Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Христа Царя (Хмельницький)

"Майстерня" Олексія Арестовича

"Майстерня" Олексія Арестовича

Військовий експерт, офіцер розвідки, психолог Олексій Арестович про війну і мир в ефірі передачі "Майстерня"

В колі жіночому… Чому про аборти?

В колі жіночому… Чому про аборти?

В програмі «В колі жіночому» в п'ятницю говорили про аборти... чи такий однозначний є християнський погляд... Багато моїх друзів запитало мене, чому саме про аборти, в такий складний, для України час... Але тому й піднімаю цю тему, щоб поставити перед собою питання – чи можуть ситуації колапсові стати нашим оправданням. Вже чотири місяці ми перебуваємо в перманентному стресі. Три місяці майдану, загрози зачисток, закони 16 січня і реальна перспектива життя у поліцейській тоталітарній державі... Далі військові протистояння на Пд та Сх , навішений над нами «совок» як дамоклів меч і цілковита можливість ядерних атак... Пророцтва Третьої світової і подібні жахіття... Були такі часи коли загроза відчувалась навіть сенсативно... і в ті часи, я пригадувала слова Ісуса Христа на Оливній горі, коли учні запитали Його про кінець часів. Господь, описуючи важкість часів прийдешніх, говорив: «Горе ж вагітним і тим, хто годує грудьми, у ті дні!». В інших перекладах навіть читала, таке формулювання: «Краще було б не родити»... То може обставини зовнішні можуть нас оправдати, або навіть відчуття наближення кінця часів і слова Христа, стануть для нас таким оправданням у виборі аборту. Слухайте розмову з відомим пролайфером п. Генею Самборською.

 
Книга судей. Еглон

Книга судей. Еглон

Хто такий цей моавитянський цар? Чому Ізраїль, щойно прийшовши до обітованої землі, її втратив, опинився в рабстві? Що говорить нам, свідкам окупації Криму, завоювання Ізраїля язичниками? Про це та інше в передачі "Запилена святість".
 
Святий Казимир. Досвід святого при владі

Святий Казимир. Досвід святого при владі

В ранковій катехизі отця Андрія Бачинського говорили про святого королевича Казимира Ягелона. Коротке життя. Смерть в 25 років від туберкульоза. Мудре керівництво країною. Всенародна любов. Вірність Богові, присвята Діві Марії Ченстоховській людини, яка мала таку владу, вимальовує паралель з сьогоднішньою владою. І це порівняння - не на користь владі сучасній. То ж, чи місце християнам в політиці? Як зміцнити підвалини влади християнськими чеснотами? Чи варто створювати християнські партії та союзи? Про це та інше в ранковій катехизі отця Андрія Бачинського.  
Точка відліку. Хочеш миру - готуйся до війни

Точка відліку. Хочеш миру - готуйся до війни

Сьогоднішньою точкою, а навіть трьома крапками є введення військ РФ в Крим, анексія півострова, перехід конфлікту на нову фазу суто воєнну – вбито українського військового в Криму. Ми не знаємо планів Путіна. Зараз багато різних точок зору висловлюється щодо перспектив: одні говорять, що цей конфлікт є геополітичним, де Україна, Крим є не гравцем, а об’єктом великої гри великих держав. Ця точка зору містить в собі думку: щоб ми не робили все одно не від нас залежить долі України і світу. Інші вправляються в критиці уряду, непрозорих призначень, недолугій політиці, імітації реформ, слабкій позиції в конфлікті з Росією. Наша передача є спроба вийти на конструктив, оминувши одвічне: «кто виноват» перейти до «что делать». Тему ми озвучуємо так: хочеш миру готуйся до війни.

Крим очима археолога

Крим очима археолога

В сьогоднішніх умовах Україна втрачає Крим не лише територіально, політично та демографічно, але також культурно. Про це в передачі "Історичні діалоги" заявила пані Евеліна Кравченко, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, кандидат наук, дослідниця кримських старожитностей. В передачі також почуєте про обстріл експедиції з автоматів, ймовірно, "чорними археологами", про статус німецької археології як підрозділу Міністерства зовнішніх справ держави та про дивовижні 7 рівневі печери в Криму.

