Слухати Радіо

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Акафіст

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

Вірую в сопричастя Святих. "Молитися за померлих нас закликає Символ віри", - брат Микола Орач

"Молитва тісно пов'язана із жертовністю за інших". Про молитву за померлих розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
2 листопада Церква відзначала спомин всіх померлих вірних. Наступного дня, 3 листопада, відзначаємо спомин померлих вірних францисканців. 

За померлих молитися необхідно постійно. До цього закликає нас Символ віри словами: "Вірую в сопричастя Святих"... Тут йдеться про те, що Церква - це не тільки спільнота на землі де прославляється Ісус Христос, але й зібрання тих, хто відійшов у вічність. Тому ми покликані допомагати спільноті на Небесах.

Я молюся за померлих у чистиліщі та розраховую на їхню допомогу. Тут надважливим є спасіння власної душі для чого потрібно докласти максимум зусиль. Ісус сказав: "Все, що б ви не просили - отримаєте від Отця".

Чому Богу важливо, щоб ми молилися за померлих, якщо Він всемогутній? Річ у тім, що Бог поважає вибір людини через що грішна душа потребує нашої підтримки. Наприклад, я беру Розарій і присвячую цю молитву за душу, яка потребує допомоги. Тут йдеться про віру та жертовність за особу, яка потребує цієї допомоги.

Інструменти, що пропонує Церква:

1. Пожертвувати акт сповіді за померлого через прагнення навернення до Господа;

2. Акт Святого Причастя за померлого. Можна здійснювати за особу, якій бракувало Євхаристії;

3. Випомінки. Коли ми приносимо списки з іменами померлих, щоб священники молилися за них;

4. Персональна молитва за померлих. Застерігаю, що до молитви потрібно підходити відповідально. Не перекладайте тільки на священників цю справу;

5. Емоційна складова. Ми краще молимося за тих померлих, хто чинив нам добро, але молитися потрібно за всіх, але емоційна складова тут має велике значення;

6. Молитися за кривдників. Бог не змарнує цю молитву.

Христос закликає молитися за ворогів. Попр все моліться за ворогів, які померли, в ім'я любові Христової, адже таким чином допомога в спасінні здійснюється не тільки його душі, але відбувається зцілення серця самого молільника. Якщо при житті вам не вийшло примиритися то в молитві відбувається уздоровлення серця від образ.

Які кроки я можу зробити сьогодні? Здійсніть Євхаристійну жертву, адже Христос закликав: "Це чиніть за мій спомин". Таїнство Євхаристії - це таїнство відкуплення. Коли я звершує жертву Євхаристії за померлого - то роблю найефективніше діяння, адже через відкуплення Христос платить ціну за гріх людини в намірі котрої звершується Причастя.

Матеріальні жертви. В наших монастирях францисканських не існує тарифів, але поняття пожертви потребує щирості та щедрості.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Слухати інші програми
Чому важливо мирянам під час Літургії співати?

Чому важливо мирянам під час Літургії співати?

У програмі "У Ваших намірах" з францисканцем, отцем Андрієм Немченко, роздумуємо про сенс літургійного співу. Сьогодні, особливо в міських парафіях, досить нечасто під час Меси миряни, які знаходяться в лавках, ангажуються в спів. Священник каже, що це - проблема, і заохочує виправити цю ситуацію. Отець Андрій застерігає, що не варто робити зауваження тим мирянам, які співають "поза тональністю".
2025-03-20 00:00:00
Питання освітнього капеланства на межі фантастики?

Питання освітнього капеланства на межі фантастики?

У програмі "У ваших намірах" - Ірина Назаренко, відповідальна від Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ за католицькі заклади освіти в Україні, вчителька християнської етики та музичного мистецтва в салезіянському ліцеї "Всесвіт" у Житомирі. 
2025-03-19 00:00:00
"Великий піст - час визнати свої немочі", - отець Станіслав Нуцковський

"Великий піст - час визнати свої немочі", - отець Станіслав Нуцковський

Як святий Франциск розумів Великий піст? Розповідає отець Станіслав Нуцковський.
2025-03-18 00:00:00
Контакт з чотирилапими - допоміжний метод реабілітації військових

Контакт з чотирилапими - допоміжний метод реабілітації військових

У програмі "У ваших намірах" - отець Микола Лучинський, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту в Хмельницькому та військовий капелан. Священник ділиться історією свого покликання до добровольчого батальйону та розповідає про каністерапію.
2025-03-14 00:00:00
Що означає вчення про "непогрішимість Папи Римського"?

Що означає вчення про "непогрішимість Папи Римського"?

Монах-францисканець Андрій Немченко у програмі "У Ваших намірах" роз'яснює слухачам, який контекст має вчення Католицької Церкви про "непогрішимість Папи". Отець Андрій пригадав, що Римський Архієрей є пастирем для понад мільярда землян. Священник підкреслює, що човен, яким є Церква, повинен мати капітана, цим капітаном є Святіший Отець. Папство є однією з найдревніших безперервних інституцій в історії світу.
2025-03-13 00:00:00