Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Пробачити запеклому ворогові. Mission: Impossible?

Пробачити запеклому ворогові. Mission: Impossible?

Те що Україна має бути вільною і неподільною, це константа, яка в свідомості скріплюється кров’ю тих, хто поліг за це. Але, як в одній країні вжитись непримиримим ворогам? Як спілкуватись людям з кардинально відмінними поглядами і ментальністю? Як прийняти тих хто оскверняє пам'ять героїв, розстрілює патротів, чи влаштовує «паради ганьби»? Чи можемо ми побачити в людях, з якими маємо  відмінну «правду», рівного собі? Про це в «Рецептах життя» говорили з засновницею Ініціативної групи «Простір гідності» Оленою Ганцяк-Каськів (Україна) та міжнародним сертифікованим тренером з ненасильницького спілкування Карлом Плеснером (Данія).

Катехиза про Станіслава Костку

Катехиза про Станіслава Костку

В ранковій катехизі отця Андрія Бачинського мова йшла про святого сьогоднішнього дня Станіслава Костку, його звитяжний шлях до святості тривав лише 18 років. В такому юному віці він пішов з життя. Був визнаний покровителем молоді, тому в другій частині катехизи на прикладі життя святого Станіслава ми шукали відповіді на виклики сучасної молоді.
 
Україна - це Європа? Українці - європейці?

Україна - це Європа? Українці - європейці?

Україна підписала Асоціацію з Євросоюзом, але особливої радості не відчувається. Ось ми (Олексій Погорєлов з Євгеном Гольцовим) вирішили поговорити на тему "Україна - це Європа?"  Що робить нас європейцями? Принципи і стандарти якої Європи ми хочемо наслідувати. Про це в передачі "Точка відліку".
 
Кумівство з Богом. Це можливо?

Кумівство з Богом. Це можливо?

Ми постійно зловживаємо, думаючи, що Господь добрий, що Він простить, що Він завжди прощає. Що ніколи, люблячий Небесний Татусь не дозволить своїй дитині, тобто мені, горіти в пеклі. В цій нашіq вірі ми рухаємося в фарватері національної культури кімівства та непотизму. Куди заведе така віра? Про це говорить книга Судей в 9 розділі в історії самозваного царя Авімелеха. Докладніше у черговому випуску передачі "Запилена святість". 
 
Мелетій Смотрицький. Продовження

Мелетій Смотрицький. Продовження

Після Берестейської унії 1596 року, коли руська церква розкололася навпіл, і уніати, і православні час від часу робили спроби розпочати переговори про примирення – адже ця «війна Русі з Руссю» не подобалася нікому. Але перша спроба перейти від слів до дій відбулася у 1628 році, і сталося це силами Мелетія Смотрицького, архімандрита Дерманського монастиря, куди перебрався після конфлікту з віленським братством. Архімандрію він отримав від князя Олександра Заславського, який, сам уніат, мріяв про воз'єднання ворогуючих церков.

Мелетій Смотрицький

Мелетій Смотрицький

Максим Смотрицький (в монашестві - Мелетій) народився у 1575 році в небагатій, зате вельми інтелектуальній шляхетській родині на Поділлі. Батько його, Герасим Смотрицький, був ректором Острозької академії, одним із редакторів Острозької Біблії, відомим письменником-полемістом, який ревно й зі смаком захищав православ'я та критикував католицизм.

"Майстерня" архімандрита Кирила Говоруна

"Майстерня" архімандрита Кирила Говоруна

Він викладає в Єльському унверситеті, читає публічні лекції в університетах Європи, Америки та Азії. В часі, коли Україна стала в центрі світових новин, запрошення виступати і говорити про Україну почастішали. Про це і наша "Майстерня" - про Україну очима філософа, богослова, християнина, монаха, який більшість свого часу проводить за кордоном, але пильно слідкує і вболіває за Україну.
 
Катехиза про гідність людини

Катехиза про гідність людини

Зараз в країні триває війна і люди перетворюються на "гарматне м'ясо", нехтується людська гідність. Ми всі були свідками маршу полонених в Донецьку на День Незалежності. Як з цим узгоджує Божа гідність людини? Як в цих умовах правдиво розуміти і сприймати свою гідністьт? Що робити жертвам насилля, гідність яких була розчавлена, сплюндрована? Про це в катехизі на "Радіо Марія".

