Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Де діти? "В сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму", - Папа Франциск

Поділитись з друзями
Створено: 2023-11-27
Передача: Катехиза
Про добре виховання дітей в 7-му розділі апостольського повчання «Amoris Laetitia» («Радість Любові») Папи Франциска.  Розповідає отець Тарас Фітьо, душпастир для Українців міста Клягенфурт, Австрія. Слухати попередню програму тут
Папа розпочинає 7-й розділ із запитання: "Де діти?". Понтифік тут наголошує на впливі батьків, яким рекомендовано виховувати дітей свідомо, з ентузіазмом, розсудливо та відповідально. "Зауважуйте, батьки, хто входить до помешкання ваших дітей через смартфони та екрани? Чи прагнете знати де ваші діти перебувають в свідомості, баченні, емоціях?"

Етичне виховання. Тут Папа говорить про досвід і довіру батьків. Він наголошує, що важливо виховувати добрі звички у дітей. Наприклад, якщо під впливом дорослих, дитина не дякує, не перепрошує чи не перепитує то з часом, попри шкільне навчання, ці якості не зростуть у дитині.

Напоумлення, як заохочення. Фактично, дитина має відчути наслідки своєї поганої поведінки. Тут не вживається слово "покарання" бо воно часто несе негативне розуміння. "Дитина яку напоумлюють з любові відчуває, що нею опікуються" - Папа Франциск. 

Батьки, не дратуйте дітей ваших. Надмірна опіка чи ідеалізація найкращої дитини через постійну критику шкодить вихованню. Незважаючи на оцінки чи погану поведінку ми маємо любити дитину так, щоб вона це відчувала. Тоді вона буде готова завжди прибігти до батьків.

Терпеливість і реальна оцінка ситуації. Цінності слід терпеливо передавати дітям маленькими кроками. Говорячи про реалізм, Папа наголошує, що ми не порушуємо свободу дій особистості, але якщо, щось згрожує життю дитини то сміливо звертаємося до фахівців.

Сучасний світ - це світ розвитку та поспіху. Варто навчитися чекати. Це покоління фастфуду спонукає в усьому спішити, а "в сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму". Тобто, в сім'ї ти маєш думати про інших, ділитися з братами, сестрами, адже це спільнота. Дитина тут має отримати найпершу опору.

Отець Тарас Фітьо

Слухати інші програми

Відгуки

Чому Марія була взята до Неба з тілом і душею?

Чому Марія була взята до Неба з тілом і душею?

15 серпня християни східного обряду відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці. Західні християни відзначають цю подію як урочистість Її Внебовзяття. Тим самим вони проголошують віру, що Марія була взята до Неба з тілом і душею, зауважує о. Матеуш Годек.
Я не робив би цього за мільйон доларів!

Я не робив би цього за мільйон доларів!

Чим відрізняється незріле егоїстичне розуміння любові від справжньої любові? На прикладі життя святої Матері Терези на це питання відповідає о. Роман Казьмєрчак, настоятель парафії Непорочної Діви Марії в с. Писарівка Хмельницької області.
"Не залишайтеся на самоті. Просіть про допомогу!, - психолог Мирон Шкробут

"Не залишайтеся на самоті. Просіть про допомогу!, - психолог Мирон Шкробут

Про хронічний стрес та методи самопідтримки дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - християнський практичний психолог, магістр психології, травматерапевт, супервізор, заступник голови Української Асоціації Християнської Психології Мирон Шкробут.
Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

З 1 до 7 вересня 2024 року в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання. Тема цьогорічно заходу: "Бог смартфона".  Про виклики та завдання цієї ініціативи розповідає Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", міста Житомира. 
Нам три мільйони років!

Нам три мільйони років!

Отець Кшиштоф Бузіковський говорить про створення світу.