Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Христа Царя (Хмельницький)

19:00

Молитовна лінія

Католики в Туркменістані. Очима місіонера

Католики в Туркменістані. Очима місіонера

Отець Дієго Саез Мартін, облат, нині директор Католицького Медіа-Центру та Телебачення Віковічного Слова три роки був на місії в Туркменістані. В катехизі почуєте про християнство в країні, ставлення мусульманської родини на охрещення, про розвиток місії, чудеса, які Господь дає своїй Церкві для Євангелізації.
 
Чоловічість. Жіночність.

Чоловічість. Жіночність.

Про це роздумував в передачі "Запилена святість", сприаючися на книгу Судей, оповідь про жінку-суддю Ізраїля, Девору.
 
Християнин. Не гарячий, не холодний

Християнин. Не гарячий, не холодний

В передачі "Школа лідерства  - школа духовності" отця Олега Кондратюка ми говоримо про процес освячення людини. Освяченню сприяє горливість, а вбиває - теплість. Цей біблійне поняття "теплість" сучасною мовою ми би сформулювали "депресія", "апатія". Багато людей сьогодні перебувають в депресивному, апатичному стані. Як розпізнати чи загрожує мені теплість, "демон пвдня", як про цей гріх говорив Іваргіуш з Понту? Про це дізнаємось в передачі "Школа лідерства" отця Олега Кондратюка.
 
Що святкуємо, друзі?

Що святкуємо, друзі?

«Про війну написано, на перший погляд, все, принаймні, набагато більше, ніж про будь-який інший період нашої історії: понад 20 тис. монографій, брошур, збірників статей загальним накладом 1 млрд примірників. З іншого боку, очевидно немає жодного питання, яке б не було так чи інакше сфальсифіковане, заполітизоване чи просто замовчуване або позначене напівправдою».  Олекс́андр Євге́нович Лисе́нко, один з найкращих Україні фахівців з історії Другої Світової Війни, в програмі «Рецепти життя» спробує пролити світло на історичну дійсність спотворену пропагандою. «Для Західного Світу День Перемоги у Другій світовій війні є точкою відліку закінчення війни, настання миру і стабільності у Європі. Мир тут розуміється не лише як відсутність бойових дій, а і як замирення нещодавніх ворогуючих сторін, відмова від таврування і переслідування учорашніх супротивників. Для сучасної Росії цей день – символ тріумфу російської зброї, тріумфу Росії як супердержави. День цей не скасовує війну, а лише означає перехід її в інший вимір – духовно-ідеологічний». 

 

«Час визначитись з ідентифікацією»

«Час визначитись з ідентифікацією»

«Всупереч заявам ієрархів РПЦ і УПЦ (МП) про неучасть свого духовенства в суспільно- політичному протистоянні в Україні , священнослужителі УПЦ (МП) все частіше виступають на стороні російських сил, які захоплюють адміністративні будівлі і проводять бойові операції на Пд та Сх». То ж з Юрієм  Чорноморцем в програмі «Християнство сьогодні» говорили про ідентичність УПЦ  у Світлі останніх подій. На чиєму боці Українська Православна Церква?
 


Є у кожного з нас в серці мрія своя...

Є у кожного з нас в серці мрія своя...

Чим є мрія? Що про це говорить Біблія? Отець Войчех Суровка сказав: "В Біблії не знаходимо слова "мрія". Проте, зустрічаємо ряд інших понять, які допомагають нам трішки побачити чим є мрія. Наприклад, якщо подивитися на Старий Заповіт і на всю історію Спасіння, то там теж не говориться про мрії, а лише знайдемо про обіцянки Бога. Він щось пообіцяв, а потім людина очікує, коли це здійсниться. І це можна назвати мрією! Але, мрії людини мають бути пов'язані з тим, що пообіцяв Бог і чого ми ще у нашому гріховному стані не досягли. Але найбільша наша мрія, не лише окремої людини, але і всього людства - це спасіння... Ціль мрії - переміна людина, щоб ми стали тими, ким Бог хоче, щоб ми стали!"

