Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Святий Іван Дамаскин: "Погані вчинки від поганої мови, що бере початок від поганих думок"

Святий Іван Дамаскин. Про одного із найбільших отців Церкви розповідає священник парафії  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів), отець Олег Кіндій.
Іван Дамаскин народився близько 675 року в Дамаску (територія Сирії) в арабській, християнській сім’ї знатного сирійського представника громадянської адміністрації. Отримав домашню «грецьку» освіту від раба, якого викупив батько. Працював митним адміністратором.

Ще до народження Дамаскина, його предки очолювали важливі пости фінансової системи Сирії. Дід Дамаскина Мансур ібн Сарджун – керівник податкової адміністрації Дамаску (зберіг посаду після візантійського імператора Іраклія з виплатою контрибуції в 1000 динарів). Батько Дамаскина - Сарджун ібн Мансур згадується як найхристиянська людина, логофет. Швидше за все дід та батько Івана Дамаскина за походженням сирійці, потрапили під вплив елліністичної культури. 

Проте, Дамаскин залишає світську діяльність, щоби знайти себе в духовній.  Приймає чернецтво в Палестині, в лаврі Сави Освяченого. Був дуже близьким до єрусалимського патріарха Івана. За свідченнями Феофана, Іван згадується як пресвітер та чернець. В одній із гомілій «Про засушену смоківницю» Дамаскина називають: «пресвітер святого Воскресіння Христа» (мова йде якраз про Гріб Господній в місті Єрусалим).

Останні роки життя Іван Дамаскин проводить в Єрусалимі, або ж околицях, де не зважаючи на мусульманське панування були збережені християнські святині. Не зважаючи на меншу масштабність паломництво до цих місць здійснювалися. Також це надихнуло Дамаскина до написання богословських праць, не виключно що деякі з них відносяться до того періоду, коли Дамаскин займав державну посаду в Дамаску.

Святий Іван Дамаскин. Цитати:
  • З мудрих ніхто не посміє зробити три наступні речі: до царів наближатися, пити отруту для спроби, довіряти таємницю жінці.
  • Краще по вогні й по зміях ходити, ніж жити з поганими порадниками.
  • Мудрий знає, як поводитися й там, де не має досвіду; дурний помиляється навіть у тому, що вчив.
  • Не довіряй своєї таємниці тому, хто пригощає тебе, до того як пізнаєш його вірність і дружбу.
  • Розумний здатний розуміти навіть думки ближнього, спостерігаючи за його поведінкою та обличчям.
  • Хворому не слід приховувати свою хворобу від лікаря, а біднякові приховувати свою убогість перед друзями.
  • Якби весь смисл посту був у їжі, то святими були б корови.
Слухати інші програми
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00