Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Розарій

В ефірі

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Будуйте спільноту! Бог створив нас не для самотності, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Яке значення має воплочення Слова та людська солідарність. Про головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes".
Сучасний світ намагається нас обмежити, але пастирська конституція нагадує, що Бог створив нас для проявлення в суспільстві, щоб ми служили один одному. План Божий полягає в тому, що Бог створив людину з якої має постати народ. Тобто не самотньою та не для самотності, - отець Міхал Бранкевич.

Помилковим трактуванням плану Божого для людини є ідеологія комунізму. Комуністи часто називають Ісуса Христа першим комуністом, бо Він формував перші спільноти де кожен мав те, що потребував. Але ж комуністи відкинули першопричину спілкування між людьми, якою є Бог.

Річ у тім, що ми створенні з бажання та образу Бога. Але комуністи забрали з ідеології суспільного життя його причину. Люди в перших спільнотах збиралися, щоб вшанувати Бога, а комуністи поставили на перше місце матеріальні цінності.

Спільна відповідальність - це один із найжахливіших винаходів комунізму коли відповідальність за вчинки однієї людини перекладалася на спільноту, або цілий народ. Ісус опирає свою спільноту в першу чергу на Собі.

Коли Павло переслідував спільноту християн то Ісус до нього звернувся зі словами: "Чому ти Мене переслідуєш?"  Тобто переслідування спільноти дорівнює переслідуванню Ісуса Христа.

Закон Божий служить творінню спільноти. У ньому наголошується, щоб ти відносився до людини, як до самого себе. Цей Закон був проголошений ще за 1200 років до народження Христа для формування здорової спільноти. Перші три заповіді були гарантом виконання наступних семи та були зверненні до формування відносин людини з Богом у першу чергу.

Досліджуючи це явище ми бачимо Бога, який хоче спілкуватися не тільки з кожним окремо, а й як із народом: крихким, залежним від пасовиськ його отари тощо. І Бог вимагає від цього народу єдності, що допоможе йому комунікувати з Творцем.

Але коли вибраний народ дійшов до землі обітованної та послав розвідників туди, щоб побачити що там, а вже після повернення їхня єдність зникла. Сумніви щодо власної єдності виникли тоді, коли стало відомо, що землю обітовану оберігає 7 інших народів. Одночасно вони почали ставити під сумнів 10 Божих заповідей, свою конституцію.

Ісус Христос закликав завжди, щоб ми були спільними, як одне ціле. Він Себе демонструє причиною єдності між народами та наголошує на важливості моральної, внутрішньої чистоти. А звільнення від гріха, подароване нам Христом, є принципом єдності в суспільстві та важливішим елементом відновлення спільноти.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати зараз програми отця Міхала Бранкевича

Чому важко пробачити себе?
Пошана та зневага
Стан безпорадності
Домінування над іншими
Осуд псує життя
Душа в центрі уваги диявола
Муки самоосуду
Страх, що забирає розум
Сучасна магія, що сповідується людьми
Церква на захисті подружжя



Відгуки

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

Як пережити добру смерть? Християнин має готуватися до смерті і зустрічі із Небесним Отцем вже сьогодні.
Причаститися, щоб стати причастям для інших

Причаститися, щоб стати причастям для інших

В рамках циклу передач на тему “На шляху до зустрічі з Христом” о. Михайло Станчишин розпочав другу частину катехиз, розповідаючи про місця, де людина може зустрітися зі своїм Богом.
"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

"Для нас, салезіян, це училище особливе, адже святий Джованні Боско стверджував, що дитині потрібно дати фах. Тут, завдяки практичній педагогіці учень може протягом 2 років отримати улюблену професію", - директор салезіянського Центру професійної освіти святого Боско, отець Андрій Боднар.
"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

Продовження циклу "Христологія", який на Радіо Марія веде отець Міхал Бранкевич. У цій серії йдеться про Воплочення Христа від Діви Марії. Священник занурює слухачів у Таємницю пришестя Бога на землю в людському тілі і пояснює, що Христос переймає фізіологічні риси від своєї Матері — Богородиці. Однак, догматика Церкви також вказує, що, прийнявши людське тіло від Марії, Ісус залишається повноцінним Богом.