Слухати Радіо

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

Страждання. "Новим створінням ми стаємо коли бачимо сенс у переживанні", - військовий капелан, отець Олександр Халаїм

"Страждання мають нас не руйнувати, а робити сильнішими". Про переживання болю втрати розповідає військовий капелан, духівник Семінарії Святого Духа, що у Городку Подільському, отець Олександр Халаїм.
Несучи служіння військового капелана неодноразово зустрічався та спілкувався із нашими хлопцями та дівчатами військовослужбовцями.

Часто чув хибну думку, що стражданнями Бог нас карає. Зауважу, що Бог не карає, а допускає страждання, здебільшого через те, що ми не можемо чи не хочемо співпрацювати з Ним. Важливо, щоб переживання не стали для людини кліткою, що закриває від зовнішнього світу. Клайв Льюїс писав: "Страждання фізичне чи духовне нам не до вподоби". Сьогодні, в умовах війни, ми не можемо всю відповідальність перенести на диявола, адже причина страждань - це конкретний вибір людей, які не хочуть співпрацювати з Богом.

Наші страждання згодом стануть новою землею по якій ми маємо йти. Кожен сьогодні співстраждає з тими, хто переживає біль втрати. Це моральне, духовне, фізичне страждання вносить пустку в життя людини. Тому так важливо бути чуйним, уважним до переживань людини поруч. Проявляйте делікатність, з ніжністю та людяністю підтримуйте ближніх.

Людина збільшує свій біль коли впадає в розпач чи безнадію. А новим створінням у цих умовах ми стаємо тоді, коли бачимо сенс у цих переживаннях.

Зло спричиняє не лише страждання тіла чи почуттів, а ще й духовний біль. Важливо навчитися переживати на цих трьох рівнях тяжкий період в житті. Не нехтуйте допомогою інших людей та фахівців, котрі допоможуть пройти цей шлях. Ми маємо навчитися бути поруч та проявити людяність до людини, яка потребує допомоги. Адже кожен покликаний бути братом\сестрою для тих, хто потребує підтримки. 

Дехто сьогодні перебуває в стані втечі - це коли хочеться відділитися від того, що відбувається навколо через неприйняття і це нормально. Людина внутрішньо противиться всьому, що приносить страждання, адже світ створений з любові. Ми часто маємо навчитися жити з болем, що залишає шрами.  

ЦИТАТИ:
  • Страждання може мене закрити, а може дати поштовх до нового; життя;
  • Людина може переживати біль закрито, а може й публічно;
  • Страждання в певній мірі - це екзамен, що демонструє ставлення людини до свого життя та ближнього;
  • Важливо свої страждання перетворити в жертву, а це не просто;
  • Ми віруючі люди віримо у Воскресіння, адже християнське життя ніколи не закінчується смертю;
  • Ми маємо бути сіячами миру навіть під час війни. Християнство - це віра надії та любові.
Духівник Семінарії Святого Духа, що у Городку Подільському, отець Олександр Халаїм.

Слухати інші програми


"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00
Хресна дорога та її пережиття

Хресна дорога та її пережиття

"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.
2025-03-28 00:00:00