Катехиза про брехню

Катехиза про брехню

Продовжується цикл катехиз отця Миколи Мишовського про 10 Божих заповідей. Сьогодні торкаємося теми перехрестя двох заповідей не кради та не свідчи неправдиво. Як вони перетинаються? Як ці гріхи ми можемо спостерігати в щоденному особистому  та в суспільному житті? Як захиститися від обману пропаганди? Як не піддаватися гріху самообману?
 
 
Одеське побоїще. Очима очевидця

Одеське побоїще. Очима очевидця

В передачі "Точка відліку" з Олександром Доброєром, журналістом, теологом, директором Європейського інституту соціальних комунікацій про драматичні і заплутані події останніх вихідних в Одесі. Незважаючи на те, що наш гість був очевидцем подій, він наголошує, що всі висновки є його суб'єктивним поглядом, і ми маємо дочекатися офіціцйних висновків. 
 
Діалог християн на теренах України

Діалог християн на теренах України

Кожен хто хоч раз переїжджав Дніпро в Києві, хто насолоджувався чарівними краєвидами нашої столиці, які не змогли спотворити навіть жахливі забудови останніх років, не міг не звернути уваги на те як різняться між собою Лівий і Правий береги. Круті схили на правому березі, увінчані мурами і бастіонами старовинних фортець і куполами середньовічних соборів, аж ніяк не схожі на плаский Лівий берег, на якому навіть хмарочоси виглядають досить пристойно. А якщо віддалитись від Дніпра на якихось кількадесят кілометрів на схід чи захід, то тут можна побачити різницю в ландшафті не лише природному, але й культурному. На Заході – Коростишів з його шляхетським костелом і парком, Бердичів, котрий пишається монастирем босих кармелітів, спогадами про Джозефа Конрада і Оноре де Бальзака.

13 годин в полоні. Досвід християнина і журналіста

13 годин в полоні. Досвід християнина і журналіста

Про досвід полону, катувань, допитів з пакетом на голові, розмов з сепаратистами, а також свідоцтво про дію Бога в цих пригодах в передачі "Майстерня" з перших вуст. Гість: Руслан Кухарчук, журналіст, голова Асоціації християн-журналістів "Новомедіа". 
 
Віталій Шабунін: "Корупцію можна подалати – подивіться на Грузію чи Молдову"

Віталій Шабунін: "Корупцію можна подалати – подивіться на Грузію чи Молдову"

В передачі «Майстерня» побував голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Ми говорили про державу як корупційну систему, відповідальність одеських  правоохоронних органів за побоїще в місті, закон про держзакупівлі та можливості протидіяти корупції.

Сяйво істини

Сяйво істини

Отець Вальдемар Павелець в циклі ранкових катехиз продовжує тему церковних документів понтифікату Йоана Павла 2. Сьогодні зупинилися на енцикліці "Сяйво істини", в якій папа відповідає на моральні виклики сучасності і запрошує християнина до постійного пошуку істини. В документі папа порушує тему істини і свободи. 
 
Віра - дар Божий

Віра - дар Божий

На питання "що стало поштовхом для прийняття рішення охреститися" гостя нашої передачі Марія відповіла: "Вдячність за все що маю, за вміння малювати, за те, що бачу світ саме так як бачу і за вміння висловити своє бачення з дитинства. Це найсильніший досвід в моєму житті - спостерігати за красою оточуючого. Просто зрозуміла, що це не моя заслуга, а дар Божий. Усвідомила, так би мовити, що я не найрозумніша в світі, що лише звернувшись до віри, можна повніше осягнути життя". Продовження слухайте у передачі "У Ваших намірах" разом з отцем Кристофором Контеком.

Якби ти був холодним або гарячим...

Якби ти був холодним або гарячим...

