Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Гіркі жалі

Де діти? "В сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму", - Папа Франциск

Поділитись з друзями
Створено: 2023-11-27
Передача: Катехиза
Про добре виховання дітей в 7-му розділі апостольського повчання «Amoris Laetitia» («Радість Любові») Папи Франциска.  Розповідає отець Тарас Фітьо, душпастир для Українців міста Клягенфурт, Австрія. Слухати попередню програму тут
Папа розпочинає 7-й розділ із запитання: "Де діти?". Понтифік тут наголошує на впливі батьків, яким рекомендовано виховувати дітей свідомо, з ентузіазмом, розсудливо та відповідально. "Зауважуйте, батьки, хто входить до помешкання ваших дітей через смартфони та екрани? Чи прагнете знати де ваші діти перебувають в свідомості, баченні, емоціях?"

Етичне виховання. Тут Папа говорить про досвід і довіру батьків. Він наголошує, що важливо виховувати добрі звички у дітей. Наприклад, якщо під впливом дорослих, дитина не дякує, не перепрошує чи не перепитує то з часом, попри шкільне навчання, ці якості не зростуть у дитині.

Напоумлення, як заохочення. Фактично, дитина має відчути наслідки своєї поганої поведінки. Тут не вживається слово "покарання" бо воно часто несе негативне розуміння. "Дитина яку напоумлюють з любові відчуває, що нею опікуються" - Папа Франциск. 

Батьки, не дратуйте дітей ваших. Надмірна опіка чи ідеалізація найкращої дитини через постійну критику шкодить вихованню. Незважаючи на оцінки чи погану поведінку ми маємо любити дитину так, щоб вона це відчувала. Тоді вона буде готова завжди прибігти до батьків.

Терпеливість і реальна оцінка ситуації. Цінності слід терпеливо передавати дітям маленькими кроками. Говорячи про реалізм, Папа наголошує, що ми не порушуємо свободу дій особистості, але якщо, щось згрожує життю дитини то сміливо звертаємося до фахівців.

Сучасний світ - це світ розвитку та поспіху. Варто навчитися чекати. Це покоління фастфуду спонукає в усьому спішити, а "в сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму". Тобто, в сім'ї ти маєш думати про інших, ділитися з братами, сестрами, адже це спільнота. Дитина тут має отримати найпершу опору.

Отець Тарас Фітьо

Слухати інші програми

Відгуки

Послух та довіра Богу - фундамент нової людини, - отець Кшиштоф Бузіковський

Послух та довіра Богу - фундамент нової людини, - отець Кшиштоф Бузіковський

Друга програма про віру, послух та довіру Авраама. Катехизу провадить місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).
Чи є я насправді вільним? - роздуми отця Олександра Халаїма

Чи є я насправді вільним? - роздуми отця Олександра Халаїма

Отець  Олександр Халаїм говорить про свободу та героїчний чин.
Емоційні гойдалки, вигорання, переосмислення, життя, - єпископ Микола Лучок про досвід  війни

Емоційні гойдалки, вигорання, переосмислення, життя, - єпископ Микола Лучок про досвід війни

Ординарій Мукачівської дієцезії, єпископ Микола Лучок розповідає про вплив війни на людину та її глибинні екзистенційні наслідки.
Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

"Не жити, щоб їсти, а їсти щоб жити". Про Великий піст розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Невиліковно хвора дитина: дар чи прокляття?

Невиліковно хвора дитина: дар чи прокляття?

Катехеза Іванни Андрейчук, лікаря анастезіолога, волонтерки і засновниці  фонду "Даймо надію". Програма створена у співпраці Комісії Душпастирства Родин РКЦ. В ефірі радіо говоримо про невиліковно хворих дітей.