Слухати Радіо

15:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Летичівської Богородиці (Летичів)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

Як прощати від серця згідно з притчею Ісуса Христа?

"Прощення - це відмова від права помститися кривднику - ворогові, це згода на те, щоб інша людина могла мені завдавати ще якоїсь шкоди, якщо Бог це допустить", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Як прощати від серця? Не завжди легко пробачити. Наприклад, сталося зґвалтування, подружня зрада, інцест, покинення, вбивство, серйозний наклеп, важка образа тощо. Як тоді пробачити ці жахливі події, ці страшні образи? 

Ми зможемо прощати інших навіть у дуже важких обставинах, якщо зрозуміємо та повіримо в те, що кожна людина дасть звіт Богові. Задумаймося, чому прощення таке важливе? Воно дуже важливе, тому що від прощення чи непрощення залежить наша вічна доля! 

ПРОЩАТИ - означає прийняти рішення не тримати зла на людину, яка винувата перед вами. Йдеться про те, щоб її не проклинати, не бажати їй зла, не прагнути помсти і відплати (навіть, якщо це здається нам справедливим). Коли ми прощаємо, то відмовляємося від злості, від помсти, від права судити цю людину.

Христос сам простив тим, які Його розіп’яли. Ісус також закликає нас молитися за тих, хто нас ненавидить і благословляти тих, хто нас проклинає: «А Я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас» (Мт 5:44). Так само, якщо ми когось образили, то необхідно перепросити цю людину (пор. Мт 5:23-24).

ПРОЩЕННЯ - це надприродна здатність, дана нам Богом. Це відмова від права помститися кривднику - ворогові; це згода на те, щоб інша людина могла мені завдавати ще якоїсь шкоди, якщо Бог це допустить.

Чим ще є ПРОЩЕННЯ?  
- це передача Ісусу нашого права судити;
- це наш подарунок тим, хто нас образив;
- коли позбавляємо ворога (тобто демонів) права завдавати нам шкоди. Ісус розповів притчу про невірного, немилосердного слугу, щоби показати, ЩО ТАКЕ ПРОЩЕННЯ В ОЧАХ БОГА. «І розгнівавшись його пан, передав його катам, аж поки йому не поверне всього боргу. Отак і мій Отець Небесний буде чинити вам, якщо кожний з вас не прощатиме братові своєму З СЕРЦЯ СВОГО» (Мт 18:34-35).

Чоловік, якого ви не пробачили, не тримає Вас, це Ви тримаєте його. Відпусти ж його зі свого серця! Непрощення вбиває зсередини, з'їдає, як хробак. Зовні людина виглядає красиво, модно, цілісно, але всередині живе черв'як непрощення, що зародився й не має миру та спокою.

Якщо ми не прощаємо, Бог допускає до нас злих духів для нашого дисциплінування, які не дадуть нам спокою, поки ми не покаємося і не пробачимо кривдникам ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ.

Непрощення тримає двері вашого серця відчиненими для диявола, згідно з Божим словом, щоби ворог зі своїми катувальниками увійшов у ваше життя і мучив вас, доки ви не захочете пробачити. Багато нещасть і невдач у Церкві, на роботі та в родинах походять від непрощення.

Непрощення допускає в наше життя покарання і суди за гріхи, які ми скоїли. «А коли ви не будете прощати людям, то й Отець ваш небесний не простить вам провин ваших» (Мт 6:15).

Душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.

Слухати інші програми:


"Пустий гріб Господній є знаком Воскресіння", - о. Міхал Бранкевич

"Пустий гріб Господній є знаком Воскресіння", - о. Міхал Бранкевич

Катехитичний курс "Христології" продовжує отець Міхал Бранкевич. У цій програмі ви почуєте про знаки Воскресіння, про те, якою була людська природа Ісуса Христа після виходу з гробу. Священник також розповідає про Туринську плащаницю як артефакт Пасхальних подій.
2025-05-06 00:00:00
"Криза ідентичності виникає тоді, коли хочу стати тим, ким я не є", - о. Олександр Халаїм

"Криза ідентичності виникає тоді, коли хочу стати тим, ким я не є", - о. Олександр Халаїм

Про можливості, що виникають під час кризи, розповідає отець Олександр Халаїм - викладач Вищої Духовної Семінарії Святого Духа в с. Шаровечка та Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса в м. Ворзель, директор Центру Святого Йоана Павла ІІ.
2025-05-05 00:00:00
Стрес, тривога, депресія: Як не зламатися і повернути собі життя?

Стрес, тривога, депресія: Як не зламатися і повернути собі життя?

У програмі «Люди справи» говоритимемо про стрес, тривогу та депресію. Як розпізнати ці стани? Що з ними робити? І головне - як знайти внутрішню опору навіть у найважчі часи? На запитання відповідає Наталія Клейно - практична психологиня, магістерка психології, мама чотирьох дітей, топ-менеджерка та підприємниця з 30-річним досвідом. Її унікальний життєвий і професійний шлях допомагає краще розуміти емоції й знаходити ресурси там, де, здавалося б, їх немає.

2025-05-05 00:00:00
Якими є головні плоди Воскресіння Ісуса Христа?

Якими є головні плоди Воскресіння Ісуса Христа?

Отець Міхал Бранкевчи говорить про Воскресіння Христове та його плоди.
2025-05-03 00:00:00
Навіщо Ісус Христос зійшов у пекло?

Навіщо Ісус Христос зійшов у пекло?

Отець Міхал Бранкевич говорить про пекло та шеол (місце очікування).
2025-05-03 00:00:00