Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:00

Ангел Господній

В ефірі

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

Горе тобі, Хоразине! "Те, що я в Церкві, ще нічого не означає, адже моє серце може бути кам'яним", - отець Гжегож Вавжиняк

Поділитись з друзями
Про що нам сьогодні нагадують міста Хоразин, Витсаїда, Тир і Сидон згадані Христом? В ефірі настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, отець Гжегож Вавжиняк.
"Ісус почав докоряти тим містам, у яких відбулося найбільше Його чуд, за те, що не покаялися. «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби чуда, що в вас відбулися, стали в Тирі й Сидоні, вони б давно покаялися у волосяниці та в попелі. Тому кажу вам: Тирові й Сидонові судного дня легше буде, ніж вам. Та й ти, Капернауме, чи піднесешся попід небеса? — Аж до аду зійдеш! Бо якби чуда, які в тебе відбулися, сталися в Содомі, він лишився б аж досі. Тому кажу вам: Землі Содомській легше буде судного дня, ніж тобі». Євангеліє від Матвія 11, 20-24.

Зазвичай паломники не їдуть у ці місця, адже до ХХ століття ніхто не знав де вони знаходяться. Лише нещодавно їх відкрили археологи. Деякі вчені називають ці міста "Євангельський трикутник". Христос, протягом своєї подорожі, діяв багато там, де зробив багато чудес, як читаємо в Євангелії. Це Слово звернене до нас та викриває гріхи людей, що навколо.

Хоразин. Ми не можемо сьогодні повністю знати, що значить ця назва, але в ній присутнє слово "вісник", а з арабської Хоразин перекладається, як "катехит". Місто знаходилося на півночі Галилейського озера де сьогодні там знаходиться каміння.
Місто Хоразин в Талмуді назване, як місто, відоме своїм збіжжям через високу врожайність полів. Звідси приносили жертву в Єрусалимський храм. Сьогодні археологи знаходять там рештки датовані ІІІ століттям від РХ. В VII ст це місто було вщент зруйнованим сильним землетрусом. Так здійснилося пророцтво Ісуса, який наголошував, що тут не залишиться каменя на камені.

Цікавий факт. Історики, досліджуючи Хоразин, не знайшли жодного символа, який би свідчив про присутнє там християнство. Із Євангелія ми читаємо, що жителі Хоразину не прийняли Христа, а проявили до нього байдужість.

Сьогодні ми маємо проаналізувати своє життя чи не стали ми, як мешканці Хоразину, байдужими до Його Слова. Детально перекладаючи слова Ісуса, щодо Хоразину, ми бачимо, що він плакав за цим містом, але не проклинав його. На противагу Хоразину, міста Тир і Сидон існують. Раніше в цих поселеннях проживали язичники.

Содом. Нам варто звернути увагу, що Содом було зруйновано не тільки за сексуальні гріхи, а за те, що вони не прийняли посланців Божих. Неприйняття, нехтування - більші за сексуальні гріхи содомітів.

Проблемою цих міст була пиха. Вада, характерна Тиру, Сидону, Хоразину, як і кожного із нас сьогодні - це бажання бути, як Бог. Про це багато пише пророк Єзекіїл.

Головне в нашому житті - це присутність Божого милосердя. Тому, нам важливо відкривати свої очі та відзначати діла, які Бог зробив у житті? Одна із хвороб душі, від якої дарує зцілення Господь - цинізм. А ми ж, інколи, приймаємо Божі дари висловлюючи претензії, нарікання. Ми, як те каміння Хоразину... Але правда полягає в тому, що ми бідні люди, і коли судимо інших то наше навернення стає паралізованим і ми тоді вже не йдемо за Ісусом Христом. Щось подібне відбулося і з цими містами, зокрема з Хоразином - багатим та заможним містом, жителі якого відкинули Слово Боже та не повірили в Христа, хоч і здійснив Він там багато чудес.

Отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, м. Рівне.

Слухати інші програми


Відгуки

"Без єдності віри нас може подолати будь який ворог", - отець Григорій Рогацький

"Без єдності віри нас може подолати будь який ворог", - отець Григорій Рогацький

Отець Григорій Рогацький говорив про молитву і працю.
Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

В семінарії відчуваємо радість та глибоке переконання недаремно проведеного часу

В семінарії відчуваємо радість та глибоке переконання недаремно проведеного часу

Семінаристи Олександр Дмитришин та Василь Лютянський розповідають історію свого покликання та навчання в дієцезіальній Місійній Семінарії Redemptoris Mater у місті Вінниця.
Святий, який боровся з масонами і постійно мав фінансові борги.

Святий, який боровся з масонами і постійно мав фінансові борги.

Катехеза сестри Наталії Вакулішиної про святість Дона Боско та Боже Провидіння для Церкви та світу.
Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.