Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

"Організуйте собі тиждень милосердя. Так формується демократичне суспільство про яке ми мріємо", - Анна Додар

Поділитись з друзями
Про Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям» розповідає Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", м. Житомир. Тиждень виховання - це щорічна подія в РКЦ мета якої - нагадування Церкви про важливість християнського виховання, триватиме з 1 - 7 вересня 2023 року.

Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям»

Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя. Мт 5, 7

Цього року в Римо-католицькій Церкві в Україні переживаємо особливий час Божого Милосердя, якого ми так потребуємо: як  молитви про дар миру нашій Батьківщині, так і виявлення милосердя один одному, адже війна - це завжди травма і багато людей зараз потребують допомоги і підтримки.

Милосердя - це фундаментальний закон, що перебуває в серці кожної людини, коли вона щирим серцем дивиться на братів і сестер, яких зустрічає на життєвій дорозі. Милосердя не є лише співчуттям до чужого горя. Воно є повнотою любові, любові жертовної, безмежної, безкорисливої, сповненої прийняття та самовідданість, любові, яку наш Господь Ісус Христос показав на хресті. Йоан Павло ІІ у енцикліці "Бог багатий милосердям" звертає увагу, що "...людина не тільки приймає і переживає Боже милосердя, але й покликана вона до того, щоб „мати милосердя“".

Бог бажає за нашим посередництвом дати відчути Свою люблячу і милосердну присутність вдовам, сиротам, переселенцям, знедоленим, зраненим фізично та ментально. Папа Франциск у буллі "Обличчя милосердя" запрошує пригадати і практикувати вчинки милосердя щодо тіла і душі, тому що "Проповідь Ісуса представляє вчинки милосердя, аби ми могли пізнати, чи живемо як Його учні, чи ні".

Коли людина відкривається на здійснення благих діл, то цим зцілює не лише того, кому виявляли милосердя, а й себе саму. Ось як про це читаємо у Книзі пророка Ісаї: "...З голодним своїм хлібом поділитись, увести до дому бідних, безпритульних? Побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись. Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава — слідом за тобою. Тоді ввізвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і Він скаже: — “Ось Я!”" (Іс 58, 6-9а)

Прості діла милосердя щодо тіла і душі, втілені у реаліями нашого життя, стають чи найпереконливішою проповіддю євангельського вчення. Добрі вчинки - це інструмент, який може допомогти нам реалізувати покликання до християнської спільноти, будувати "цивілізацію любові", сприяти гуманізації світу.

Серед діл милосердя щодо душі особливу увагу належить звернути на ті, що пов’язані з прощенням. Господь у своєму милосерді прощає нам усі гріхи й прощає завжди, тож і ми, що молимося: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Прагнемо бути готовими простити нашим ближнім їхні провини і слабкості, бо така постава є дорогою до внутрішнього спокою, до миру у взаєминах і до тривалої радості в серці.

Хочемо також звернути погляд на Марію, яку величаємо Матір’ю Милосердя, щоб з її прикладу та прикладів святих пізнати як бути видимим знаком Божого Милосердя для ближніх.

Вчинки милосердя позитивно впливають на особистість, оскільки супроводжуються виробленням гормону радості. Згідно з дослідженнями, коли людина робить добрі вчинки, центри задоволення і винагороди мозку працюють так само активно, як ніби вона сама була одержувачем доброго вчинку, а не дарувальником. Це явище називається helper’s high. Крім того, благодійність - це один із способів отримати соціальне схвалення і утвердити позитивну самооцінку.

Завдання Тижня Виховання:

1) Показати зцілюючу силу вчинків милосердя, розкрити покликання кожного християнина до проповідування милосердної Божої любові через харитативну діяльність. Допомогти усвідомити, що  «Сила прощення – це справжня протиотрута від смутку, спричиненого образою і помстою» (Папа Франциск).

2) Формувати активну солідарність з ближнім, які переживають  випробування та страждання.

3) Розвивати бажання бути свідками Божого Милосердя в умовах воєнного часу.

Нехай Боже Милосердя зцілює нас, наші серця і допомагає відкриватися одні на одних.

Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", м. Житомир.

Слухати інші програми


Відгуки

Чому Церква встановлює придорожні каплиці?

Чому Церква встановлює придорожні каплиці?

У програмі "У Ваших намірах" отець Вальдемар Павелець розповідає про традицію встановлення придорожніх капличок. Священник пояснює, звідки бере початок це явище та яку роль відіграють придорожні каплички в житті спільноти віруючих.
"Пісня найбільше виражає мене та допомагає забути про все", - отець Максиміліан Подвіка

"Пісня найбільше виражає мене та допомагає забути про все", - отець Максиміліан Подвіка

"Щодня молився за своє призначення та зрозумів, що у розпізнанні покликання важливі такі складові: молитва, тиша та дослідження", — отець Максиміліан Подвіка з Ордену кармелітів босих.
"Коли вирішуємо проблеми - обираймо Бога, а не егоїзм", - отець Петро Франків

"Коли вирішуємо проблеми - обираймо Бога, а не егоїзм", - отець Петро Франків

Отець Петро Франків говорив про силу та міць, які приносять справжнє щастя.
"Без покаяння людина стає невільником гріха", - отець Григорій Рогацький

"Без покаяння людина стає невільником гріха", - отець Григорій Рогацький

Про єдність з Богом до якої закликає нас Богородиця розповідає отець Григорій Рогацький, зі згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, Івано-Франківськ. "Ми повинні постійно бути готовими з чистою душею перейти до вічності".
"Діва Марія закликає кожного побачити себе в Бозі", - отець Рафал Мишковський

"Діва Марія закликає кожного побачити себе в Бозі", - отець Рафал Мишковський

Про спомин пресвятої Діви Марії Фатімської та молитву кожного із нас розповідає отець-кармеліт Рафал Мишковський.