Слухати Радіо

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Тут розпочну не тільки з питання нудьги, а з проповіді. Тлумачити Біблійні читання - це обов'язок священника, але буває, що це трактування згіршує Слово Боже. Інколи, священникам просто бракує належного приготування. На власному прикладі помітив, що коли погано приготуюся до проповіді то в процесі викладення починаю видумувати. Це призводить до нудьги у парафіян.

Ліками, в цьому випадку, може бути ретельна підготовка. Також, священнику варто знати своїх парафіян та їхні проблеми, щоб люди на прикладах могли розуміти Слово Боже. Однак, деякі священники посто читають із аркуша, що часто призводить до відчуття нудьги.

Згадую свою першу проповідь проголошену італійською. Я тоді погано володів цією мовою, але добре підготувався та записав текст на аркуші. Під час читання ненароком подивився на парафіян... і побачив на обличчі багатьох жаль та співчуття до мене. Тоді, відклавши текст, на свій страх та ризик почав переказувати своїми словами. І парафіяни активно долучилися. Вони почали мені допомагати: підказували слова, переживали про мене, уважно слухали, брали участь.

Якщо під час проповіді ви відчуваєте марудність то довірте це страждання Богу. Я ж прошу Духа Святого допомогти мені використати цей час плідно, наскільки можу. Таким чином ми перетворюємо страждання на молитву та долучаємося до мук Ісуса на хресті.

Для підготовки проповіді, зокрема, застосовую такі принципи:
1. Живе слово. Це Слово Боже пережите мною;
2. Підготовка та молитва. Коли священник готується до проповіді то краще це робити заздалегідь, а не в цей день;
3. Основою проповіді має бути Біблія. Інколи, розповідають про історію життя Святих без Слова Божого.

Мій викладач гомілетики наголошував: "Про що б ви не проповідували - тримайтеся Слова Божого бо це авторитет та фундамент".

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Слухати інші програми

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00
Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Програма "У Ваших намірах" з монахом-францисканцем Андрієм Немченком.
Цього разу священник розмірковує над темою відпочинку. Упродовж програми автор ділиться кількома практичними порадами, як відпочивати в дусі християнської поведінки.
На його думку, відпочинок легко може перерости у пусте марнування часу. Як не стати жертвою власної ліні, замаскованої під «відпочинок», — слухайте у тридцятихвилинній розмові.
2025-06-26 00:00:00
Місіонерство - це не волонтерство

Місіонерство - це не волонтерство

У програмі "У ваших намірах" про можливість стати місіонером на Місійній Школі, що знаходиться у м.Красилів Хмельницької обл. розповідає і запрошує до формації відповідальний за практичний супровід Школи Петро.
2025-06-25 00:00:00