Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

Я часто розмірковую над поняттям єдності, яку покликана продемонструвати світу  Церква. Зішестям Святого Духа відбулася єдність в різноманістності де всі стали одним. Тобто, Дух Святий зійшов коли віруючі відмовилися від своїх егоїстичних планів і ще більше об'єднав їх у спільноту. Ідеалом та прикладом єдності є наш Господь Ісус, але в реальності ми бачимо дещо інше. Розколи в Церкві та між вірянами - доволі поширене явище сьогодні і апостол Павло, в посланні до Коринтян, розповідає чому.

Павло декілька років проповідує мешканцям припортового міста Коринт. Віряни там були дуже харизматичні, але після того, як він пішов поширювати Євангеліє іншим до нього дійшли чутки, що в Коринті відбувся розкол між християнами. Саме тоді Павло вирішує написати до них листа.

Спочатку апостол пише про покликання Коринтян. Він зауважує, що Бог покликав їх до спільноти на глибшому рівні відносин. Тобто, Павло хоче чітко нагадати про істинні поставу та місце коринтян ( та й наше місце сьогодні)... Він зауважує, що хтось вважає себе Павловим, а хтось Петровим чим вельми помиляється в такому твердженні та забуває про Христа, як першоджерело віри. Сьогодні Господь вкотре наголошує нам, що саме Він є джерелом, а не людина.

Основні причини розділення в Церкві:

1. Тілесність. Тобто в людях переважають не духовні цінності, а гординя та егоцентризм. Наша ж віра побудована на тому, що ми йдемо за Христом, а не за своїми бажаннями;

2. Нахабність та зневага. Ми не повинні знецінювати чи нахабно входити у повноваження інших, хто відповідає за щось у Церкві;

3. Кар'єризм, амбіції та бажання наживатися;

4. Доноси.
Репутація одного священника сильно постраждала бо на нього багато доносили люди, яким він не продобався.

У Церкві священник не має приймати доноси на інших - це відголосок комунізму. Євангельський принцип - говорити віч на віч. Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається єдність та духовний ріст.

Ліки для зростання єдності - це хрест. Апостол Павло наголошує, що хрест є нашою мудрістю та глупістю для інших, він є дорогою до єднання з Богом. Тобто, хрест - це логіка Божа для всіх. Тут ми не шукаємо страждання, але коли приходять випробування то ми зустрічаємо їх із любов'ю. І на фундаменті хреста ми не вивищуємося над іншими, але служимо. Не зразу хрест дає успіх, але він непереможний.

Пам'ятайте - Бог завжди з тими, хто скривджений. Він, наша сила, мудрість, справедливість, освячення. Якщо ми приймемо логіку хреста то він приведе нас до родини та спільноти. Щоб бути в єдності нам рекомендовано виконувати своє покликання.

Брат-капуцин Матвій Стибурський.

Слухати інші програми
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00