Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

"Організуйте собі тиждень милосердя. Так формується демократичне суспільство про яке ми мріємо", - Анна Додар

Про Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям» розповідає Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", м. Житомир. Тиждень виховання - це щорічна подія в РКЦ мета якої - нагадування Церкви про важливість християнського виховання, триватиме з 1 - 7 вересня 2023 року.

Тиждень виховання 2023 «Зцілення милосердям»

Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя. Мт 5, 7

Цього року в Римо-католицькій Церкві в Україні переживаємо особливий час Божого Милосердя, якого ми так потребуємо: як  молитви про дар миру нашій Батьківщині, так і виявлення милосердя один одному, адже війна - це завжди травма і багато людей зараз потребують допомоги і підтримки.

Милосердя - це фундаментальний закон, що перебуває в серці кожної людини, коли вона щирим серцем дивиться на братів і сестер, яких зустрічає на життєвій дорозі. Милосердя не є лише співчуттям до чужого горя. Воно є повнотою любові, любові жертовної, безмежної, безкорисливої, сповненої прийняття та самовідданість, любові, яку наш Господь Ісус Христос показав на хресті. Йоан Павло ІІ у енцикліці "Бог багатий милосердям" звертає увагу, що "...людина не тільки приймає і переживає Боже милосердя, але й покликана вона до того, щоб „мати милосердя“".

Бог бажає за нашим посередництвом дати відчути Свою люблячу і милосердну присутність вдовам, сиротам, переселенцям, знедоленим, зраненим фізично та ментально. Папа Франциск у буллі "Обличчя милосердя" запрошує пригадати і практикувати вчинки милосердя щодо тіла і душі, тому що "Проповідь Ісуса представляє вчинки милосердя, аби ми могли пізнати, чи живемо як Його учні, чи ні".

Коли людина відкривається на здійснення благих діл, то цим зцілює не лише того, кому виявляли милосердя, а й себе саму. Ось як про це читаємо у Книзі пророка Ісаї: "...З голодним своїм хлібом поділитись, увести до дому бідних, безпритульних? Побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись. Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава — слідом за тобою. Тоді ввізвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і Він скаже: — “Ось Я!”" (Іс 58, 6-9а)

Прості діла милосердя щодо тіла і душі, втілені у реаліями нашого життя, стають чи найпереконливішою проповіддю євангельського вчення. Добрі вчинки - це інструмент, який може допомогти нам реалізувати покликання до християнської спільноти, будувати "цивілізацію любові", сприяти гуманізації світу.

Серед діл милосердя щодо душі особливу увагу належить звернути на ті, що пов’язані з прощенням. Господь у своєму милосерді прощає нам усі гріхи й прощає завжди, тож і ми, що молимося: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Прагнемо бути готовими простити нашим ближнім їхні провини і слабкості, бо така постава є дорогою до внутрішнього спокою, до миру у взаєминах і до тривалої радості в серці.

Хочемо також звернути погляд на Марію, яку величаємо Матір’ю Милосердя, щоб з її прикладу та прикладів святих пізнати як бути видимим знаком Божого Милосердя для ближніх.

Вчинки милосердя позитивно впливають на особистість, оскільки супроводжуються виробленням гормону радості. Згідно з дослідженнями, коли людина робить добрі вчинки, центри задоволення і винагороди мозку працюють так само активно, як ніби вона сама була одержувачем доброго вчинку, а не дарувальником. Це явище називається helper’s high. Крім того, благодійність - це один із способів отримати соціальне схвалення і утвердити позитивну самооцінку.

Завдання Тижня Виховання:

1) Показати зцілюючу силу вчинків милосердя, розкрити покликання кожного християнина до проповідування милосердної Божої любові через харитативну діяльність. Допомогти усвідомити, що  «Сила прощення – це справжня протиотрута від смутку, спричиненого образою і помстою» (Папа Франциск).

2) Формувати активну солідарність з ближнім, які переживають  випробування та страждання.

3) Розвивати бажання бути свідками Божого Милосердя в умовах воєнного часу.

Нехай Боже Милосердя зцілює нас, наші серця і допомагає відкриватися одні на одних.

Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", м. Житомир.

Слухати інші програми


Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко"  - єпископ Станіслав Широкорадюк

Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко" - єпископ Станіслав Широкорадюк

У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
2025-07-17 00:00:00
Яка твоя молитва?

Яка твоя молитва?

"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
2025-07-16 00:00:00
"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-07-16 00:00:00