Олена Теліга – мушкетер у спідниці, ОУНівка, поетеса і героїня

Олена Теліга – мушкетер у спідниці, ОУНівка, поетеса і героїня

Не лічу слів. Даю без міри ніжність.
А може в цьому й є моя сміливість:
Палити серце — в хуртовині сніжній,
Купати душу — у холодній зливі.
Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив,
Та там, де треба, я тверда й сувора:
О краю мій, моїх ясних привітів

Не діставав від мене жодний ворог.
Так писала про себе Олена Шовгенова-Теліга – поетеса, членкиня ОУН, відчайдушний борець та шукач пригод, палка та пристрасна, здатна і на подвиг, і на божевілля. Одна з найкращих українських поетів ХХ століття – і борець за волю України. За згадками сучасників, вона, «входила в життя, як у безжурний танок», але в цім танку кожен свій рух цей Д'Артаньян в сукні немов вирубував в граніті, перетворюючи примхи на переконання і не знаючи міри ні в чому. Нестримна вона була в дружбі, в коханні, в боротьбі і в смерті.
Катехиза про молитву

Катехиза про молитву

Як молитися? Як розвиватися у молитві? Чому в молитві неодмінно наступає рутина і автоматизм? Як з цим боротися? Про це та інше в катехизі отця Міхала Бранкевича. 
Пожертва. Велич готики

Пожертва. Велич готики

В рамках Марафону, присвяченого Йосипу, опікуну Святого сімейства з Назарету, ми говоримо про пожертви для "Радіо Марія" та заповідь "утримувати Церкву в її потребах". В передачі "У ваших намірах" з отцем Міхалом Бранкевичем згадували велич готичної архітектури, старовинні храми, які будувалися протягом сторіч, та дивувалися чому в наш час так важко побудувати скромний храм місцевій спільноті.
Катехиза про жертовність

Катехиза про жертовність

В денній катехизі отець Олег Кобель говорив про жертовність, поділився досвідом як йому вдалося побудувати храм всього за рік силами лише своїх парафіян та дав поради сором'язливим священикам, які не знають як говорити про гроші. 

"Майстерня" Віталія Портникова

"Майстерня" Віталія Портникова

Про Україну у великій геополітичній грі, американські гарантії недоторканості держави, анексію Криму, його правовий статус та майбутнє, про спроби роздмухування сепаратизму на Сході та Півдні країни, нинішній уряд та мораторій на критику. Все це в програмі "Майстерня" з журналістом Віталієм Портниковим.

Катехиза про патріотизм

Катехиза про патріотизм

Отець В'ячеслав Гриневич, вікарій парафії Матері Божої Фатимської, закликає особливим чином молитися за Україну та діяти на її благо. В цій катехизі також почуєте відповідь на питання що робити християнинові на випадок війни.
Освячення. "Школа лідерства - школа духовності"

Освячення. "Школа лідерства - школа духовності"

В останньому випуску передачі ми говорили про процес освячення людини. Як бути святими? Про це в "Школі лідерства" отця Олега Кондратюка.
 
«Рецепти життя»  Чи жива ще російська журналістика?...

«Рецепти життя» Чи жива ще російська журналістика?...

Журналістику називають четвертою владою, тим самим окреслюючи її вплив на суспільство. Четверта влада, яка може бути світочем правди, або створювати інші реальності з викривлених чи завідома брехливих фактів. Що коли журналістика перетворюється на потужний і дієвий механізм пропаганди? Обережно!!! Ви в зоні небезпеки! Коли вмикаєте тб, коли відкриваєте газети, журнали чи брошури, вмикаєте радіо, переглядаєте інтернет ресурси. Ви в небезпеці. Інформаційна війна Росії проти Україні і світу, як вона впливає на самих росіян, як Путіна сприймають його ж співвітчизники. Про це та не тільки в програмі «Рецепти життя» з відомою російською журналісткою, телеведучою та авторкою книг – Ольгою Бакушинською.  Книга Судей. Господь вчить воювати

Книга Судей. Господь вчить воювати

На порозі повномаштабної війни з Росією з глибини генетичної пам'яті виринає формула щастя наших дідів: "Щоби не було війни". Але Господь в третьому розділі книги Судей прагне навчити свій народ воювати. Бог - за війну? Чому? Це провакації та розпалювання агресії? Дізнаєтесь в передачі "Запилена святість" сьогодні о 17.30.
Майстерня Михаїла Черенкова

Майстерня Михаїла Черенкова

Доктор філософських наук, професор, протестантський богослов Михайло Черенков щойно повернувся з Криму. На питання, чому вирішив туди їхати, адже в Криму - небезпека на кожному кроці, сім'я - в Києві, кабінетна робота - в університеті, відповідає, що не вийшло всидіти. Без пафосу, удваного патріотизму. Просто. По-людськи. Не вдалося залишатися вдома. В передачі "Майстерня" - про кримські небезпеки, дула автоматів, шевченківський мітинг в Криму, обійми військових та роздачу Євангелія для людей, яким не можна залишитися без віри.  
 
