Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

"За три дні до нас були готові долучитися 10 000 осіб з усієї України", - керівник Добробату Олександр Юрко

Поділитись з друзями
«Добробат» — це добровольчий будівельний батальйон, який допомагає постраждалим у нагальному відновленні житла та об’єктів соціальної інфраструктури на деокупованих територіях. Гість програми "Люди Справи" - керівник Добробату, Олександр Юрко.
«Добробат» зосереджується на первинній відбудові пошкоджених будівель. Першочергове завдання проєкту — це швидке відновлення: перекриття зруйнованого даху, ремонт побитих вікон, підмурування пошкоджених стін.
Осередки волонтерського руху діють у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях.

Організація  Добробату розпочалася у березні 2022 році. Ідея належить Віктору Андрусову та Ростиславу Смирнову, який вже мав досвід волонтерської роботи.
Ми консультувалися із будівельниками таи тими, хто має бізнес у цій галузі. Часто ми чули, що у нас нічого не вийде, мовляв, багато людей виїхало з України та й безкоштовно ніхто не захоче допомагати. 

8 квітня 2022 року, група поїхала в Бородянку на запрошення ДСНС. Нас прибуло близько 60 осіб, щоб допомогти розбирати нагромадження після бомбардувань. Потім ми влаштовували самостійні виїзди, зокрема у Ворзель де займалися прибиранням територій, вулиць від сміття, залишків дерев, тощо. 

Ми виїзджаємо на об'єкти після того, як їх обстежили сапери.
За понад рік роботи Добробату ми виросли у кваліфікації та вже виконуємо демонтаж пошкоджених конструкцій, ремонт покриття, ремонт та установка вікон, дверей, укладка стін тощо. Тобто виконуємо роботи критичного характеру, що допоможе людині далі вже самій функціонувати, жити.

Ми не думали, що в умовах війни люди проявлять таку ініціативу.
На початку заснування ми запустили Телеграм-бот куди кожен бажаючий міг долучитися. Вже протягом 3-х днів до нас були готові долучитися близько 10 000 бажаючих. 

Кожен волонтер забезпечений інвентарем (рукавички, каски, лопати тощо). Часто люди, які не можуть самі приїхати, купують нам потрібний інвентар.  
Також, багато людей приїхали здалека, щоб допомагати. Для приїзджих, у селах Демидів та Ягідне, громади облаштували житло для працівників. До слова - у Ягідному ми вже облаштували 32 будинки.

До нас також прибувають волонтери іноземці. Це небайдужі люди, зокрема з: Польщі, Румунії, Канади, США, Швеції.  Є такі, які за свій рахунок орендують житло в Києві, але їздять в область, а інші живуть в модульних містечках, як в Демидові.

Усі працівники забезпечуються харчуванням. Їжею нас забезпечує, міськрада, ресторанний бізнес, або самі ж господарі годують волонтерів.

Іноземців-волонтерів захоплює наша згуртованість. Один чоловік приїхав на своєму мікроавтобусі, як тільки побачив по телебаченню, що Українцям потрібна допомога. Хтось спостерігає зі сторони, а хтось бере участь у відновленні.

Люди, які працюють в Добробаті, переважно вже мають джерело доходу. Вони просто беруть день відпустки, щоб долучитися до команди, або долучаються у вільний час. Є й такі, хто приїзджає на довгий період - ці люди розпреділяють свої фінанси, щоб мати змогу займатися волонтерською справою.

До нас приїзджають люди у яких в більшості чітко виражена соціальна позиція. А також вони мають час, гроші та здоров'я для волонтерської діяльності. 

Нам не вистачає транспорту, автобусів, щоб вчасно прибувати на локації.
 Одні із самих великих статей витрат - це пальне та будматеріали, які постійно потрібно купувати. 

Сьогодні ми запускаємо ініціативу зі збору коштів Хортицької школи інтернату, що в Запоріжжі. Запрошуємо вас долучитися до віднови школи. Будемо вдячні за допомогу та підтримку.

Стежити за Добробат у Фейсбукабо відвідати сайт

Керівник Добробату, Олександр Юрко.

Слухати інші програми Люди Справи

Відгуки

Біси та біснуватість. Катехиза отця Романа Василіва

Біси та біснуватість. Катехиза отця Романа Василіва

"Гадаринські біснуваті були під владою зла настільки, що через страх перестали мислити, як люди". Про ставлення людини до проблеми зла розповідає настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів.
Виховання через мистецтво допомагає сформувати повноцінну особистість

Виховання через мистецтво допомагає сформувати повноцінну особистість

"Рух та творчість потрібні дітям, як вітаміни". Про виховання через мистецтво розповідає вчитель мистецтва та технологій Салезіянського приватного ліцею «Всесвіт» у Житомирі, керівник театрального гуртка «Філотея», дружина, мама чотирьох дітей, учасниця «Домашньої Церкви» родинної гілки Руху «Світло-Життя», Юлія Чупріна.
"Бог сказав мені йти відвідувати хворих", - Юрій Гандера

"Бог сказав мені йти відвідувати хворих", - Юрій Гандера

У програмі "Люди Справи" художник та коваль, член спільноти "Сім'я Каміліан", Юрій Гандера. 


"Мучеництво - це великий вчинок любові у відповідь на безмежну Божу любов", - отець Енріке Лопес Імбернон

"Мучеництво - це великий вчинок любові у відповідь на безмежну Божу любов", - отець Енріке Лопес Імбернон

Десята катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 17 пунктом Епідейксису: "Кров Авеля". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Бог не обрізає крила, а здійснює бажання": Про життєвий шлях та розпізнання покликання розповідає сестра Марія Люба зі Згромадження Служниць Святого Духа, м. Хмельницький.