Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Практичні поради щодо дару тлумачення мов

Поділитись з друзями
Про практичні поради активації дару тлумачення мов розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Тлумачення мов під час молитовних зборів.У 27-му вірші цього 14-го розділу Ап. Павло сказав:  «Коли хтось говорить мовами, нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі.»  Ап. Павло не сказав точно, скільки людей може чи не може говорити мовами під час спільної молитви. Він просто сказав: нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі.                            
Це означає, що вони не повинні говорити одночасно. Це означає також, що людина може говорити мовами більше одного разу. Проте цей вірш говорить про людей, а не про послання чи висловлювання.
Я б порадив будь-якому зібранню наступне: якщо троє вже заговорило публічно мовами, то четвертий нехай мовчить, незважаючи на те, як би сильно Дух не спонукав його. Якщо треба сказати ще щось, то нехай це скаже один із тих, хто вже говорив мовами. Це підтримує добрий порядок молитовних зборів.Ап. Павло сказав: «…нехай один пояснює…». Та сама людина може зробити вислів мовами та передати іншим тлумачення того, що сам говорив мовами. Фактично один із тих, хто заговорив мовами публічно, може вияснити це висловлювання, навіть якщо будуть присутні інші, здатні тлумачити мови. Павло вчить нас, щоб ми не мали суперництва в тлумаченні. Отже, немає нічого небіблійного в тому, якщо хтось зробить висловлювання на мовах і сам тлумачить, якщо тлумач при цьому залишається лише один.

Дар тлумачення та дар мов доповнюють один одного. Коли вони виявляються разом, це прирівнюється до пророцтва, яке служить для побудови Церкви.Мови та їх тлумачення є чудовою дією, яка легко може бути помічена невіруючими і викликати в них благоговійний страх, як це сталося в день П'ятидесятниці.

Якщо за говорінням мовами тлумачення так і не було, то можливі два пояснення: 1. Ніхто з присутніх не має дару тлумачення. 2. Той, хто говорив мовами, просто возвеличував Бога, і публічного тлумачення цього послання не потрібно.

Тлумачення мов може прийти двома шляхами:    

1. Тлумач каже слова з натхнення.   2. Тлумач отримує одкровення у вигляді духовного бачення і переказує його зміст присутнім.

Тлумачення мов потребує певної міри віри. Зазвичай тлумач не отримує відразу весь текст послання, лише одне чи два слова. Діючи по вірі, він повинен висловлювати ці слова, і тоді Бог дасть йому наступних кілька слів. Коли говоріння мовами продовжуватиметься, тлумач отримуватиме чергові слова, доки не висловить усе до кінця. Навіть якщо повідомлення виявиться дуже довгим і займе півгодини, все одно тлумач буде отримувати за один раз лише кілька слів.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

Відгуки

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

"Перші християнські спільноти після П'ятидесятниці", - катехеза отця Олега Жарука

В ефірі Радіо Марія катехеза  ректора Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії в Городку, отця Олега Жарука. Священник розпочинає цикл програм про історію Церкви. Історія - це наука, яка вимагає хронології, тому в першій програмі катехит розповідає про ранні християнські спільноти, які зароджуються після П'ятидесятниці.
«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

«Афанасій Заходу». Святий Іларій Піктавійський

Про видатного богослова Іларія з Пуатьє розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

Як підтримати захисників та попіклуватися про себе. Поради психолога

"Буває, що родичі не розуміють стану воїна, який повернувся додому. Інколи він закривається в собі, щоб не передавати пережитий біль, або просто боїться наново згадувати жахи минулого". Про екологічне вираження підтримки захисникам та важливість турботи про себе розповідає психотерапевтка Благодійний Фонд "Ярміз", Юлія Руда. 

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

Свідки в наш час найміцніше промовляють. Святий Павло як свідок Христа.

"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.
Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

Очікування месії за часів життя Ісуса Христа

"Зилоти хотіли використати Спасителя для реалізації своїх планів, але Він утік від них". Про месіанські концепції в середовищі Ісуса Христа розповідає отець Гжегож Вавжиняк, настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне.