Слухати Радіо

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Навернення Климента Олександрійського відбулося у зрілому віці після зустрічі з грецьким християнським філософом Пантеном.
Климент Олександрійський до VI століття вшановувався Католицькою Церквою, як реформатор. Вже пізніше його почали часто цитувати протестантські апологети вириваючи із контексту цитати формуючи на них своє вчення. Тому Католицька Церква почала менше цитувати Климента Олександрійського аж до ХХ століття, - розповідає отець Олег Кіндій.

Він добре знав грецьку мову, культуру та язичницькі традиції. Міг пояснити слухачам, що вершиною спасіння є Христос, що через Його проповідь ми маємо повноту знань. У своїх творах Климент стверджував, що кожна людина, через дар хрещення, має глибинний зв'язок з Богом та стає Царським Священством. На ці тези опиралися часто протестанти після VI століття вириваючи їх із контексту творів автора. Доходило до думки нівелювати інститут священства. Але Климент у своїх творах визнавав єднання усіх християн в єдину Католицьку Церкву. Климент був представником ранньохристиянської течії, що відстоювала важливість церковної ієрархії.

Климент Олександрійський у своїх творах демонструє широке бачення Церкви в світі де він жив. Його великий учень Оріген створює перші синтези катехизмів де відображено вчення Церкви.

Климент пише, що ми маємо працювати в такий спосіб, щоб усі мали змогу бути наверненими та долученими до Церкви Христової.

До нашого часу дійшли твори Климента Олександрійського "Запрошення" де він звертається до людей інших релігій навернутися до Христа та "Педагог" де він пише про формування християнського характеру та відмову від шкідливих рис, звичок. Третій відомий твір Климента "Стромати". Тут автор пробує трансформувати місцеву культуру Єгипту.

Священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університетіотець Олег Кіндій 

Слухати програми про життя святих

Святий Єронім
Афанасій Олександрійський
Святий Макарій Великий
Свята Меланія Молодша
Святий Андрій Критський
Святий Іван Золотоустий



Визначення людини як вибір між смертю і безсмертям

Визначення людини як вибір між смертю і безсмертям

У катехизі Отець Олександр Кушта завершує цикл роздумів про первісну самотність людини на основі повчань Івана Павла II.
2025-03-19 00:00:00
"Три головні труднощі в молитві, як їх долати?", - досвід святої Терези Великої

"Три головні труднощі в молитві, як їх долати?", - досвід святої Терези Великої

Хранитель Санктуарію Діви Марії з гори Кармель, що у Бердичеві, отець Віталій Козак, цією катехизою продовжує цикл програм "Молитва - історія дружби". У цій серії йдеться про педагогію молитви за Терезою Авільською. Священник перераховує три головні труднощі, які заважають молитві. Автор катехизи стверджує, що сатана ніколи не залишає людину під час молитви. Він одночасно цитує святу Терезу, яка каже, що труднощі в молитві - це нормальна частина духовного життя.
2025-03-19 00:00:00
Кілька думок на піст

Кілька думок на піст

"Якщо ви ще не пробували говорити з Богом, спробуйте...", -  пропонує о. Григорій Рогацький, священник УГКЦ, Згромадження Воплоченого Слова, м. Івано-Франківськ.
2025-03-18 00:00:00
"Не розкривай своє серце перед кожним зустрічним і збережеш свою гідність", - о. Андрій Пальчик

"Не розкривай своє серце перед кожним зустрічним і збережеш свою гідність", - о. Андрій Пальчик

Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
2025-03-14 00:00:00
Великий RESET і Церква

Великий RESET і Церква

"Вони хочуть нас скупчити в місті, щоби по нашим полям бігали кабани та зайці, а ми не мали права їх чіпати. Курка і картопля, справжня віра і молитва нас спасуть", - про Великий RESET та місце людини у світі закликає нас задуматися сьогодні брат-капуцин Матвій Стибурський, парафія Святої Діви Марії Ангельської, м. Вінниця. 
2025-03-14 00:00:00