Слухати Радіо

Зараз в ефірі

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Годинки

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

Будуйте спільноту! Бог створив нас не для самотності, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Яке значення має воплочення Слова та людська солідарність. Про головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes".
Сучасний світ намагається нас обмежити, але пастирська конституція нагадує, що Бог створив нас для проявлення в суспільстві, щоб ми служили один одному. План Божий полягає в тому, що Бог створив людину з якої має постати народ. Тобто не самотньою та не для самотності, - отець Міхал Бранкевич.

Помилковим трактуванням плану Божого для людини є ідеологія комунізму. Комуністи часто називають Ісуса Христа першим комуністом, бо Він формував перші спільноти де кожен мав те, що потребував. Але ж комуністи відкинули першопричину спілкування між людьми, якою є Бог.

Річ у тім, що ми створенні з бажання та образу Бога. Але комуністи забрали з ідеології суспільного життя його причину. Люди в перших спільнотах збиралися, щоб вшанувати Бога, а комуністи поставили на перше місце матеріальні цінності.

Спільна відповідальність - це один із найжахливіших винаходів комунізму коли відповідальність за вчинки однієї людини перекладалася на спільноту, або цілий народ. Ісус опирає свою спільноту в першу чергу на Собі.

Коли Павло переслідував спільноту християн то Ісус до нього звернувся зі словами: "Чому ти Мене переслідуєш?"  Тобто переслідування спільноти дорівнює переслідуванню Ісуса Христа.

Закон Божий служить творінню спільноти. У ньому наголошується, щоб ти відносився до людини, як до самого себе. Цей Закон був проголошений ще за 1200 років до народження Христа для формування здорової спільноти. Перші три заповіді були гарантом виконання наступних семи та були зверненні до формування відносин людини з Богом у першу чергу.

Досліджуючи це явище ми бачимо Бога, який хоче спілкуватися не тільки з кожним окремо, а й як із народом: крихким, залежним від пасовиськ його отари тощо. І Бог вимагає від цього народу єдності, що допоможе йому комунікувати з Творцем.

Але коли вибраний народ дійшов до землі обітованної та послав розвідників туди, щоб побачити що там, а вже після повернення їхня єдність зникла. Сумніви щодо власної єдності виникли тоді, коли стало відомо, що землю обітовану оберігає 7 інших народів. Одночасно вони почали ставити під сумнів 10 Божих заповідей, свою конституцію.

Ісус Христос закликав завжди, щоб ми були спільними, як одне ціле. Він Себе демонструє причиною єдності між народами та наголошує на важливості моральної, внутрішньої чистоти. А звільнення від гріха, подароване нам Христом, є принципом єдності в суспільстві та важливішим елементом відновлення спільноти.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати зараз програми отця Міхала Бранкевича

Чому важко пробачити себе?
Пошана та зневага
Стан безпорадності
Домінування над іншими
Осуд псує життя
Душа в центрі уваги диявола
Муки самоосуду
Страх, що забирає розум
Сучасна магія, що сповідується людьми
Церква на захисті подружжяВідгуки

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

"Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

Сестра Марта Пшивара тлумачить 80 Псалом. Як зрозуміти, що саме Господь хоче сказати цим псалмом конкретно тобі?
НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

30-го листопада РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства