Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Літургія Східний обряд

В ефірі

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Катехиза

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Створено: 2023-09-15
Передача: Катехиза
Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Святий Григорій Просвітитель (3-4 століття) — перший єпископ (католикос) Вірменії.

Його батько був підкуплений персами, убив вірменського царя Хосрова, і за це був страчений. Всю сім'ю вбивці чекала та ж доля. Врятувався тільки наймолодший, наречений незабаром при хрещенні Григорієм. Годувальниця-християнка встигла понести хлопчика в Кесарію Каппадокійську, де той хрестився і отримав християнське виховання.

Святий Григорій Просвітитель Грігорій виріс і, щоб загладити ганьбу батька, поступив на службу до сина убитого ним царя на ім'я Трдат. Коли Трдат дізнався, що Григорій — християнин, то наказав жорстоко мучити його, а потім кинути в рів на голодну смерть. Однак, одна благочестива жінка підгодовувала Григорія, і таким чином він прожив у рові 13 років.

До цього часу царя Трдат охопило безумство. Зцілив його Григорій. Після цього чуда цар Трдат хрестився сам і в 301 році надав християнству статус державної релігії. А святий Григорій одержав сан єпископа і міцно затвердив християнство у Вірменії.

У 331 році, незадовго до своєї кончини, святий Григорій передав єпископську кафедру своєму синові і віддалився в самоту. Ще багато поколінь католикосів Вірменії відбувалися зі славного роду святого Григорія Просвітителя. До цих пір Вірменську Апостольську Церкву на честь цього святого називають ще Григоріанської.

Згідно з давньою легендою, святий Григорій Просвітитель встановив на вершині Арагац (Алагез) вічну лампаду — джерело світла і надії. У важкі моменти своєї історії погляди вірмен спрямовуються до Арагац, і це додає їм сил і надії.

Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми
Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Ця катехиза присвячена підготовці до Різдва. Катехит наголошує на важливості збільшити молитву, особливо молитву Розарію: "Коли ти молишся Розарій, то сатана чує свист і втрачає орієнтир". За словами отця Збігнєва, так радить екзорцист. Далі катехит додає, що цей час призначений для пошуків Бога, для того, щоб Йому скеровувати свої запитання. Священник також застерігає від вживання алкоголю та об'їдання.
З Колумбії з любов'ю: Янко Пеньяфорт про українську спадщину, покликання та Радіо Марія

З Колумбії з любов'ю: Янко Пеньяфорт про українську спадщину, покликання та Радіо Марія

"Радіо Марія" завжди повертає мене в дитинство і нагадує про мою бабусю в Колумбії. Вона щоранку слухала свою улюблену радіохвилю", — розповів Янко Пеньяфорт, фронтмен гурту "Лос Янковерс", колумбієць з українським корінням.
Дві руки Бога: батьківська і материнська

Дві руки Бога: батьківська і материнська

У катехизі про дві руки Бога отець Матвій Стибурський розповідає про Боже батьківство та материнство, пояснює, як ці риси ми маємо наслідувати у відношенні до себе та ближніх. 
"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

До уваги слухачів нова катехиза отця Віталія Козака. Це третя програма, де священник говорить про дружбу людини та Бога. В цьому циклі катехит навчає через призму досвіду святої Терези від Ісуса. Під час програми звучать думки святої Терези, які вона залишила у своїх творах.
"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко, про важливість повернення людини до свого серця як центру життя. Роздуми в контексті четвертої енцикліки Папи Франциска "Dilexit nos".