Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

Горе тобі, Хоразине! "Те, що я в Церкві, ще нічого не означає, адже моє серце може бути кам'яним", - отець Гжегож Вавжиняк

Поділитись з друзями
Про що нам сьогодні нагадують міста Хоразин, Витсаїда, Тир і Сидон згадані Христом? В ефірі настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, отець Гжегож Вавжиняк.
"Ісус почав докоряти тим містам, у яких відбулося найбільше Його чуд, за те, що не покаялися. «Горе тобі, Хоразине! Горе тобі, Витсаїдо! Бо якби чуда, що в вас відбулися, стали в Тирі й Сидоні, вони б давно покаялися у волосяниці та в попелі. Тому кажу вам: Тирові й Сидонові судного дня легше буде, ніж вам. Та й ти, Капернауме, чи піднесешся попід небеса? — Аж до аду зійдеш! Бо якби чуда, які в тебе відбулися, сталися в Содомі, він лишився б аж досі. Тому кажу вам: Землі Содомській легше буде судного дня, ніж тобі». Євангеліє від Матвія 11, 20-24.

Зазвичай паломники не їдуть у ці місця, адже до ХХ століття ніхто не знав де вони знаходяться. Лише нещодавно їх відкрили археологи. Деякі вчені називають ці міста "Євангельський трикутник". Христос, протягом своєї подорожі, діяв багато там, де зробив багато чудес, як читаємо в Євангелії. Це Слово звернене до нас та викриває гріхи людей, що навколо.

Хоразин. Ми не можемо сьогодні повністю знати, що значить ця назва, але в ній присутнє слово "вісник", а з арабської Хоразин перекладається, як "катехит". Місто знаходилося на півночі Галилейського озера де сьогодні там знаходиться каміння.
Місто Хоразин в Талмуді назване, як місто, відоме своїм збіжжям через високу врожайність полів. Звідси приносили жертву в Єрусалимський храм. Сьогодні археологи знаходять там рештки датовані ІІІ століттям від РХ. В VII ст це місто було вщент зруйнованим сильним землетрусом. Так здійснилося пророцтво Ісуса, який наголошував, що тут не залишиться каменя на камені.

Цікавий факт. Історики, досліджуючи Хоразин, не знайшли жодного символа, який би свідчив про присутнє там християнство. Із Євангелія ми читаємо, що жителі Хоразину не прийняли Христа, а проявили до нього байдужість.

Сьогодні ми маємо проаналізувати своє життя чи не стали ми, як мешканці Хоразину, байдужими до Його Слова. Детально перекладаючи слова Ісуса, щодо Хоразину, ми бачимо, що він плакав за цим містом, але не проклинав його. На противагу Хоразину, міста Тир і Сидон існують. Раніше в цих поселеннях проживали язичники.

Содом. Нам варто звернути увагу, що Содом було зруйновано не тільки за сексуальні гріхи, а за те, що вони не прийняли посланців Божих. Неприйняття, нехтування - більші за сексуальні гріхи содомітів.

Проблемою цих міст була пиха. Вада, характерна Тиру, Сидону, Хоразину, як і кожного із нас сьогодні - це бажання бути, як Бог. Про це багато пише пророк Єзекіїл.

Головне в нашому житті - це присутність Божого милосердя. Тому, нам важливо відкривати свої очі та відзначати діла, які Бог зробив у житті? Одна із хвороб душі, від якої дарує зцілення Господь - цинізм. А ми ж, інколи, приймаємо Божі дари висловлюючи претензії, нарікання. Ми, як те каміння Хоразину... Але правда полягає в тому, що ми бідні люди, і коли судимо інших то наше навернення стає паралізованим і ми тоді вже не йдемо за Ісусом Христом. Щось подібне відбулося і з цими містами, зокрема з Хоразином - багатим та заможним містом, жителі якого відкинули Слово Боже та не повірили в Христа, хоч і здійснив Він там багато чудес.

Отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, м. Рівне.

Слухати інші програми


Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.