Міцна сім'я - міцна держава
. На початку повномасштабного вторгнення ми говорили, що найперший удар отримає українська сім'я. Раніше, в катехизах на Радіо Марія, я зосереджував увагу на порятунку стосунків, адже довгі розлучення впливають на багатьох людей негативно. Пропоную вашій увазі аргументи із мого власного сімейного досвіду та катехизму Церкви.
1. Емоційний аргумент. Найважчий для подружжя, що переживає кризу чи конфлікт. Кожен хоче, щоб для нього\неї все відбувалося комфортно, але так не буває, бо подружжя - це світи двох різних осіб.
Мені не тільки потрібно брати з сім'ї, але також багато вкладатися. Часом, емоції закінчуються та не вистачає сил, щось віддавати. Тут важливо ставитися до своєї дружини чи чоловіка з повагою та відновлювати свої почуття, що були пережиті раніше. Тут допомагають відновити переживання спогади про дошлюбний період зустрічей: обійняти, прогулятися тримаючися за руки, тощо. Добре впливають на розбудову стосунків спільні подорожі та інші справи, які подобаються двом. Не забувайте про романтичні переживання, адже подарована квітка може змінити журбу жінки на радість.
2. Емоції важливі, але не головні у подружжі. Я створив сім'ю та прийняв рішення бути відповідальним батьком, чоловіком. Тобто, в стосунках має бути холодний, розумний підхід до відповідальності за: вчинки, кроки, дії, тощо. Навіть, якщо емоційність "зашкалює" ти маєш мати чітке, холодне розуміння, що саме ти створив сім'ю, яку будуєш. Звичайно, складні моменти будуть завжди, але твоя мета - постаріти зі своєю дружиною. Це відповідальність на все життя.
3. Духовний підхід. Духовність тут надважлива, адже вона допомагає пройти перешкоди разом. Бог створив сім'ю від самого створення на основі Своєї природи. Саме в духовності партнера ми можемо бачити Бога. Не рекомендую дивитися на слабкості один одного, а шукати духовну складову партнера.
Душпастир для Українців міста Клягенфурт, Австрія, отець Тарас Фітьо.
Слухати інші програми