Якщо ревність є найбільшою умовою сприяння процесу освячення, то байдужість є найбільшою перешкодою для святості. Святий Іваргіуш з Понту говорив про "демона опівдня". Сьогодні грецький термін "акедія", який означає знеохочення, власне теплість, ми би назвали депресією, апатією до життя. Святі отці застерігали - цей гріх породжується егоїзмом, який проявляється у надмірному споживанні їжі, питва, у пожадливості та ліні. Про це ми говорили в передачі "Школа лідерства" з отцем Олегом Кондратюком.
 
За гаслами федералізації - соціальний бунт люмпенів

За гаслами федералізації - соціальний бунт люмпенів

Причому вони не розуміють, що регіон чекає справжній колапс. Невдоволені вже навчилися лаяти Януковича, але не бачать Ахметова, якому вдалося стати найбагатшою людиною,  ведучи бізнес в регіоні, який перетворився в руїну. Проукраїнські налаштовані громадяни та й навіть просто реалісти залишають Донбас в першу чергу тому, що не хочуть співіснувати з тими, хто втратив розум. Денис Казанський, донецький журналіст блогер, громадський діяч в передачі "Майстерня".

Про Йоана 23: "Боже, який же він товстий!"

Про Йоана 23: "Боже, який же він товстий!"

Папа Йоан 23 любив прогулюватися Римом, розмовляти з простими людьми на вулицях міста. Одна жінка, побачивши папу, не витримала, вигнула: "Боже, який же він товстий". На що Понтифік відповів: "А що ви хотіли? Конклав - це не конкурс краси". Простим, дотепним, з почуттям гумору його пам'ятають віруючі. Великим державним і церквоним мужем, який зупинив Карибську кризу і розпочав ІІ Ватиканський собор, він увійшов в історію. Тепер звертаємося до нього в молитві, пам'ятаючи історію жінки та людства, в пам'яті яких він назажди залишиться. 
 
«Християнство сьогодні» погляд православного богослова на двох святих пап

«Християнство сьогодні» погляд православного богослова на двох святих пап

Юрій Павлович Чорноморець – доктор філософських наук, провідний сучасний український теолог, філософ та блогер, про непересічну подію в історії християнства ХХІ століття – про проголошення святими Йоана ХХІІІ Йоана Павла ІІ, пап революціонерів котрі оновили церкву до того вигляду, який ми бачимо сьогодні. Про стосунок пап до України, їх значення в історії не лише католицької церкви, а й всього світу включаючи й православ’я.
Українська мова: фактор єднання чи конфлікту

Українська мова: фактор єднання чи конфлікту

В передачі "Історичні діалоги" побував Тарас Павлович Марусик, журналіст, державний службовець, фахівець з мовної політики, громадський діяч, перекладач, голова Координаційної ради з питань захисту української мови: "В Радянському Союзі діяв закон, який забороняв перекладати на українську мову, якщо вже існував російський переклад. Українські перекладачі проявляли дива спритності: намагалися отримати тексти-оригінали раніше, ніж вони були в Росії. Так, прекрасним українським перекладом Маріо П'юзо "Хрещений батько" зачитувалися у Москві, бо російського перекладу ще не було" .  
"...відомий французький історик Француаза  Том опублікувала документ про зустріч Лаврентія Берії з першоєрархами УГКЦ".
А також багато цікавинок про мову і не тільки в передачі "Історичні діалоги". Вів передачу Володимир Іванченко.
 
Запилена сятість. Девора. Бджола.

Запилена сятість. Девора. Бджола.

В передачі "Запилена святість" поволі просуваємося сторінками книги Судей. Зупинилися на четвертому розділі, в якому зустрічаємо Девору, першу і єдину жінку-суддю Ізраїля. Її ім'я в перекладі означає бджола. Євреї надзвичайно уважно ставилися до імені, воно відображало сутність людини. Що, в цьому світлі, означає ім'я Божої жінки пророчиці, судді Ізраїля Девори? Вона жалить чи приносить мед як бджола? Або вона мусить працювати як бджілка? Дізнаєтесь, але ПОПЕРЕДЖАЮ, що це передача про жінок авторства недосвіченого чоловіка з елементами побутового католицького шовінінзму. 
 
