Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Пісня Перемоги
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?
Фото на обкладинці статті: могила М. Грушевського на Байковому кладовищі у Києві (пам’ятники культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Віки люблять пам’ятки»: 80-361-0503; суспільне надбання).
Розповідь розпочалася зі змалювання постаті М. Грушевського. Як його запросили до Києва очолити Центральну Раду, які пригоди чекали його у вагоні потягу, чому він вступив до української партії соціалістів-революціонерів (УПСР), чому його однопартійці називали його «дідом»?
В програмі була надана загальна характеристика роботи Українського національного конгресу як першого представницького форуму українського руху України, який перетворив Українську Центральну Раду з київської на загальноукраїнську організацію. До речі, її засідання проходили в приміщенні педагогічного музею, сьогодні відомого як Київський міський будинок вчителя.
На фото: педагогічний музей ім. цесаревича Олексія 1909-1911 рр., де працювала Українська Центральна рада (автор невідомий – Звід пам’яток історії і культури України. Київ, 1999, т.1; суспільне надбання).
Поговорили про програми та цілі українських політичних партій, існування багатовладдя на місцях – створення різноманітних комітетів, громадських організацій – виникнення громадських рад та їх виконавчих комітетів у всіх губерніях. До уваги слухачів були введені постаті В. Винниченка, С. Петлюри, ін. діячів революції.
Події української революції в цій програмі були доведені до місії делегації Центральної Ради в Петроград з вимогами надання автономії України та відхилення Тимчасовим урядом українських вимог.
Слухати інші програми Magistra vitaeВ програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка
У цій програмі «В Родині Радіо Марія» зосередилися на реалізації рішення кандидата на богопосвячене життя, зокрема, про етапи священства, що вже 2 тисячі років існують у католицькій церкві. Наші співрозмовники – о. Руслан Михалків, ректор Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганна Путова, історик, архівіст, науковий співробітник музею історії м. Києва.