Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).
Слово "іспит" хоч і не позитивну має асоціацію, але в першу чергу, це молитва. Іспит - це особиста зустріч між Богом і мною, з Тим, хто є джерелом любові та мною.

Доторкніться рукою до серця, відчуйте, як воно б'ється. Про що воно нам говорить? Серце вказує, що його життя підтримує Бог. Воно стверджує, що є Той, хто піклується про мене та любить щоденно, щохвилини. Іспит совісті - це зустріч, подія відносин де змістом молитви є те, що відбувається між Ним і мною.

Тут мова йде не про іспит людини із самим собою. Адже часто ми думаємо, що залишилися наодинці з гріхом, падінням, слабкістю, помилками та невдачами. Перший іспит сумління - це не обрахунок свого життя, але зустріч із Творцем. Якщо негативно будемо ставитися до цієї справи то довго не витримаємо.

Той, хто постійно сповідається в одного отця зрозуміє про що йде мова. Я, на сповіді, коли вже все сказав, промовляю, що більше гріхів не пам'ятаю. А коли піднімаюся з колін то запитую отця про наступну сповідь. Річ у тім, що я не планую нагрішити в майбутньому, але усвідомлюю, що слабкий.

Як ми думаємо про себе - так і ставимося до себе. Як думаємо про інших - так до них і ставимося. Це обов'язково проявиться у наших словах та поведінці.

Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана завжди займається цим перед Богом. Тут лукавий постійно хоче переконати Бога перестати нас любити. Саме тому ми часто переживаємо страх в думках, що нас можуть перестати любити. Потреба любові - це наша найбільша важливість, яку хоче поставити під сумнів диявол, що стверджує, мовляв, ти вичерпав усі шанси і Бог від тебе відвертається. Коли проходимо іспит сумління часто можемо переживати спокуси та сумніви від лукавого. Сприймати себе злою та негідною людиною - мета сатани.

Молитва - це відносини, що розпочинаються від слухання. Іспит сумління - це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті. Це молитва розпізнання істини мого життя. Не того, що говорить сатана чи інші люди, а того життя, яким воно є перед Господом Богом. У кожному із нас можна знайти те, за що можна відкинути особу, але Бог не зупиняється на цьому, а деє простір любові для кожного.

Часто ми робимо іспит сумління не належним чином, адже саме переляк, страх закриває мене на правду щодо самого себе. Погляньмо на правду, що навколо, адже як сонце, що дня піднімається над кожним із нас, так і правда.

Ми маємо вчитися приймати факт, що хтось мене любить. І ніщо не змінить цієї любові. Це як дитина, яка вчиться ходити. Так і я, маю вправлятися у щоденному усвідомленні, що є Той, хто мене любить і ніхто не виконає за мене цієї праці. Тут потрібно постійно навчатися не тільки інтелектуально, але й практично.

Тому, іспит совісті - це про відносини з Богом. І яке моє слухання - таке й розпізнання, яке розпізнання - такі й вчинки, а які вчинки - таке й життя. Тож, нам варто постійно вчитися усвідомленню, що Бог мене любить. Це схоже на зустріч із Богом у своїй оселі. 

Місіонер-облат Непорочної Діви Марії отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів)

Слухати інші програми:
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00