Про зцілення через оновлення розуму розповідає душпастир парафії Святого
Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
«Тож благаю вас, брати: заради Божого милосердя, …. не пристосовуйтеся до цього віку, але змінюйтеся оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є Божа воля: добре, приємне і досконале.» (Рим 12,1-2)
Сьогодні розглянемо деякі перешкоди, що заважають отримання зцілення.Ось невеликий тест на правильне, тобто біблійне ставлення до хвороб:
1)Зцілення доступне кожному? Так чи ні? - Так!
2) Ми хворіємо, щоб через це прославився Господь? – Ні!
3) Бог припускає хворобу, щоб навчити нас чогось? -Ні!
4) Деякі люди кажуть: "Бог зцілить вас, якщо на те буде Його воля", - це неправильне твердження.
5) Жало в плоті апостола Павла свідчить про те, що він погоджувався зі станом хвороби. – Ні!
6) Деякі люди вважають, що нам не потрібна віра для того, щоб отримати зцілення. - Ні!
Концентрація уваги своїх проблемах заважає людям отримати зцілення. Вони дивляться на проблему, а не на її вирішення – Ісуса. Вони живуть у страху, а не у вірі.
Стереотипи мислення про зцілення
СТЕРЕОТИП – це усталений шаблон мислення, забобон, закореніле ставлення до подій та явищ, вироблене на основі порівняння їх з внутрішніми ідеалами, що, як правило, не має безпосереднього відношення до реальності. Врешті-решт стереотип – це помилкове уявлення.
А) Один із стереотипів, які існують серед християн, це ствердження, що хвороба є Божою благодаттю. «Ісус терпів і я мушу терпіти». Часто кажуть: з цією хворобою треба звикати.
Б) Багато християн вважає, що хвороба це Божа благодать та почувають себе негідними, щоб просити і отримати від Бога зцілення. Мають велике почуття вини та міркують таким чином: «Я грішник, якому Господь дає благодать терпіти, нести хрест хвороби. Моя хвороба – це Божа кара за мої гріхи. Це моя покута.» Таким чином вони відмовляюся просити Бога про зцілення.
В) Багато християн вважає, що хвороба це хрест, який послав мені Господь, але коли читати Євангелію, то вона переповнена описами зцілень Ісуса. Коли б Ісус вважав хворобу за благодать, то чи зцілював би хворих? Погляд на Бога, котрий посилає терпіння і нещастя, як благодать для людей це не біблійний погляд і немає нічого спільного з наслідуванням Христа. Ісус дав своїм учням наказ і владу зціляти хворих, коли ті їх зустрінуть:«І в яке місто не ввійшли б, і вас приймуть, їжте, що поставлять перед вами; оздоровляйте в ньому хворих і кажіть їм: Наблизилося до вас Царство Боже.» (Лк 10, 8–9)
Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Слухати інші програми