Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

Вірую в сопричастя Святих. "Молитися за померлих нас закликає Символ віри", - брат Микола Орач

Поділитись з друзями
"Молитва тісно пов'язана із жертовністю за інших". Про молитву за померлих розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
2 листопада Церква відзначала спомин всіх померлих вірних. Наступного дня, 3 листопада, відзначаємо спомин померлих вірних францисканців. 

За померлих молитися необхідно постійно. До цього закликає нас Символ віри словами: "Вірую в сопричастя Святих"... Тут йдеться про те, що Церква - це не тільки спільнота на землі де прославляється Ісус Христос, але й зібрання тих, хто відійшов у вічність. Тому ми покликані допомагати спільноті на Небесах.

Я молюся за померлих у чистиліщі та розраховую на їхню допомогу. Тут надважливим є спасіння власної душі для чого потрібно докласти максимум зусиль. Ісус сказав: "Все, що б ви не просили - отримаєте від Отця".

Чому Богу важливо, щоб ми молилися за померлих, якщо Він всемогутній? Річ у тім, що Бог поважає вибір людини через що грішна душа потребує нашої підтримки. Наприклад, я беру Розарій і присвячую цю молитву за душу, яка потребує допомоги. Тут йдеться про віру та жертовність за особу, яка потребує цієї допомоги.

Інструменти, що пропонує Церква:

1. Пожертвувати акт сповіді за померлого через прагнення навернення до Господа;

2. Акт Святого Причастя за померлого. Можна здійснювати за особу, якій бракувало Євхаристії;

3. Випомінки. Коли ми приносимо списки з іменами померлих, щоб священники молилися за них;

4. Персональна молитва за померлих. Застерігаю, що до молитви потрібно підходити відповідально. Не перекладайте тільки на священників цю справу;

5. Емоційна складова. Ми краще молимося за тих померлих, хто чинив нам добро, але молитися потрібно за всіх, але емоційна складова тут має велике значення;

6. Молитися за кривдників. Бог не змарнує цю молитву.

Христос закликає молитися за ворогів. Попр все моліться за ворогів, які померли, в ім'я любові Христової, адже таким чином допомога в спасінні здійснюється не тільки його душі, але відбувається зцілення серця самого молільника. Якщо при житті вам не вийшло примиритися то в молитві відбувається уздоровлення серця від образ.

Які кроки я можу зробити сьогодні? Здійсніть Євхаристійну жертву, адже Христос закликав: "Це чиніть за мій спомин". Таїнство Євхаристії - це таїнство відкуплення. Коли я звершує жертву Євхаристії за померлого - то роблю найефективніше діяння, адже через відкуплення Христос платить ціну за гріх людини в намірі котрої звершується Причастя.

Матеріальні жертви. В наших монастирях францисканських не існує тарифів, але поняття пожертви потребує щирості та щедрості.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Слухати інші програми

Відгуки

Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

"Не жити, щоб їсти, а їсти щоб жити". Про Великий піст розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Про покликання до священства та Божу допомогу в служінні розповідає у програмі "Люди Справи" брат-капуцин Матвій Стибурський,
Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Восьма катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 11 -12-м пунктами Епідейксису: "Створення Адама та Єви в Раю". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Історія зустрічі з Богом та покликання до священства монаха капуцина Сергія Кіппи. "Шукайте шалом - мир в Бозі! Якщо Бог дає благодать, то це найпрекрасніше, що може бути".
"Під час посту варто практикувати Ісусову молитву", - о.Вальдемар Павелець

"Під час посту варто практикувати Ісусову молитву", - о.Вальдемар Павелець

"Отець Вальдемар Павельць розповідає про великопісні богослужіння. Автор програми акцентує увагу на роздумах "Хресної дороги" та молебні "Гіркі жалі". Священник пояснює історію виникнення цих двох молебнів та їхнє практикування у наш час."