Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Будуйте спільноту! Бог створив нас не для самотності, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Яке значення має воплочення Слова та людська солідарність. Про головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes".
Сучасний світ намагається нас обмежити, але пастирська конституція нагадує, що Бог створив нас для проявлення в суспільстві, щоб ми служили один одному. План Божий полягає в тому, що Бог створив людину з якої має постати народ. Тобто не самотньою та не для самотності, - отець Міхал Бранкевич.

Помилковим трактуванням плану Божого для людини є ідеологія комунізму. Комуністи часто називають Ісуса Христа першим комуністом, бо Він формував перші спільноти де кожен мав те, що потребував. Але ж комуністи відкинули першопричину спілкування між людьми, якою є Бог.

Річ у тім, що ми створенні з бажання та образу Бога. Але комуністи забрали з ідеології суспільного життя його причину. Люди в перших спільнотах збиралися, щоб вшанувати Бога, а комуністи поставили на перше місце матеріальні цінності.

Спільна відповідальність - це один із найжахливіших винаходів комунізму коли відповідальність за вчинки однієї людини перекладалася на спільноту, або цілий народ. Ісус опирає свою спільноту в першу чергу на Собі.

Коли Павло переслідував спільноту християн то Ісус до нього звернувся зі словами: "Чому ти Мене переслідуєш?"  Тобто переслідування спільноти дорівнює переслідуванню Ісуса Христа.

Закон Божий служить творінню спільноти. У ньому наголошується, щоб ти відносився до людини, як до самого себе. Цей Закон був проголошений ще за 1200 років до народження Христа для формування здорової спільноти. Перші три заповіді були гарантом виконання наступних семи та були зверненні до формування відносин людини з Богом у першу чергу.

Досліджуючи це явище ми бачимо Бога, який хоче спілкуватися не тільки з кожним окремо, а й як із народом: крихким, залежним від пасовиськ його отари тощо. І Бог вимагає від цього народу єдності, що допоможе йому комунікувати з Творцем.

Але коли вибраний народ дійшов до землі обітованної та послав розвідників туди, щоб побачити що там, а вже після повернення їхня єдність зникла. Сумніви щодо власної єдності виникли тоді, коли стало відомо, що землю обітовану оберігає 7 інших народів. Одночасно вони почали ставити під сумнів 10 Божих заповідей, свою конституцію.

Ісус Христос закликав завжди, щоб ми були спільними, як одне ціле. Він Себе демонструє причиною єдності між народами та наголошує на важливості моральної, внутрішньої чистоти. А звільнення від гріха, подароване нам Христом, є принципом єдності в суспільстві та важливішим елементом відновлення спільноти.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати зараз програми отця Міхала Бранкевича

Чому важко пробачити себе?
Пошана та зневага
Стан безпорадності
Домінування над іншими
Осуд псує життя
Душа в центрі уваги диявола
Муки самоосуду
Страх, що забирає розум
Сучасна магія, що сповідується людьми
Церква на захисті подружжяВідгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".