Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Поділитись з друзями
Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю". 

АСЕРТИВНІСТЬ.

Як часто ви опиняєтеся в ситуації, коли вам щось не подобається, ви відчуваєте невдоволення, але волієте змовчати і погодитись? Наприклад, коли вам щось не подобається то ви, або одразу вибухаєте, або довго мовчите та накопичуєте образи. Якщо ви впізнали в цих ситуаціях себе – вам варто познайомитися із поняттям асертивності.

Асертивність - навичка, необхідна кожній людині. Адже ми постійно взаємодіємо з іншими людьми, але часом наші потреби, бажання відрізняються від потреб та бажань інших. Це призводить до різного роду конфліктів. Що ж робити, аби задовільнити свої потреби, та не образити інших.

Уяви ситуацію: твій друг, який вже 100 000 разів просив тебе позичити гроші (а повернув їх від сили 2-3 рази) вкотре просить у тебе «пару тисяч до зарплати». Як відреагуєш?

а) нехотячи погодишся допомогти, паралельно проклинаючи друга та цей світ;

б) агресивно «наїдеш» на друга, бо мовляв: «ти мене дістав! Як повернеш попередні 5 тисяч, тоді і поговоримо про наступний борг»

в) спокійно відмовиш: «Ні, я не можу позичити тобі грошей цього разу». А, можливо, і нагадаєш про попередні рази: «До слова, ми домовлялись, що попередні 5 тисяч, які тобі позичив/ла, ти віддаси до 30 вересня. Сьогодні вже 1 листопада. Коли можу очікувати повернення боргу

► В перекладі з англійської «to assert», означає відстоювати, захищати, заявляти, твердити.

► Асертивність це – вміння відстоювати свої інтереси, не порушуючи при цьому прав іншої людини.

► Асертивність дозволяє спокійно і впевнено визначати межі, виражати свої потреби і очікування, відмовляти без почуття провини, пояснень і виправдовувань. Дає право щось не знати і помилятися.

► Асертивність не передбачає замовчування своїх емоцій та думок, проте вона передбачає неагресивну форму їх вираження.

Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо вміти, відповідно до обставин, віднаходити БАЛАНС між агресивністю та пасивністю. 

Приклад з Біблії

► В Євангелії від Йоана 9 розділ є опис події про ЧУДЕСНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ СЛІПОВРОДЖЕНОГО (Йо 9, 1-41). Діалог який провадить зцілений від сліпоти Ісусом юнак, є приклад асертивності і позиції Дорослого (ТА).

► Навіть його батьки, не вступили на захист сина, прийняли пасивну позицію, лише відповіли

o «Тим то батьки його й казали: Дорослий він, - самого спитайте» (23).

► І дійсно він поводився в розмові з фарисеями як Дорослий. Відповідає спокійно, впевнено, в неемоційний спосіб говорить факти

o «Чи грішник він, - озвався він, - я не знаю. Знаю одне: був я сліпим, а тепер бачу.»  Вони ж йому на те знов: «Що він таке тобі сподіяв? Як він очі тобі відкрив?» Той їм відказує: «Я вже вам оповів, та ви не слухали. Навіщо іще чути хочете? Чи, може, і ви його учнями бажаєте стати

► Фарисеї натомість поводились в спосіб агресивний.

 «Ті з лайкою накинулись на нього, і сказали: «Ти його учень! Ми - Мойсеєві учні! Ми знаємо: до Мойсея промовляв Бог. А цього не знаємо, звідкіля він.»

Відповідь Дорослого/асертивна: У відповідь чоловік сказав їм: «Ось воно, власне, і дивно, що ви не знаєте, звідкіля він, а він мені очі відкрив. Ми знаємо, що Бог не вислухує грішників, коли ж хтось побожний і його волю чинить - ось того він вислухує! Нечувано одвіку, щоб хто небудь відкрив очі сліповродженому. Був би він не від Бога - нічого не спроможен би був зробити!»

► Відповідь фарисеїв: агресивна, насильницька, чуємо знецінення, яке звучить з неспроможності подати конкретні факти в чому можна було б звинуватити юнака і Ісуса.

Озвались і сказали йому: «Ти ввесь у гріхах уродився, а нас навчаєш?» І прогнали його геть.

 Сестра Тетяна Богославець

Слухати інші програми

Відгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).