Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:00

Ангел Господній

В ефірі

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

Який зв'язок між іудейською та християнською Пасхою? Розповідає отець Володимир Куснєж

Про зв'язок між іудейською та християнською Пасхою розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
Як євреї святкували та святкують сьогодні Пасху?
Це свято, у Старому Завіті, коли читаємо тексти, тісно пов'язане зі святом Опрісноків, що тривало 7 днів після Пасхи. А Пасха відбувалася в ніч між 14 та 15 днем місяця Нісана. В цей час з'являвся новий місяць, оскільки фаза зміни місяця тривала 28 днів то 14 нісана - це повня. Саме повні очікували євреї щоб святкувати Пасху. І християни помічають, що саме на Єврейську Пасху ми завжди споглядаємо повню, - розповідає отець Володимир Кусьнєж.

Пасха і Опрісноки - це два стародавні свята у євреїв коріння яких сягає доісторичних часів та привязані до ритму природи, як і свято Врожаю. 

На Пасху забивали ягня та обмазували кров'ю одвірки - це свято дуже архаїчне та символізує боротьбу зі злом та пошестю. А свято Опрісноків повязане із викиданням старої зернової закваски. Коли зібрали перший врожай то викидали старі дріжжі на знак переміни - зима відступає і приходить весна. Спостерігаємо подібну символіку і в багатьох інших народів. У цих символізмах ми бачимо откровення Боже, який творить їхню історію.

Переживши вихід з Єгипту та вхід у Обітовану землю Євреї доповнювали ці свята новим змістом, в який вкладали зміст переходу Червоного моря, тобто порятунку. Так само, як із Християнським Різдвом - ця дата, 25 грудня, пов'язана із днем зимового сонцестояння і молода Церква вибрала саме цей день, як День народження Ісуса Христа, що символізував перемогу світла над темрявою. Зауважу, що дату народження Ісуса точно ніхто не знає. Тобто, тут відбувається накладання нового змісту на старі традиції з урахуванням сільськогосподарського календаря.

Теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Слухати інші програми
Зустріч з Богом у таїнстві Покаяння. Духовні роздуми отця Михайла Станчишина

Зустріч з Богом у таїнстві Покаяння. Духовні роздуми отця Михайла Станчишина

Про зустріч і дружбу з Богом у таїнстві Покаяння розповідає єзуїт, реколекціоніст, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного проводу "Єлеазар" у Брюховичах, отець Михайло Станчишин. Серія катехиз "Потреба зустрічі з Христом".
2025-01-17 00:00:00
Різдво і ангели

Різдво і ангели

Похилитися над темою присутності ангелів у таємниці Різдва Христового пропонує нам сьогодні в катехизі с. Юлія Заводовська, яка належить до Згромадження Сестер від Ангелів у м. Вінниця.
2025-01-16 00:00:00
"Образа руйнує організм та може зупинити особистісне зростання людини", - отець Юрій Зелінський

"Образа руйнує організм та може зупинити особистісне зростання людини", - отець Юрій Зелінський

"Якщо впустити образу в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання", -  говорить душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
2025-01-16 00:00:00
"Ця книга має початок, але кінець ще не написаний", - о. Володимир Кусьнеж про Діяння Апостолів

"Ця книга має початок, але кінець ще не написаний", - о. Володимир Кусьнеж про Діяння Апостолів

Катехизу виголошує отець Володимир Кусьнеж, біблеїст, котрий на цей час служить настоятелем у римо-католицькій парафії св. Миколая в м. Миколаїв на Львівщині. Священник викладає біблійні дисципліни в Інституті св. Томи Аквінського в Києві та інших католицьких навчальних закладах України. Цією програмою катехит розпочинає новий цикл, де буде пояснювати книгу "Діяння Апостолів". Перша програма присвячена тому, як побудована ця книга.
2025-01-16 00:00:00
Християнська етика в системі освіти України. Від ідеї до реалізації

Християнська етика в системі освіти України. Від ідеї до реалізації

Про впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес розповідає Голова Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Володимир Марущенко.
2025-01-16 00:00:00