Заповідь "не вкради". Катехиза отця Миколи Мишовського

Заповідь "не вкради". Катехиза отця Миколи Мишовського

Катехиза натхнена подіями останнього часу в Києві, Україні: неймовірна розкіш палацу Януковича, "золотий батон", очевидна правда, що "красти це погано" та система, яка побудована на корупції, "відкатах", крадіжці на всіх рівнях. Однак інформаційне тло катехизи було би неповне без правди, що прості люди можуть змінювати складні системи. Це довів Майдан в Києві. Отець запропонував почати виконання заповіді "не вкради" конкретно, дієво та на своєму прикладі. 
 
Отець Олександр Коцюр про Майдан, Крим, Україну

Отець Олександр Коцюр про Майдан, Крим, Україну

В передачі "У ваших намірах" з отцем Олександром Коцюром говорили про Майдан, його завдання після революції, про якість людей, які залишилися стояти в Києві, та про механізму контролю Майдану над політиками, що прийшли до влади.
 
Піст лікує душу і тіло

Піст лікує душу і тіло

В Євангелії від Матея читаємо: «Тоді Дух повів Ісуса в пустиню, щоб диявол спокушав його». В період Великого посту Дух кличе кожного з нас вийти в свою пустиню, щоб ми очистилися і ще міцніше з'єдналися з Господом Богом нашим. Далі читаємо в Євангелії від Матея: "Ісус зголоднів. Тоді підійшов до нього спокусник і сказав: «Коли ти Син Божий, звели, щоб це каміння та й стало хлібом». На що Ісус відповів: «Написано: Чоловік житиме не самим хлібом, а кожним словом, що виходить з уст Божих.» Гортаючи сторінки Біблії знаходимо непоодинокі епізоди посту голодом: Мойсей на горі Синай, Пророк Ілля постував 40 днів, Давид голодував 7 днів. Отже, яке значення голоду в сенсі духовного зростання? Відповідає директор Інституту релігійних наук ім. Св. Томи Аквінського о. Войчех Суровка у передачі "У Ваших намірах".

Військова честь і християнське милосердя в книгах Владислава Крапівіна

Військова честь і християнське милосердя в книгах Владислава Крапівіна

Друга частина трилогії Владислава Крапівіна «Вітрила Еспади» - роман «Бронзовий хлопчик». На думку автора цієї передачі, це одна з найбільш вдалих і проникливих книг Командора. А ще – книга цікава зверненням автора до історичних подій ХІХ століття, коли російський капітан спустив прапор на своєму фрегаті щоб врятувати життя своїх моряків. Герой книги – хлопчик з чий предок служив на цьому фрегаті.

Без чого неможливий шлях до святості?

Без чого неможливий шлях до святості?

Про це в передачі "Школа лідерства - школа духовності" говорили з отцем Олегом Кондратюком. Те необхідне на мові теологів називається "учинкова благодать". Тобто момент, коли Господь дає мені благодать, щоби зробити перший крок до святості. Але як дізнатися чи дає Бог цю благодать? Коли це відбувається і як? Чи є люди які були позбавлені милості учинкової благодаті? Чи можна самотужки досягти бодай би якогось рівня досконалості? Про це та інше в передачі "Школа лідерства" з отцем Олегом Кондратюком.

Запилена святість. Книга судей. Особа судді

Запилена святість. Книга судей. Особа судді

Ізраїль плакав перед Богом за свої гріхи, тому те місце було названо Бохім (плач). Чи вдається нам плакати перед Богом? Чи є місце емоціям в нашій молитві? Чи призвичаїлися до сухого християнства, яке часто священники називають зрілим віросповіданням? В собі я знаходжу сухість, а не зрілість. Задовільняюся прісною, несмачною вірою, то ж чому думаю, що зможу євангелізувати інших, привернути до Церкви, якщо ледве жую сухий коржик свого "зрілого" християнства? Про це в передачі "Запилена святість".
Шейх Ахмед Тамім в передачі "Майстерня"

Шейх Ахмед Тамім в передачі "Майстерня"

Про позицію мусульман щодо подій останніх трьох місяців в Україні, про Крим, війну з Росією в передачі "Майстерня" з Головою Духовного управління мусульман України Муфтієм України шейхом Ахмедом Тамімом.

Дорогі жінки, подруги, сестри!!! Наша прем’єра!!!!

Дорогі жінки, подруги, сестри!!! Наша прем’єра!!!!

