Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Паломництво - це передовсім покута. Жертва, якою я упокорюю своє тіло, - отець Микола Бистрицький

Про підготовку до паломництва розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Для мене паломництво було завжди цікавою пригодою в якій бере участь багато молоді. Але сама суть паломництва - це покутна практика. Наприклад, коли людина вчинила зло, усвідомила його то вирушала до місць поклоніння Господу. Колись людина могла посповідатися один - два рази за життя, а в якості покути отримати паломництво. Тому, проща - це передовсім жертва де я вмертвляю своє тіло, намагаюся назовні вивести бруд своєї душі.


Мене дивувало в дорозі, що зустрічні люди дякували паломникам за гарний настрій, а не за приклад покути. Тобто суспільство не усвідомлює суті паломництва, сприймає його не як покуту, а як подорож, пригоду...


Ми зараз маємо дуже комфортні умови для паломництва, адже організатори влаштовують все наперед. Бажаючих взяти участь попередять про основні правила та речі які потрібно взяти із собою. Група людей вирушає знаючи стабільні дати та в супроводі відповідального. Тому, коли ви збираєтеся в паломництво дізнайтеся про дату, умови, та речі, які потрібні в дорозі.

Не всі паломництва організовуються в групах. Є варіант влаштувати приватну прощу в складі невеликої групи.

Плануючи дорогу я би радив проходити 20-25 км. протягом дня. Також варто попередньо спланувати нічліг, домовитися про готель. Важливо прийняти рішення, як ви будете проходити цей шлях: в тиші, концентруючись на покуті, чи з приймачем щоб слухати Радіо Марія тощо.

Немає людини, яка б не усвідомлювала, що потребує покути. І мабуть хтось хоче взяти участь в паломництві, але боїться. В такому випадку наберіться сміливості та поговоріть про це зі священником та з людьми, які мають цей досвід.

Паломництво - це передовсім покута

В минулому році ми розпочали нову практику екстремального паломництва. Для цього ми приготували маршрут через поля, долини де рідко можна було зустріти цивілізацію. Ми готували їжу на багатті, а ночували в наметах. Це паломництво стало особливим та набрало більшої особливості покути та простоти.

Всі небезпечні ситуації в паломництві від людської недбалості. Тому важливо слухати організаторів та дотримуватися правил безпеки.




"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.