Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

"Звертайте увагу на себе та свої гріхи - це допоможе прийти до Таїнства сповіді", - отець Микола Орач

Поділитись з друзями
Про плоди Духа та діла плоті розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Бо ввесь Закон в однім слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе! Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили ви один одного! І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла, бо тіло бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете. Галатів 5: 14-17

Якщо дивитися на своє буття з перспективи життя вічного, то спосіб вираження моїх слів буде відбуватися з повагою до іншої людини. Навіть Христос, у складних ситуаціях, повчав не принижуючи інших. Наприклад, апостолу Петру Він сказав: "Відійди від Мене, сатано!" Але це не збило майбутнього Папу Римського з його дороги покликання; він не образився, а продовжив крокувати за Христом. Петро бачив, що Вчитель не відкидав жодної людини, яка до Нього зверталася, і був милосердним до них.

Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п’янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого! Галатів 5:19-21

Досліджувати діла тіла важливо через призму вічності. Часто, люди намагаються знайти дефекти в інших, забуваючи, що й самі помиляються.

А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких! А ті, що Христові Ісусові, розп’яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. Коли духом живемо, то й духом ходімо! Не будьмо чванливі, не дражнімо один одного, не завидуймо один одному! Галатів 5: 22-26

Осягнути плоди духа ми можемо через постійне дослідження Слова Божого та перебування в спільноті. Саме в Церкві ми спілкуємося з іншими, отримуємо втіху та силу протистояти своїм пожадливостям. Жоден не залишиться з пустими руками після Літургії.

Навіть в умовах пригніченості, я приходжу до Бога в Євхаристії та отримую сили жити. Важливо звертати увагу на себе та свої гріхи - це призведе до Таїнства сповіді. Так ми можемо практикувати чистоту ока та отримаємо підтримку.

На сповіді, рекомендую називати гріх, що вчинили, по імені. Ми маємо схильність узагальнювати та ховаємося від конкретики, але краще для очищення та звільнення бути правдивим щодо себе.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Слухати інші програми:


Відгуки

У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

7-10 жовтня у Львові відбудеться 17-ий Екуменічний соціальний тиждень: "Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни". Про подію розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ, отець Роман Фігас.
А Ти вже зустрівся з живим Богом?

А Ти вже зустрівся з живим Богом?

Сьогодні Католицька Церква згадує святого Клеопу, учня Ісуса Христа, вірніше одного з семидесяти апостолів. Разом зі святим Лукою він був одним з перших учнів, які зустріли воскреслого Господа. Цю подію, яка сталася на дорозі в Емаус, описав святий Лука в своєму Євангелії. Про саму зустріч з живим Богом розповідають Ганна Михйличенко і с. Наталія Гальцова в передачі “У Ваших намірах”.
Страждання в духовному житті та проблема зла

Страждання в духовному житті та проблема зла

Про страждання в контексті книги "Вступ до теології духовного життя" розповідає отець Микола Бєлічев - головний редактор журналу "Слово між нами", Римсько-Католицька парафія Святого Сімейства в Харкові.
Невміння відпочивати є наслідком виховання у наших родинах, - психолог Ольга Плетка

Невміння відпочивати є наслідком виховання у наших родинах, - психолог Ольга Плетка

"Зерніть увагу на внутрішню напругу". Про хронічний стрес і турботу про себе розповідає кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології, психолог Ольга Плетка.
10 років Комісії душпастирства молоді в Україні

10 років Комісії душпастирства молоді в Україні

Перше засідання Комісії відбулося в 2014 році. Там, за участі відповідального за душпастирство молоді, єпископа Яна Собіло, було розглянуто статут. 10 років тому ми почали готуватися до світового дня молоді 2016 в Кракові.