Тягар минулого

Тягар минулого

Часто можна почути: "живи сьогоднішнім". Радянська пісня застергія "есть только миг между прошлым и будущим". Так, так це і є життя. Ні минуле, в якому копирсаємося, придавлені тягарем минулих помилок і провалів, ні майбутнє, яке ховається за туманом невідомості. Ця неведомість нас лякає, паралізує. Виходить, що ми живемо під тягарем минулого паралізовані страхом за майбутнє, а життя проходить. Як позбутися цього? Як розпочати жити повним життям? В цьому нам допомагають поради Йоана від Хрпеста та отця Олега Кондратюка в передачі "Школа лідерства - школа духовності".
 
Життя християнського світу за минулі два тижні. Дайджест

Життя християнського світу за минулі два тижні. Дайджест

Масові переходи храмів МП під УПЦ КП, лист патріарха Філарета Варфоломію І, Синод УГКЦ, Сирія Ірак і Папа, про все це в програмі «Християнство сьогодні» з Юрієм Чорноморцем. Коментар двох тижнів, що минули. 
 

У вас гаряче серце? Ви хоче допомагати? Хочете щось робити для перемоги? Welcome !!!

У вас гаряче серце? Ви хоче допомагати? Хочете щось робити для перемоги? Welcome !!!

Ініціатива «Ластівка з України» та «Волонтерська сотня» діляться своїм досвідом служіння. В програмі Рецепти життя авторка проекту «Ластівка»  Анна Мовенко та волонтерка «Волонтерської сотні» Валентина Слюсар.


 
Рецепт життя від Марічки Бурмаки – жити по совісті

Рецепт життя від Марічки Бурмаки – жити по совісті

Вже вдруге в програмі «Рецепти життя» людина, яка з 18 років пройшла студентське голодування, «Революцію на граніті», два Майдани і в сьогоденні лишається вірною своїм переконанням, даючи доброчинні концерти в зоні АТО. Народна артистка України  - Марічка Бурмака. Рецепт життя від людини, яка по життю йде проти системи. 

 
Меджугор'є: З України має вийти надзвичайне світло для світу якого ще не було

Меджугор'є: З України має вийти надзвичайне світло для світу якого ще не було

В програмі "Знаки часу" разом з Валентиною Павсюковою говоримо про об'явлення Діви Марії в Меджугор'є (Боснія). Починаючи з 1981 року в невеличкому Боснійському селище постійно відбуваються об'явлення Діви Марії. Богородиця передає послання цілому людству. В чому вони полягають та яким чином вони стосуються України - про все це слухайте на "Радіо Марія".

Отець Олег Кондратюк: "Хворіти, виявляється, не страшно"

Отець Олег Кондратюк: "Хворіти, виявляється, не страшно"

На початку 2014 року у отця Олега Кондратюка виявили пухлину і призначили операцію. Весь довгий час його реабілітації в Польщі слухачі невпинно молилися, але нічого не знали про стан його здоров'я та духу. Ми вирішили поставити отцю Олегу кілька питань, але прямо скажемо, що отець про себе розказував неохоче. Однак дещо все ж таки він розказав.
 
Катехиза отця В'ячеслава Гриневича про відносини

Катехиза отця В'ячеслава Гриневича про відносини

Коли людина говорить, що вона християнин (православний), запевняє, що має Бога в серці, але при цьому останній раз була в храмі на Пасху і то в момент, коли святили паски, яйця, то людина обманює себе. Більш чесно  визнати, що я невіруючий, це вже вказує на реільні відносини - їх відсутність. Це перспективніше для відносин, бо така констатація базується на правді, а не самообмані...

Юрій Тандід: "Коли їду на обмін військовополонених, обов'язково вхожу в піст".

Юрій Тандід: "Коли їду на обмін військовополонених, обов'язково вхожу в піст".

