Слухати Радіо

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Дар тлумачення мов

Про дар тлумачення мов розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Дар тлумачення, тобто вияснення дару мов.
Дари Святого Духа, описані в Новому Завіті, поділяються на три основні категорії:

• мотивуючі дари  (Рим. 12,6-8).
• дари управління  (Еф. 4,11-12)
• дари служіння                                                                                              
«Одному бо дається через Духа слово мудрости; іншому, згідно з тим самим Духом, слово знання; іншому віра у тім самім Дусі; іншому дар зцілення у тім єдинім Дусі;іншому сила творити чуда; іншому дар пророкування; іншому розпізнавання духів, іншому різні мови, іншому ж тлумачення мов. А все це чинить один і той же Дух, що розподілює кожному, як він хоче.»(1Кор. 12,8-11).

Дари СЛУЖІННЯ, у свою чергу, теж поділяють на три категорії: дари об’явлення, дари сили, дари висловлювання, або провіщення. Дари откровення (об’явлення) - це: слово знання - знати проблему; розпізнавання духів - знати причину проблеми: фізична вона чи демонська; слово мудрості - знати, що робити з проблемою.Дари сили - це: надприродна віра; дар чинення чудес; дар надприродного зцілення (оздоровлення): емоційного, духовного, фізичного.Дари провіщення - це: дар пророцтва: потішання, підтвердження, пересторога; дар молитви та говоріння на мовах як спосіб зв’язку людини і Бога; ДАР ТЛУМАЧЕННЯ, тобто ВИЯСНЕННЯ, ПОЯСНЕННЯ МОВ.

ДАР ІНШИХ МОВ має три РІЗНОВИДИ:
1. ІНОЗЕМНА МОВА — земна мова, призначена для проповіді Євангелія незнайомою іноземною мовою.
2. МОЛИТОВНА (або ангельська) МОВА - надприродна мова, призначена для особистого славослів'я, подяки, прохання Бога і власного наставлення (зрозумілого) віруючого.
3. ГОВОРІННЯ НА МОВАХ, що працює у звязку з даром тлумачення – це надприродна мова, призначена для особистого повчання та для наставлення Церкви. Цей вид дару мов проявляется не як молитва мовами, але як ГОВОРІННЯ НА МОВАХ. 
Вияснення, тобто тлумачення  цього говоріння на мовах має здатність залучати людей до Бога. Слід нам розрізняти (побачити різницю) молитви мовами та говоріння на мовах. Власне дар тлумачення мов використовує не молитву на мовах, але говоріння на мовах. Йдется про те, що прояв дару мов інакше звучит підчас молитви, а інакше підчас говорення мовами. Хто практикує дар мов, той розуміє про що я зараз говорю. 

Під час ГОВОРІННЯ іншими мовами ми відчуваємо, що це вже не схоже на дитячі белькотання, а якісь спрямовані слова й тексти. І ти розумієш, що ти вже говориш якийсь текст, який щось означає, що це говоріння іншими мовами є якимось посланням. 

Під час ГОВОРІННЯ іншими мовами  ви висловлюєте слова чіткіше, конкретніше, цілеспрямовано. І власне, щоб зрозуміти, що це говоріння означає потрібний ДАР ТЛУМАЧЕННЯ МОВ.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

2025-04-04 00:00:00
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00