Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Відмежуйтеся, щоб відновити внутрішню рівновагу. Нам потрібно навчитися безпристрастності від Божих угодників, - отець Олег Кіндій.

Про життя пустельного отця Афанасія Олександрійського в катехизі розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

"Богослов'я Афанасія Великого - це богослов'я перспективності та процвітання, що підносять людство до Неба.  
Афанасій Великий або Атанасій Олександрійський (295-373 рр) - отець Церкви, єпископ Олександрійський. Головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса. 

Олександрія в давнину займалу дуже важливу роль культурної та освітянської столиці. Це повязане з тим, що Олександр Македонський завоював великі території, а знання здобуті в різних країнах зберігалися саме в Олександрії. 

Багато часу свого життя Афанасій провів у втечах. В Константинополі, син імператора виявився аріанином та сповідував підтримку аріанської позиції (дивитися на Христа як на людину). Відповідно ті, хто думали по іншому були гонимі. 

Отже Афанасій утікає до Риму та періодично повертається до свого міста. Але більшість втеч Афанасія відбувалися в Єгипет, у пустелю, де Християни засновували монастирі. Саме в пустельному середовищі монахи могли вести поміркований спосіб життя, тобто давали організму необхідний мінімум.

Афанасій писав дуже багато коментарів до Святого Письма, а також шукав відповіді на запитання: Хто я? Куди я йду? 
Неймовірна здатність творити - це відображення Бога в людині. Але найбільшою здібністю людини є можливість любити. А передумовою божественних стосунків є свобода, якою людина зловживає. 

Тут Афанасій сказав відому фразу, що Бог став людиною, щоб людина стала богом. Бог завжди будує міст між Собою та цим світом завдяки людині. Бог став людиною, щоб наповнити світ досконалістю. Бог є необмежений, неосяжний та всесильний, а світ має початок та цінець.

Вмійте абстрагуватися, відійти в сторону, щоб відновити внутрішню рівновагу. Всесвіт та все живе в ньому - це великий організм. Памятайте про гідність людського життя, яке надзвичайно важливе для Бога.
Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів). Викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00