Новий історичний цикл Віктора Заславського

Новий історичний цикл Віктора Заславського

Віктор Заславський, історик, публіцист, журналіст, автор історичних передач на "Радіо Марія" готує новий цикл. Цього разу пан Заславський запрошує нас у подорож пізнання діалогу між католиками і православними протягом їхнього тисячолітнього співіснування на теренах України. Плодами такого діалогу були і українське бароко, і греко-католицька Церква, і Петро Могила з його Києво-Могилянським колегіумом. Сьогодні Україна потребує єдності всіх, в тому числі і християн. Ми віримо, що досвід та спільні надбання  минулого стануть натхненням для нових здобутків в майбутньому.

Церква на місії. Казахстан

Церква на місії. Казахстан

Чому Церква потребує місіонерської праці? Чи варто українцям від'їжджати, умовно кажучи в Африку, якщо є багато потребуючих і в середині країни? Що собою представляє місія для Казахстану. Про це в ранковій катехизі отця В'ячеслава Гриневича. 
 
Запилена святість. Ключ

Запилена святість. Ключ

В книзі Судей, в третьому розділі ми знаходимо слуг, які не витримали чекати свого пана Еглона і відкрили помешкання, де він знаходився. Вони знайшли його тіло мертвим. Колись великий цар представ перед ними як скривавлений труп. Може ми також є рабами якихось царів? І щоби позбавитися пут, треба спочатку побачити правду, відкрити приміщення. Слуги це зробили за допомогою ключа. Що цей ключ може означати для мене? Про це в передачі "Запилена святість". 
 
"Майстерня" Євгена Магди

"Майстерня" Євгена Магди

Про АТО, імпотенцію української влади, президентські та можливі парламентські перегони, громадянське суспільство, експертне середовище та бажання політиків дослухатися до думки експертів. Про вплив ЮВТ на політику уряду та її роль в Україні після Майдану. В передачі "Майстерня" з політичним експертом Евгеном Магдою.
 
Критерії горливості

Критерії горливості

Як зрозуміти чи є горливим я, мій ближній? Чи можемо горливістю назвати екстремізм та тероризм фанатиків? Як відрізнити горливість справжню від фальшивої? Про це в передачі "Школа лідерства з оттцем Олегом Кондратюком.

Канонізація двох пап

Канонізація двох пап

Ось вже розпочався зворотній відлік до безпрецедентного явища – вперше в історії Католицької церкви канонізують двох пап одразу – Йоана ХХІІІ та Йоана Павла ІІ. Йоан Павло ІІ, папа, що увійшов в історію, як перший папа, котрий показав нам приклад прощення, вперше в історії публічно перепросивши за гріхи Католицької церкви, та простивши свого «горе-вбивцю» Мехмета Алі Агджу. Кароль Войтила, поляк, котрий зробив Католицьку церкву дійсно вселенською, розширивши її горизонти своїми відвідинами питомо «некатолицьких» територій. Також відбудеться канонізація Папи Йоана ХХІІІ, про якого можливо менше є відомостей в ЗМІ, але це той папа, котрий був обраний, як проміжний, а звершив повне оновлення Церкви, скликавши ІІ Ватиканський собор. Джузеппе Ронкаллі –  папа, котрий спричинився до врегулювання Карибської кризи і в часи двох Світових воєн закликав до миру. Той, котрий добився звільнення Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого та з яким навіть лідер тоталітарного СРСР Микита Хрущов був в діалозі. На офіційному сайті канонізації двох пап, http://2papisanti.org/ подані цитати, які характеризують їх життєву позицію їх переконання, так от Йоан ХХІІІ, увійшов в пам’ять зі своїм закликом: «Пропагувати, заохочувати, приймати діалоги на всіх рівнях і у всі часи, це правило мудрості і розсудливості, яка приносить благословення неба і землі».  Тож в «Рецептах життя» про  «Доброго папу» Йоана ХХІІІ та Йоана Павла ІІ «Папу миротворця». Гості ефіру, головний редактор греко-католицького аналітичного журналу «Патріярхат» Анатолій Бабинський, та директор християнського видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський.
 
