Слухати Радіо

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Практичні поради щодо дару тлумачення мов

Про практичні поради активації дару тлумачення мов розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Тлумачення мов під час молитовних зборів.У 27-му вірші цього 14-го розділу Ап. Павло сказав:  «Коли хтось говорить мовами, нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі.»  Ап. Павло не сказав точно, скільки людей може чи не може говорити мовами під час спільної молитви. Він просто сказав: нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі.                            
Це означає, що вони не повинні говорити одночасно. Це означає також, що людина може говорити мовами більше одного разу. Проте цей вірш говорить про людей, а не про послання чи висловлювання.
Я б порадив будь-якому зібранню наступне: якщо троє вже заговорило публічно мовами, то четвертий нехай мовчить, незважаючи на те, як би сильно Дух не спонукав його. Якщо треба сказати ще щось, то нехай це скаже один із тих, хто вже говорив мовами. Це підтримує добрий порядок молитовних зборів.Ап. Павло сказав: «…нехай один пояснює…». Та сама людина може зробити вислів мовами та передати іншим тлумачення того, що сам говорив мовами. Фактично один із тих, хто заговорив мовами публічно, може вияснити це висловлювання, навіть якщо будуть присутні інші, здатні тлумачити мови. Павло вчить нас, щоб ми не мали суперництва в тлумаченні. Отже, немає нічого небіблійного в тому, якщо хтось зробить висловлювання на мовах і сам тлумачить, якщо тлумач при цьому залишається лише один.

Дар тлумачення та дар мов доповнюють один одного. Коли вони виявляються разом, це прирівнюється до пророцтва, яке служить для побудови Церкви.Мови та їх тлумачення є чудовою дією, яка легко може бути помічена невіруючими і викликати в них благоговійний страх, як це сталося в день П'ятидесятниці.

Якщо за говорінням мовами тлумачення так і не було, то можливі два пояснення: 1. Ніхто з присутніх не має дару тлумачення. 2. Той, хто говорив мовами, просто возвеличував Бога, і публічного тлумачення цього послання не потрібно.

Тлумачення мов може прийти двома шляхами:    

1. Тлумач каже слова з натхнення.   2. Тлумач отримує одкровення у вигляді духовного бачення і переказує його зміст присутнім.

Тлумачення мов потребує певної міри віри. Зазвичай тлумач не отримує відразу весь текст послання, лише одне чи два слова. Діючи по вірі, він повинен висловлювати ці слова, і тоді Бог дасть йому наступних кілька слів. Коли говоріння мовами продовжуватиметься, тлумач отримуватиме чергові слова, доки не висловить усе до кінця. Навіть якщо повідомлення виявиться дуже довгим і займе півгодини, все одно тлумач буде отримувати за один раз лише кілька слів.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00