Про людську діяльність у світі згідно пастирської конституції
"Gaudium et Spes". Сьогодні людина власними зусиллями забезпечує себе благами які колись
очікувала від вищих сил. Примітивна людина розуміла, що залежить від
надзвичайних природних сил тому й будувала вівтарі, вшановувала природу,
каміння, дерева.
Церква ще перед собором піднімала тему поведінки людини в суспільстві. Церква зрозуміла, що повинна цьому приділяти увагу про що і йдеться в пастирській конституції
"Gaudium et Spes". Важливо, щоб ми споглядаючи на вчення Біблії розуміли, як маємо вести себе у світі. Про це поговоримо через призму 3-ї глави конституції
"Gaudium et Spes", - отець Міхал Бранкевич.
Сьогодні людина власними зусиллями забезпечує себе благами, які колись очікувала від вищих сил. Примітивна людина розуміла, що залежить від надзвичайних природних явищ тому й будувала вівтарі, вшановувала природу, каміння, дерева... Сучасна ж людина відчуває, що сама взмозі справитися з багатьма ситуаціями.
Але Бог допускає стихійні лиха, що наражають людей на небезпеку. Над цими явищами людина не панує. ЗМІ, у свою чергу, часто маніпулюють гіперболізуючи небезпеку від глобального потепління.
Бог випробовує людину допускаючи хвороби (коронавірус), щоб нагадати, що не ви маєте контроль, а Я контролюю все. Із нашого досвіду бачимо, що пандемія грипу може сильно ускладнити суспільні проблеми.
Проте, випадкові
відкриття свідчать про важливість надприродного впливу (винахід пеніциліну, таблиця Менделєєва). Тобто людина інколи потребує випадку де отримає підказку чи Боже натхнення.
Емансипація - це процес збільшення самостійності людини. Конституція наголошує, що людина має приносити Бога у виконання своїх завдань для продовження справи Творця. Варто пам'ятати, що творчий процес діяльності людини - це Божий процес. В давнину Бога зображали Великим майстром, але сьогодні людина демонструє себе творчем усього та вважає, що робить усе в світі сама забуваючи, що навіть розум даний їй Богом.
Відомо, що людина майже третину життя присвячує праці. Папа Іоан Павло ІІ писав багато на цю тему. Він стверджував, що праця реалізовує людину та допомагає знайти покликання. Наприклад, щоб бути кваліфікованим вчителем, лікарем потрібно, насамперед, мати
покликання. Зрештою,
праця - це спосіб вираження любові до суспільства. Також, праця - це елемент
вираження Божої місії та відношення до світу.
Праця дисциплінує та формує відповідальність. Якщо ти свою роботу виконаєш погано то отримаєш прикрі наслідки. Справа людини - це
реалізація себе у житті. Ти не можеш сам себе оцінити об'єктивно, але тільки ті, хто професійно дають оцінку твоїй роботі. Мають бути ті, хто буде мотивувати працювати більш продуктивно.
Отець Міхал БранкевичСлухати програми отця Міхала Бранкевича