Виховання винахідливості. Метод аналогії

Виховання винахідливості. Метод аналогії

Які методи розвитку є найбільш ефективними для дітей? В чому полягає метод аналогії? На яких прикладах можна продемонструвати метод аналогії? Чи можна розвивати природні здібності чи справа виховання - просто розкрити існуючий потенціал? Про це та інше в передачі "Виховуємо генія разом" з Олександром Губенком, кандидатом психологічних наук, головним редактором журналу "Обдарована дитина".
 
Воскресіння та жінки

Воскресіння та жінки

Ісус найпеше об'явився жінкам. Чому? Адже свідоцтво жінок нічого не вартувало в тому суспільстві? Жінки емоційні, говіркі. Вони люблять поділитися, не можуть тримати щось в собі. Частіше вони, а не чоловіки, сповідаються в пліткуванні. Ці риси, які часто ми заносимо в мінус, зробили можливим якнайшвидше розповсюдження Євангелії. Отець Віталій Козак в часі денної катехизи пропонує поруч із 8 березня особливо вшановувати жінок в день Воскресіння Господнього, бо саме через них об'вився Ісус.

Помічати красу

Помічати красу

В передачі "Точка відліку" ми говорили з художником, письменником, пастором Церкви "Ранкова Зоря" Костянтином Шаповаловим. Наш герой став професійним художником, картини якого знаходяться в галереях Києва та Одеси, вже в зрілому віці, сформованою людиною, будучи пастором та автором 20 книг. Як не загубити свою мрію, не закопати свій талант і попри зайнятість та поважність обов'язків постійно шукати, розвиватися. Про це - в передачі "Точка відліку" з Костянтином Шаповаловим.
 
Християнство і війна

Християнство і війна

Якщо поглянути на історію людства, то її, без перебільшення, можна назвати історією воєн і невеличких прогалин миру. Хоча, чи знайшовся б в історії хоч рік, коли ми могли констатувати, що світ прожив без воєн, навіть локальних? Христос, прийшовши в світ, дав нам особливу настанову миру, яка полягає в особистому гармонійному стосунку до Бога, до самих себе, до інших та до всього творіння. Мир є одним з ключових понять Христової Благовісті: «Мир вам!»,  «Мир залишаю вам, мій мир даю вам». Та коли ми говоримо про мир, чи маємо розуміння Божої благодаті, основаній на любові, чи просто цим словом окреслюємо відсутність війни. Не знаю, як кому, але я боюсь такого миру в якому  немає місця любові, в якому є раби і ті, хто силою свого війська встановлює  порядок життя з переліком дозволів  і заборон. Я боюсь миру в якому існують тирани, боюсь миру в якому попирається правда Божа. І це не поодинокі думки.  Ще Тома Аквінський, Августин, Стефан ІІІ висловлювали концепцію «справедливої війни».   Але суспільство ХХІ століття, оговтавшись від останніх двох Світових воєн, ставить дипломатію і можливість домовитись, навіть понад справедливість. То ж справедливість чи мир? Правда чи «аби не стріляли». Ось в чому питання…"Майстерня" Анатолія Калюжного

"Майстерня" Анатолія Калюжного

В передачі "Майстерня" Анатолій Калюжний, Єпископ Собору незалежних євангельських церков України і пастор церкви «Нове Життя» в Києві говорив про Майдан, важкий вибір говорити правду, діалог з іншими християнами на Майдані і поза ним. 
"... В ефірі громадського телебачення в ніч на 18 лютого, коли ведучий запитав  чи іти на Майдан чи залишатися вдома в умовах жорстокого відстрілу людей снайперами, залишив кожного судити по своїй совісті. Після ефіру, повернувшись додому, побачив синів, які збиралися на Майдан. Спробував зупинити, заборонити. Вони сказали: "Батьку, адже сам говорив, що треба вирішувати це питання по совісті". Тоді я одягнувся і пішов з ними" - Анатолій Калюжний в передачі "Майстерня".