Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

"За три дні до нас були готові долучитися 10 000 осіб з усієї України", - керівник Добробату Олександр Юрко

Поділитись з друзями
«Добробат» — це добровольчий будівельний батальйон, який допомагає постраждалим у нагальному відновленні житла та об’єктів соціальної інфраструктури на деокупованих територіях. Гість програми "Люди Справи" - керівник Добробату, Олександр Юрко.
«Добробат» зосереджується на первинній відбудові пошкоджених будівель. Першочергове завдання проєкту — це швидке відновлення: перекриття зруйнованого даху, ремонт побитих вікон, підмурування пошкоджених стін.
Осередки волонтерського руху діють у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях.

Організація  Добробату розпочалася у березні 2022 році. Ідея належить Віктору Андрусову та Ростиславу Смирнову, який вже мав досвід волонтерської роботи.
Ми консультувалися із будівельниками таи тими, хто має бізнес у цій галузі. Часто ми чули, що у нас нічого не вийде, мовляв, багато людей виїхало з України та й безкоштовно ніхто не захоче допомагати. 

8 квітня 2022 року, група поїхала в Бородянку на запрошення ДСНС. Нас прибуло близько 60 осіб, щоб допомогти розбирати нагромадження після бомбардувань. Потім ми влаштовували самостійні виїзди, зокрема у Ворзель де займалися прибиранням територій, вулиць від сміття, залишків дерев, тощо. 

Ми виїзджаємо на об'єкти після того, як їх обстежили сапери.
За понад рік роботи Добробату ми виросли у кваліфікації та вже виконуємо демонтаж пошкоджених конструкцій, ремонт покриття, ремонт та установка вікон, дверей, укладка стін тощо. Тобто виконуємо роботи критичного характеру, що допоможе людині далі вже самій функціонувати, жити.

Ми не думали, що в умовах війни люди проявлять таку ініціативу.
На початку заснування ми запустили Телеграм-бот куди кожен бажаючий міг долучитися. Вже протягом 3-х днів до нас були готові долучитися близько 10 000 бажаючих. 

Кожен волонтер забезпечений інвентарем (рукавички, каски, лопати тощо). Часто люди, які не можуть самі приїхати, купують нам потрібний інвентар.  
Також, багато людей приїхали здалека, щоб допомагати. Для приїзджих, у селах Демидів та Ягідне, громади облаштували житло для працівників. До слова - у Ягідному ми вже облаштували 32 будинки.

До нас також прибувають волонтери іноземці. Це небайдужі люди, зокрема з: Польщі, Румунії, Канади, США, Швеції.  Є такі, які за свій рахунок орендують житло в Києві, але їздять в область, а інші живуть в модульних містечках, як в Демидові.

Усі працівники забезпечуються харчуванням. Їжею нас забезпечує, міськрада, ресторанний бізнес, або самі ж господарі годують волонтерів.

Іноземців-волонтерів захоплює наша згуртованість. Один чоловік приїхав на своєму мікроавтобусі, як тільки побачив по телебаченню, що Українцям потрібна допомога. Хтось спостерігає зі сторони, а хтось бере участь у відновленні.

Люди, які працюють в Добробаті, переважно вже мають джерело доходу. Вони просто беруть день відпустки, щоб долучитися до команди, або долучаються у вільний час. Є й такі, хто приїзджає на довгий період - ці люди розпреділяють свої фінанси, щоб мати змогу займатися волонтерською справою.

До нас приїзджають люди у яких в більшості чітко виражена соціальна позиція. А також вони мають час, гроші та здоров'я для волонтерської діяльності. 

Нам не вистачає транспорту, автобусів, щоб вчасно прибувати на локації.
 Одні із самих великих статей витрат - це пальне та будматеріали, які постійно потрібно купувати. 

Сьогодні ми запускаємо ініціативу зі збору коштів Хортицької школи інтернату, що в Запоріжжі. Запрошуємо вас долучитися до віднови школи. Будемо вдячні за допомогу та підтримку.

Стежити за Добробат у Фейсбукабо відвідати сайт

Керівник Добробату, Олександр Юрко.

Слухати інші програми Люди Справи

Відгуки

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

Як перші християни переживали зустріч з Господом та виражали це в літургії у спільнотах? Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.


Роль ангелів у житті Ісуса Христа та первісної Церкви

Роль ангелів у житті Ісуса Христа та первісної Церкви

Про роль ангелів у житті Ісуса Христа та первісної Церкви розповідає монахиня зі згромадження сестер від Ангелів (м. Вінниця) сестра Юлія Заводовська.
Таємниця нерукотворного образу Матері Божої з Гваделупи. Бог діє нелогічно ...

Таємниця нерукотворного образу Матері Божої з Гваделупи. Бог діє нелогічно ...

Друга програма про таємницю нерукотворного Образу Матері Божої з Гваделупи.  Розповідає сестра гоноратка Каміла Кармалюк. 
"Священник без особистої зустрічі з Богом не зможе побудувати якісні відносини з ближніми", - отець Михайло Станчишин

"Священник без особистої зустрічі з Богом не зможе побудувати якісні відносини з ближніми", - отець Михайло Станчишин

Про важливість та значення зустрічі з Богом в житті людини розповідає отець Михайло Станчишин.