Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

ДАР МОВ. Застосування та функція

Поділитись з друзями
Дія та присутність Духа святого в нашому житті. Друга катехиза отця Юрія Зелінського про дар мов: застосування та функціональність. Слухати першу катехизу можна за посиланням тут
Чи дар мов є для всіх? Чи Бог хоче давати дар мов усім чи лише деяким людям? На перший погляд у вченні апостола Павла це питання виглядає неоднозначним. У 12 розділі 1 послання до Коринтян Павло згадує про мови й пророцтво поряд з іншими дарами і стверджує, що не всі християни отримують одні й ті ж дари (12, 29-30). Але в Першому посланні до Коринтян 14,5 Павло каже: «Я хочу, щоб усі ви говорили мовами, але ліпше, щоб ви пророкували». Потім, у тому ж розділі він каже, що дар говоріння мовами є доступний для кожного (14:23), так само й пророцтва (14:31). Як ми можемо розв'язати це, на перший погляд, протиріччя? Відповідь полягає в розумінні того, що дар мов має різні функції. 

Мови можуть служити: 1) знаком присутності Святого Духа (як в Діяннях, коли люди отримували Духа); 2) молитовною мовою для власного духовного зросту (1 Кор. 14:4,18); і 3) пророчим засобом звертання до зібрання, якщо супроводжується харизмою тлумачення (1 Кор. 14:5, 27-28). 

Павло вказує на те, що третє застосування дару мов, як звернення з повідомленням до спільноти (в супроводі тлумачення), стосується не всіх, в той час, як друге застосування дару мов як молитовної мови доступне для всіх. 

У день П'ятидесятниці, наприклад, апостоли, Пресвята Матір і багато інших людей (близько 120 осіб) «усі ... почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Ді. 2: 4). Але вони продовжували служити Господу найрізноманітнішими способами, використовуючи різноманітні харизми для збудування Тіла Христового. (З відповідей Доктринальної Комісії Міжнародної Служби Католицької Харизматичної Онови).

ОСНОВНІ ЦІЛІ МОЛИТВИ НА ІНШИХ МОВАХ, задумані Богом.

1) Молитва на інших мовах, щоб ми НАПОВНЮВАЛИСЯ ДУХОМ СВЯТИМ. Ти будеш наповнюватися Духом Святим у міру того, як часто та довго ти будеш говорити іншими мовами. Далі. Читаємо в Посланні до Римлян (5,5) про те, що відбуваєтся, коли наповнюєшся Святим Духом: «Любов Бога влита в серця наші Святим Духом, що нам даний.»

Важко прощати? - Важко. - Важко любити? - Теж важко. Але коли ми потрапляємо під вплив, під зливу Святого Духа, нам стає набагато легше. Любов Божа може вливатися у твоє серце! Ось чому люди, які були роками у сварках, скандалах та якихось розбіжностях, коли потрапляють під вплив Святого Духа, вони завжди хочуть примиритися, вибачитися, вирішити конфлікти з іншими. Чому? Тому що вони сповнюються Любов'ю Божою під час молитви на інших мовах.

Чи ми повинні мати такі самі почуття, як у Христа? – Повинні мати! Якщо ти матимеш спілкування зі Святим Духом, твоє серце наповнюватиме Божу Любов. Змінюватиметься твій характер. Дух Святий поступово очищатиме тебе і уподібнюватиме Ісусу!!! Яка ж чудова місія Святого Духа!

Чим більше спілкуватимешся зі Святим Духом, тим більше твоє життя перетворюватиметься на образ Христа. Зрозумійте раз на завжди:  ЗАКОН не змінює людей. Людей змінюють ВІДНОСИНИ, СПІЛКУВАННЯ ІЗ СВЯТИМ ДУХОМ!  Любов небесного Отця буде перетворювати тебе. Твій характер стане іншим. Твої відчуття стануть іншими. Замість запальності, злості, ненависті, любов, емпатія, співчуття, співпереживання, розважливість, мудрість. Замість нетерпіння з'явиться довготерпіння.

2) Говоріння на інших мовах для ПОВЧАННЯ. Слово «повчання» з грецької мови означає «будівництво». Що ж я будую?

- Коли я займаюся самоосвітою, я будую свою душу, свій розум.
- Коли я займаюся спортом, будую, укріплюю своє тіло. 
- Коли я говорю іншими мовами, я будую свій дух, своє серце!

Зустрічаються люди з могутнім духом. Ти відчуваєш, коли ти поряд з такою людиною, що має великий дух. Але ж він його будує щодня. Такі люди багато часу приділяють молитві на інших мовах.

Друзі! У кожну сферу життя нам потрібно внести духовну складову. Зверніть увагу, що Дух Святий – це Особа. Він має безліч думок про кожного з нас. Коли ти молишся на мовах невимовними зітханнями (стогонами), ти можеш використовувати і зрозуміти думки Святого Духа. У тебе іноді нема думок про себе самого, а в Нього завжди є думки про тебе. Саме думки характеризують особистість.І так: Молитва на інших мовах розвиває твій дух, будує твій дух, творить його! Ти отримуєш від Святого Духа повчання на рівні свого духа.

 3) "Отже, ЯЗИКИ Є ЗНАМЕННЯМ (ЗНАКОМ) не для віруючих, а ДЛЯ НЕВІРУЮЧИХ" (1Кор 14,22) Що таке знамення? Це щось надприродне, що змушує людину повірити у Бога. Нам не потрібно соромитися інших мов, тому що Біблія каже, що це знак від Бога.Є люди з таким способом мислення, що мають погляд, що не можна молитися так, щоб нічого не розуміти. Вони хочуть молитися лише розумом, щоб усе було зрозуміле, щоб вони контролювали кожне слово. Але Дух Святий говорить нам устами Апостола Павла, що говоріння іншими мовами є знаменням для невіруючих.

Отець Юрій Зелінський

Слухати інші програми 

Відгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).