Слухати Радіо

03:40

Розарій

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

Мир Божий. "Бережи від зла язик твій і уста твої від слів лукавих" Псалом 34

Духовний спокій. "Перший етап боротьби за мир - це усвідомлення, що без Бога ми безпорадні. Інколи доводиться пройти багато переживань, щоб це засвоїти", - Духовний отець духовної семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.
Сьогодні ми поговоримо про мир, що так потребує український народ. Ми досвідчуємо сьогодні психологічний неспокій, страх, ПТСР, біль втрати тощо. Ці явища впливають на наш духовний спокій про який і поговоримо.

Людина живе духовному, фізичному та психічному вимірах. Для розвитку та єдності з Богом важливий духовний мир. Ми можемо хвилюватися з різних причин, але взмозі боротися та працювати, щоб зберегти спокій духовний. Нам у цьому допомагає Святе Писання:

"Бережи від зла язик твій і уста твої від слів лукавих. Відступи від зла й чини добро, шукай миру та його тримайся!". Псалом 34:14-15

Тобто, шукати мир через пошук Царства Божого - це шлях до вічного життя. Ми не будемо говорити про емоційний та душевний спокій, якими мають займатися фахівці, але про духовний, на котрий впливає часом і емоційна складова.

Стати на шлях миру можна визнавши, що добро походить від Бога. Ісус наголошував: "Без Мене ви нічого не можете зробити". Саме тому, перший етап боротьби за мир - це усвідомлення, що без Бога ми безпорадні. Інколи доводиться пройти багато переживань, щоб це засвоїти.

Якщо ми покладаємо надії тільки на свої сили, то будуємо на піску. Наша справа - це відбудова вічного життя, що не зруйнується ніколи. Можна багато на землі зробити, побудувати, але все те не матиме цінності у вічності. Не забуваймо про Божі слова: "Що тобі з того, коли ти весь світ придбав, але душі своїй нашкодив?". Бог може багато нам зробити якщо ми не будемо Йому в цьому перешкоджати через свою гординю та зарозумілість.

Якщо ми хочемо духовного прогресу то маємо відкрити духовні умови, що дозволяють Богові діяти в нас. Запитайте себе: "А що я дійсно доброго маю зробити для Бога"?

Один із аспектів духовного протистояння -  боротьба з думками. Мова про думки, які провадять нас до неспокою та страху. Але є інші думки, що повертають нас в руки Божі. Згадайте, як Ісус Христос боровся з думками в пустелі...

Духовний отець духовної семінарії у Ворзелі, отець Григорій Рассоленко.

Слухати інші програми
Внутрішнє зцілення

Внутрішнє зцілення

"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.

2025-04-25 00:00:00
Паломницька подорож молоді на Ювійлейний рік 2025

Паломницька подорож молоді на Ювійлейний рік 2025

Про паломницьку поїздку молоді на святкування ювілейного року в Римі розмовляємо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.

2025-04-25 00:00:00
Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
2025-04-24 00:00:00
Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
2025-04-24 00:00:00
На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.
2025-04-23 00:00:00