Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Лицеміре, спочатку вийми колоду зі свого ока! Про що нам говорить осуд?

Що говорить Слово Боже про осуд? До яких наслідків можуть призвести дорікання, знецінення та обвинувачення людини? На цю тему говорить в ефірі Радіо Марія сестра Марія Слезяк

"Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: «Брате, дозволь я вийму скалку з твого ока!» — а не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Лицеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого". Євангеліє від Луки 6, 39-42

Я роздумувала над цим уривком Євангелія від Луки та дійшла висновку, що осуд притаманний всім людям. А якщо ми дослідимо життя Ісуса, то помітимо, що його також постійно засуджували, називали хворим, дияволом, тощо. Тому Він нас добре розуміє бо сам був осуджений несправедливо, - розповідає сестра Марія.

У дитинстві тато обвинувачував нас, дітей в тому, що сталося в сім'ї. Я сьогодні закликаю провести самоаналіз кожного, хто пережив подібне. Запитайте себе - як я реагую на осуд? Чому у мене така болісна реакція на осуд? Часто ми піддаємося бажанню осудити іншу людину через те, що є такими ж самими, володіємо тими ж рисами.

Тема осуду звертає увагу на того хто осуджує і на людину-жертву цього явища.

Дитину, яка стала жертвою деструктивної критики чи осуду може роками мучити відчуття провини, вона боїться висловити свою думку. Болісне відчуття провини бере початок від Адама та Єви, які переклали відповідальність за свій вчинок на інших.

Усі ми родом із дитинства та мабуть більшість із нас переживали жорстку критику та гнів від батьків - коли тато та мама без любові, похвали осуджують свою дитину.

Наслідком виховання осудом може бути невпевненість дитини, самотність, що може залишатися і до дорослого життя. У такому випадку особа звертає увагу на те, що скажуть люди, страх перед прийняттям рішення.

Христос показав нам приклад. Він не дивився на осуд людей, а тримав фокус на Бозі та виконанні Його волі.

Сестра Марія Слезяк

Слухати програми на тему осуд, дорікання, знецінення
Війна всередині руйнує людину
Через осуд люди псують собі життя
Двоєдушність може привести до шизофренії
Перешкоди єднання з Богом
Муки самоосуду та відчуття провини
Чому так важливо пробачити себе?
Про духовну сліпоту, - коментар Євангелія
Чи може сліпий сліпого водити?
Примирення із собою змінило життя



Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко"  - єпископ Станіслав Широкорадюк

Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко" - єпископ Станіслав Широкорадюк

У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
2025-07-17 00:00:00
Яка твоя молитва?

Яка твоя молитва?

"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
2025-07-16 00:00:00
"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-07-16 00:00:00