Людина є тим, про що вона думає. Якою інформацією ми наповнюємо свої думки протягом дня? Про ризики, шкоду та вибір інформації в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець.
"Покажи мені що ти читаєш, слухаєш та ким оточуєш себе і я скажу тобі хто ти є. Як їжа впливає на організм людини так інформація, яку ми черпаємо також безпосередньо формує нас, - розповідає отець Вальдемар Павелець.
Ми маємо дотримуватися інформаційної гігієни та відстежувати джерела інформації з яких ми черпаємо інформацію. Сьогодні дуже багато джерел інформації тому потрібно вибирати ретельно та дізнаватися про факти події.
Більшість новин чи точок зору в інформаційному середовищі - це коментування коментарів. Саме тому потрібно шукати першоджерела, щоб забезпечити собі емоційну гігієну.
Старше покоління черпає інформацію з телебачення. Важливо, щоб ми відстежували стан своєї інформаційної гігієни, адже те, що ми читаємо чи дивимось - впливає на нас. Наприклад, якщо вранці ми читаємо негативну інформацію - то це впливає на день.
Я уникаю людей, які розносять плітки, а особливо тих, які говорять про інших. Плітки руйнують наші відносини бо стосуються людини, яка не знає, що про неї говорять. Слово Боже закликає нас говорити правду в любові віч на віч. Намагайтеся знаходити в людині завжди щось хороше.
Ми регулюємо з ким говорити та вибирати теми для розмов. Якщо ми віддаємо кермо тим з ким спілкуємося то можемо набратися негативу. Коли ми спілкуємося з негативною людиною чи тією особою з нецензцрної лексики то маємо попросити щоб не виражалася, або завершити розмову.
Ми маємо постійно виховувати себе задля формування принципів емоційної, інформаційної гігієни. Мова йде про обмеження у використанні інформації. Інформація, яку я слухаю - це моя інформація, якою я маю користуватися грамотно.
Формуйте навички користування інформацією. Най у пріорітеті буде, що конструктивне та формує нас. Наприклад, вранці спочатку читайте Слово Боже, моліться та зосереджуйтеся на тиші. Те ж саме рекомендовано і перед відходом до сну.
Відгуки
В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні дізнаємося, як почути Святого Духа. Розповідає отець Юрій Зелінський
Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Про Благовіщення Діві Марії та Благовіщення Йосифу розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк.
Психолог Валентина Осадча аналізує підстави виникнення і способи подолання страху смерті та страху втрати близької людини, а також про особливості спілкування з військовими, які перебувають на фронті.
Про покору та характер Святого Йосифа говоримо з отцем-францисканцем Андрієм Немченком, вікарієм Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.