. Священник розпочинає цикл програм про історію Церкви. Історія - це наука, яка вимагає хронології, тому в першій програмі катехит розповідає про ранні християнські спільноти, які зароджуються після П'ятидесятниці.
«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

Про видатного богослова Іларія з Пуатьє розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

"Буває, що родичі не розуміють стану воїна, який повернувся додому. Інколи він закривається в собі, щоб не передавати пережитий біль, або просто боїться наново згадувати жахи минулого". Про екологічне вираження підтримки захисникам та важливість турботи про себе розповідає психотерапевтка Благодійний Фонд "Ярміз", Юлія Руда. 

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.
Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

"Зилоти хотіли використати Спасителя для реалізації своїх планів, але Він утік від них". Про месіанські концепції в середовищі Ісуса Христа розповідає отець Гжегож Вавжиняк, настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне.