Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Дар пророцтва. "Той, хто пророкує - вищий за того, хто розмовляє іншими мовами", - 1Коринтян 14:5

Про Дар пророцтва в Церкві розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Дар пророцтва (ч.1)

Тема сьогоднішньої катехизи – ДАР ПРОРОЦТВА. Постараюсь передати Вам це важливе навчання простими, зрозумілими словами. Ця катехиза для всіх, хто хоче краще пізнати Особу Святого Духа та Його появи у світі. Особливим чином ця духовна лекція стане дуже корисною для членів харизматичної віднови, зокрема для тих, хто вже рухається в дарах Святого Духа, або хоче рухатись. Ця катехиза дасть основне зрозуміння дару пророцтва. Додаткову, детальнішу інформацію про цей дар я передам на наступній катехизі.

Що таке пророцтво? ПРОРОЦТВО - це надприродне, натхнене Богом слово, виголошене знаною і зрозумілою мовою для повчання Церкви, для ЇЇ зміцнення, підбадьорення, збудування, умовляння, або теж для розради та втіхи (пор. 1 Кор. 14).  

Коли йде мова про загальну КЛАСИФІКАЦІЮ ДУХОВНИХ ДАРІВ,  то можемо розрізняти три основні категорії дарів Святого Духа, описані в Новому Завіті:
• МОТИВУЮЧІ ДАРИ  (Рим. 12,6-8).
• ДАРИ УПРАВЛІННЯ  (Еф. 4,11-12).  
• ДАРИ СЛУЖІННЯ  (1Кор. 12,8-11).

ДАРИ СЛУЖІННЯ, у свою чергу, теж поділяють на три категорії: 
1) дари ОТКРОВЕННЯ (об’явлення): слово знання, розпізнавання духів, слово мудрості;

2) дари СИЛИ:  це надприродна віра; дар чинення чудес; дар надприродного зцілення (оздоровлення);
                                                                                                    
3) дари ПРОВІЩЕННЯ (або висловлювання): це дар пророцтва, дар молитви та говоріння на мовах, дар тлумачення, тобто вияснення, пояснення мов.                                                                                                                                                                                 На відміну від перших двох груп – тобто дарів одкровення та дарів сили – ці три дари ПРОВІЩЕННЯ не призначені для того, щоб змінити світ. Вони діють виключно на благо Церкви. Ці дари мають потрійне призначення: вони служать для повчання, умовляння та втіхи Церкви, тобто віруючих в Ісуса Христа.

Бог бажає, щоб Його народ був підготовлений і добре розбирався в духовних питаннях. Він бажає, щоб Церква була живою та сповнена Його Словом, Його Св. Духом, Його силою. Саме для цього Він і дає дари провіщення.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.

Слухати інші програми 

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00