Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Вірую в сопричастя Святих. "Молитися за померлих нас закликає Символ віри", - брат Микола Орач

"Молитва тісно пов'язана із жертовністю за інших". Про молитву за померлих розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
2 листопада Церква відзначала спомин всіх померлих вірних. Наступного дня, 3 листопада, відзначаємо спомин померлих вірних францисканців. 

За померлих молитися необхідно постійно. До цього закликає нас Символ віри словами: "Вірую в сопричастя Святих"... Тут йдеться про те, що Церква - це не тільки спільнота на землі де прославляється Ісус Христос, але й зібрання тих, хто відійшов у вічність. Тому ми покликані допомагати спільноті на Небесах.

Я молюся за померлих у чистиліщі та розраховую на їхню допомогу. Тут надважливим є спасіння власної душі для чого потрібно докласти максимум зусиль. Ісус сказав: "Все, що б ви не просили - отримаєте від Отця".

Чому Богу важливо, щоб ми молилися за померлих, якщо Він всемогутній? Річ у тім, що Бог поважає вибір людини через що грішна душа потребує нашої підтримки. Наприклад, я беру Розарій і присвячую цю молитву за душу, яка потребує допомоги. Тут йдеться про віру та жертовність за особу, яка потребує цієї допомоги.

Інструменти, що пропонує Церква:

1. Пожертвувати акт сповіді за померлого через прагнення навернення до Господа;

2. Акт Святого Причастя за померлого. Можна здійснювати за особу, якій бракувало Євхаристії;

3. Випомінки. Коли ми приносимо списки з іменами померлих, щоб священники молилися за них;

4. Персональна молитва за померлих. Застерігаю, що до молитви потрібно підходити відповідально. Не перекладайте тільки на священників цю справу;

5. Емоційна складова. Ми краще молимося за тих померлих, хто чинив нам добро, але молитися потрібно за всіх, але емоційна складова тут має велике значення;

6. Молитися за кривдників. Бог не змарнує цю молитву.

Христос закликає молитися за ворогів. Попр все моліться за ворогів, які померли, в ім'я любові Христової, адже таким чином допомога в спасінні здійснюється не тільки його душі, але відбувається зцілення серця самого молільника. Якщо при житті вам не вийшло примиритися то в молитві відбувається уздоровлення серця від образ.

Які кроки я можу зробити сьогодні? Здійсніть Євхаристійну жертву, адже Христос закликав: "Це чиніть за мій спомин". Таїнство Євхаристії - це таїнство відкуплення. Коли я звершує жертву Євхаристії за померлого - то роблю найефективніше діяння, адже через відкуплення Христос платить ціну за гріх людини в намірі котрої звершується Причастя.

Матеріальні жертви. В наших монастирях францисканських не існує тарифів, але поняття пожертви потребує щирості та щедрості.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Слухати інші програми
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00