Волонтер, офіційний переговорник Антитерористичного Центру України, католик, батько п'ятьох дітей Юрій Тандід в передачі "Точка відліку". Перед тим, як стати офіційним переговорником, відкривав з дружиною Біблію і впевнений, що служить згідно з Божим покликанням. Силами Тандіда і колег по АТЦ було визволено більше 30 українських військових. Його робота полягає в багатогодинних переговорах з батьками полонений по обох боках фронту, "тією стороною". Ці переговори дуже тяжкі емоційно. На коротку зустріч в ефірі пан Юрій дав згоду і "Радіо Марія". 
 
Йосафат Кунцевич

Йосафат Кунцевич

У 1620 році через українські землі проїжджав єрусалимський патріарх Феофан. Він прямував до Москви. По дорозі патріарха зустрів гетьман війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний, звернувшись до нього з проханням висвятити митрополита і єпископів. Аргументи Сагайдачного (можливо, навіть матеріального характеру – гетьман завжди був знаним меценатом) переконали патріарха, і він висвятив митрополита (Іова Борецького) та кількох єпископів. Тепер ревнителі православ'я мали легітимно висвячених ієрархів, які, звісно, хотіли посісти на своїх кафедрах і оволодіти церковним майном. Проблема була в тому що кафедри ці були в руках унійних єпископів! Наприклад, в Полоцьку був унійним архієпископом Йосафат Кунцевич, і його конкурент, висвячений патріархом Мелетій Смотрицький, блискучий памфлетист з усіма задатками енергійного політика. Починає боротьбу за кафедру. Смотрицький пише короткий памфлет-листівку з наклепами на Кунцевича:

Загальні принципи християнського виховання

Загальні принципи християнського виховання

Отець Вальдемар Павелець говорив про виховання дітей. Він торкнувся виховання в любові до сім'ї, Батьківщини та Бога. Як виховати повагу дитини до самої себе, якщо батьки постійно дозволяють собі такі "виховні" засоби як погрози віддати в дитячий будинок? Як впливають фрази; "Мама тебе більше не любить. Ти поганий хлопчик (дівчинка)? Як забезпечити християнське виховання в сім'ях, де батько є невіруючим? Чи треба примушувати дітей іти на службу? Що робити з підлітками?
 
Надія очищує пам'ять. Прощення

Надія очищує пам'ять. Прощення

Минуле може бути для нас нестерпним тягарем. Силуети поразок та невдач, зранень та образ можуть постійно виринати на поверхню нашої свідомості. Ми пробуємо все це просто "забути", просто "стерти зі своєї пам'яті", але нам не вдається. В цих справах нам може допомогти чеснота надії. Як це відбувається? Чому надія звільнює від зранень та образ? Як простити ближніх, себе та Бога? Про це в передачі "Школа лідерства - школа духовності" отця Олега Кондратюка.

Події християнського світу. Підсумок двох тижнів що минули.

Події християнського світу. Підсумок двох тижнів що минули.

Візит Папи Франциска в Корею, ЗМІ про відставку Папи, Молебень на День Незалежності, стаття «Восхождение» у Фокусі,  Єдина Помісна церква… Про ці та інші теми в програмі «Християнство сьогодні» з кращими релігієзнавцями країни: Юрієм Чорноморцем та Андрієм Юрашем.

 
Падіння гривні. Банк чи банка?

Падіння гривні. Банк чи банка?

З директором екнономічних програм Центру ім. Разумкова Василем Юрчишиним говорили про падіння гривні. Він стверджує, що неконтрольованість процесу девальвації становить серйозну проблему національної безпеки та погоджується з оцінкою Голови НБУ, що реальний курс гривні коливається в межах 11,5-12 гривень за долар США. 
Пан Василь також дав пораду людям, які сьогодні дезорієнтовані некерованістю ринку, відповідаючи на питання, що краще - банк чи банка. 
 
Діти: старші і молодші. Як порозумітися

Діти: старші і молодші. Як порозумітися

В передачі "Психологія для життя" з Оленою Сокіл говорили про виховання дітей, коли в сім'ї з'являється друга дитина. Що робити, коли старший ображає молодшого? Як йому пояснити? Чому психологи радять мати більше однієї дитини для кращої соціалізації дітей вже у дорослому житті?
 