Сьогодні стартувала програма «У колі жіночому». 
8 березня, свято боротьби жінок за свої права. Як мають християнки реагувати на це свято? Чи в боротьбі за рівність ми не втрачаємо нашу особливість? Рівність з чоловіком у гідності чи рівність в обов’язках і праці?... Тож про це, та не тільки розмовляли в «Колі жіночому» з Оксаною Кочерган засновницею католицької школи святої Софії у Львові, мамою 9(!!!) дітей та християнською активісткою. Унікальність чи рівність, або яким шляхом йдемо, сестри?

Про патріотів, дон Кіхотів і ідіотів

Про патріотів, дон Кіхотів і ідіотів

Останнім часом спостерігаю кілька категорій громадян, і їх реакцію на ситуацію політичну. Частина при перших проявах російської агресії зверненої на наш суверенітет – без зайвих зважень кинулась до військоматів і курсів підготовки медсестер, частина веде війну духовну, організувавшись в так звану молитовну сотню, частина воює інформаційно, спростовуючи дезінформацію, чи направляючи дзеркало правди на «королівство кривих дзеркал», яким стало зараз наше східне сусідство… Але є частина й тих, хто в своєму одчайдушному пориві до відваги не бачить вектора спрямування свого гніву, не бачить «цитаделей зла», які треба поборювати і натомість, як писав Грицько Чубай (якого я так люблю цитувати) «грає у безумство одчайдух, щоби повірили, що в нього є одвага». Ця група, як ви вже здогадались – дон Кіхоти… Але, друзі, є ще як мінімум одна група – це ідіоти. Так, саме ідіоти, бо давньогрецький термін окреслює цим визначенням людину, що живе у відриві від суспільного життя, не бере участі у загальних зборах громадян поліса та інших формах державного і громадського демократичного управління. Тож в програмі «Рецепти життя» з директором РІСУ Тарасом Антошевським говорили про патріотів дон Кіхотів і, звиняйте, ідіотів.  

Точка відліку. Гарячий сезон в Криму

Точка відліку. Гарячий сезон в Криму

В передачі "Точка відліку" говорили про Крим, російську окупацію, настрої кримчан, блокування спец посланця ООН Сері, Одеський марш на підтримку цілісності країни. Гості ефіру: росіянин політолог Андрій Окара, який ділився своїми враженнями, перебуваючи в Криму та Олександр Доброєр, одесит, теолог, директор Європейського інституту соціальних комунікацій.

Максим Щербатюк: "Не може парламент брати на себе функції судової влади"

Максим Щербатюк: "Не може парламент брати на себе функції судової влади"

Про це в передачі "Майстерня" заявив програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк. В цій передачі також почуєте юридичну оцінку процедурі "усунення" Януковича від влади, про звільнення ув'язнених активістів Євромайдану та про їхній статус, про конституційну реформу та діяльність судів, про люстрацію та нові органи влади, які не мають під собою законодавчої бази свого функціонування.

Піст як дар

Піст як дар

Піст - то є великий і дуже цінний подарунок Бога для мене. Лише за 40 днів ми можемо і маємо перевернути, змінити світ в середині нас... і світ навколо себе. Тому що в такий спосіб Бог кличе до себе і дарує спасіння. Вечірня передача "У Ваших намірах" з отцем Михайлом Багінським про те, як дозрівати у вірі під час Великого посту. Практичні рекомендації що робити, коли не можу виконати великопісну постанову.
 
Чорноморський флот Російської Федерації на території України.

Чорноморський флот Російської Федерації на території України.

 Саме так, ЧФ РФ на території України, не лише Криму, бо є об'єкт в Генічеську Херсонської області, хоча мало хто про це знає. Отож, він  є запорукою стабільності в Чорноморському басейні чи становить загрозу суверенітету і територіальній цілісності України? Що доцільніше - розірвання Харківських угод і вимога виведення ЧФ РФ з України чи пошук компромісу зі збереженням чинних угод? Про це в передачі "Історичні діалоги"  з екпертом, кандидатом наук у галузі державного управління, громадським діячем Олегом Яценком. 
 
Референдум в Криму. Позиція юриста

Референдум в Криму. Позиція юриста

Референдум Криму оголошено на кінець березня, але чи має він законні підстави відбутися? Які умови Конституції України щодо проведення референдуму? Чи можливий місцевий референдум? Які механізми екстрадиції Януковича? Про ці та інші нагальні питання ми говорили з юридичної точки зору в передачі "Правовий індекс з паном Віталієм Гренєм.