Священство загальне - це жертвування свого життя Богові

Священство загальне - це жертвування свого життя Богові

"Тахератевма" - поняття, яке використовує Петро Апостол для означення "священства" загального стає каменем спотикання для християн різних конфесій. Протестанти та й деякі католики, посилаючись на цей текст, вважають себе повноцінно священиками в усіх сенсах цього слова, тобто можуть давати Причастя, сповідати тощо. Що думає з цього приводу Католицька Церква? Про це в катехизі отця Романа Лаби.

Гедеон. Старість і смерть героя

Гедеон. Старість і смерть героя

Біблійна історія далека від шаблонного голівудського хепіенду. Гедеон закінчує своє життя бесславно, а що починається після його смерті з його дітьми... підступ і вбивства. Це основна тема нинішньої "Запиленої святості".
 
Християнин-чесний виборець або як не продатися за гречку

Християнин-чесний виборець або як не продатися за гречку

За 23 роки незалежності у нас сформувався певний асоціативний ряд, який пов'язаний із словом «вибори» - гречка, продаж голосів, підкуп. Чого можна очікувати від парламентських виборів, які відбудуться у жовтні? Чи змінилися ми, українці, за цей рік настільки, що готові залишити виборчі стереотипи у минулому? Яким має бути християнин-виборець? Своїми роздумами про майбутні парламентські перегони та роль кожного з нас під час виборів поділився о.Міхал Бранкевич у програмі "У Ваших намірах".


"Майстерня" Сакена Аймурзаєва

"Майстерня" Сакена Аймурзаєва

Про Росію та росіян, про неймовірні рейтинги Путіна, про демонізацію українцями росіян та навпаки, про російське тб, про можливе масштабне вторгнення з території РФ та небезпеки для режима Путіна. Все це в передачі "Майстерня" з Сакеном Аймурзаєвим, шеф-редактором радіо "Вєсті".
 
Співзалежність. Постав собі кілька питань

Співзалежність. Постав собі кілька питань

В передачі сестри Франциски Туманевич "Незав'язаний вузол" говорили про співзалежність. Сестра поставила низку питань, в яких ми могли зрозуміти чи маємо проблему співзалежності. Найбільша проблема співзалежності полягає в тому, щоби визнати цю хворобу. 

Відомий вчений в депутатському кріслі Київради

Відомий вчений в депутатському кріслі Київради

Пані Наталя Шульга, відомий вчений біолог, якій протягом кількох років роботи в Рочестерському університеті США, належить 6 наукових відкрить, в 2004 році на заклик президента Ющенка поїхала в Україну, відома як співзасновниця Наукового клубу та багатьох освітніх та наукових ініціатив. Активна учасниця Майдану 2014 році, на цьогорічних виборах в Київраду, пройшла як 1ий номер Київського представництва партії Самопоміч, львівського мера Андрія Садового. В сьогоднішній "Майстерні" ми говорили про Київраду очима громадського активіста та киянки, про комісію з освіти, науки, іновацій, яку очолює Шульга, про розпорошеність сил опозиції на виборах в Київраду та про киян, які обрали "молоду" команду Черновецького в форматі "Удар" - "Солідарність".
 
Ісус критикує фарисеїв

Ісус критикує фарисеїв

Ісус критикує фарисеїв, дошкульно, безкомпромісно. Як ми сприймаємо критику? Що сьогоднішнє Боже Слово говорить мені. Про це в євангельських розважаннях під час молитовної лінії на "Радіо Марія".
 
Сестри Тельнюк про вихід з "совкового" рабства і справжню Незалежність

Сестри Тельнюк про вихід з "совкового" рабства і справжню Незалежність

Сьогодні ми святкуємо Незалежність, з болем але, нарешті, свідомо. Ми інші, ми кажемо вчорашньому дню: "прощавай", ми виборюємо дійсну Незалежність, побудовану на Істині. Гості сьогоднішнього святкового ефіру Сестри Тельнюк, які ведуть свій бій на фронті доховного відродження.