Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафіст

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Катехиза

00:30

Розарій

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафіст

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

ДАР МОВ. Застосування та функція

Дія та присутність Духа святого в нашому житті. Друга катехиза отця Юрія Зелінського про дар мов: застосування та функціональність. Слухати першу катехизу можна за посиланням тут
Чи дар мов є для всіх? Чи Бог хоче давати дар мов усім чи лише деяким людям? На перший погляд у вченні апостола Павла це питання виглядає неоднозначним. У 12 розділі 1 послання до Коринтян Павло згадує про мови й пророцтво поряд з іншими дарами і стверджує, що не всі християни отримують одні й ті ж дари (12, 29-30). Але в Першому посланні до Коринтян 14,5 Павло каже: «Я хочу, щоб усі ви говорили мовами, але ліпше, щоб ви пророкували». Потім, у тому ж розділі він каже, що дар говоріння мовами є доступний для кожного (14:23), так само й пророцтва (14:31). Як ми можемо розв'язати це, на перший погляд, протиріччя? Відповідь полягає в розумінні того, що дар мов має різні функції. 

Мови можуть служити: 1) знаком присутності Святого Духа (як в Діяннях, коли люди отримували Духа); 2) молитовною мовою для власного духовного зросту (1 Кор. 14:4,18); і 3) пророчим засобом звертання до зібрання, якщо супроводжується харизмою тлумачення (1 Кор. 14:5, 27-28). 

Павло вказує на те, що третє застосування дару мов, як звернення з повідомленням до спільноти (в супроводі тлумачення), стосується не всіх, в той час, як друге застосування дару мов як молитовної мови доступне для всіх. 

У день П'ятидесятниці, наприклад, апостоли, Пресвята Матір і багато інших людей (близько 120 осіб) «усі ... почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Ді. 2: 4). Але вони продовжували служити Господу найрізноманітнішими способами, використовуючи різноманітні харизми для збудування Тіла Христового. (З відповідей Доктринальної Комісії Міжнародної Служби Католицької Харизматичної Онови).

ОСНОВНІ ЦІЛІ МОЛИТВИ НА ІНШИХ МОВАХ, задумані Богом.

1) Молитва на інших мовах, щоб ми НАПОВНЮВАЛИСЯ ДУХОМ СВЯТИМ. Ти будеш наповнюватися Духом Святим у міру того, як часто та довго ти будеш говорити іншими мовами. Далі. Читаємо в Посланні до Римлян (5,5) про те, що відбуваєтся, коли наповнюєшся Святим Духом: «Любов Бога влита в серця наші Святим Духом, що нам даний.»

Важко прощати? - Важко. - Важко любити? - Теж важко. Але коли ми потрапляємо під вплив, під зливу Святого Духа, нам стає набагато легше. Любов Божа може вливатися у твоє серце! Ось чому люди, які були роками у сварках, скандалах та якихось розбіжностях, коли потрапляють під вплив Святого Духа, вони завжди хочуть примиритися, вибачитися, вирішити конфлікти з іншими. Чому? Тому що вони сповнюються Любов'ю Божою під час молитви на інших мовах.

Чи ми повинні мати такі самі почуття, як у Христа? – Повинні мати! Якщо ти матимеш спілкування зі Святим Духом, твоє серце наповнюватиме Божу Любов. Змінюватиметься твій характер. Дух Святий поступово очищатиме тебе і уподібнюватиме Ісусу!!! Яка ж чудова місія Святого Духа!

Чим більше спілкуватимешся зі Святим Духом, тим більше твоє життя перетворюватиметься на образ Христа. Зрозумійте раз на завжди:  ЗАКОН не змінює людей. Людей змінюють ВІДНОСИНИ, СПІЛКУВАННЯ ІЗ СВЯТИМ ДУХОМ!  Любов небесного Отця буде перетворювати тебе. Твій характер стане іншим. Твої відчуття стануть іншими. Замість запальності, злості, ненависті, любов, емпатія, співчуття, співпереживання, розважливість, мудрість. Замість нетерпіння з'явиться довготерпіння.

2) Говоріння на інших мовах для ПОВЧАННЯ. Слово «повчання» з грецької мови означає «будівництво». Що ж я будую?

- Коли я займаюся самоосвітою, я будую свою душу, свій розум.
- Коли я займаюся спортом, будую, укріплюю своє тіло. 
- Коли я говорю іншими мовами, я будую свій дух, своє серце!

Зустрічаються люди з могутнім духом. Ти відчуваєш, коли ти поряд з такою людиною, що має великий дух. Але ж він його будує щодня. Такі люди багато часу приділяють молитві на інших мовах.

Друзі! У кожну сферу життя нам потрібно внести духовну складову. Зверніть увагу, що Дух Святий – це Особа. Він має безліч думок про кожного з нас. Коли ти молишся на мовах невимовними зітханнями (стогонами), ти можеш використовувати і зрозуміти думки Святого Духа. У тебе іноді нема думок про себе самого, а в Нього завжди є думки про тебе. Саме думки характеризують особистість.І так: Молитва на інших мовах розвиває твій дух, будує твій дух, творить його! Ти отримуєш від Святого Духа повчання на рівні свого духа.

 3) "Отже, ЯЗИКИ Є ЗНАМЕННЯМ (ЗНАКОМ) не для віруючих, а ДЛЯ НЕВІРУЮЧИХ" (1Кор 14,22) Що таке знамення? Це щось надприродне, що змушує людину повірити у Бога. Нам не потрібно соромитися інших мов, тому що Біблія каже, що це знак від Бога.Є люди з таким способом мислення, що мають погляд, що не можна молитися так, щоб нічого не розуміти. Вони хочуть молитися лише розумом, щоб усе було зрозуміле, щоб вони контролювали кожне слово. Але Дух Святий говорить нам устами Апостола Павла, що говоріння іншими мовами є знаменням для невіруючих.

Отець Юрій Зелінський

Слухати інші програми 

Старозавітні пророцтва про страждання Христа

Старозавітні пророцтва про страждання Христа

У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про Ісуса Христа, єдиного Відкупителя світу від зла, чиї страждання були передбачені далеко до Його приходу на світ. "Ми звинувачуємо євреїв за те, що не повірили в Ісуса Христа. А чи ми самі завжди радо слухаємо правду, приймаємо її і готові змінити своє життя, щоб жити в її світлі?" - запитує авторка програми. 
2025-04-04 00:00:00
Очікування і реальність. Як ілюзорне сприйняття світу руйнує відносини між людьми

Очікування і реальність. Як ілюзорне сприйняття світу руйнує відносини між людьми

"Ми не роботи і не святі в кожній хвилині життя, ми теж можемо втомлюватися чи мати якісь звички. І важливо не створювати собі ілюзій про те, що священник завжди бездоганний, бо саме ці ілюзії призводять до розчарувань", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-04-04 00:00:00
ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

2025-04-04 00:00:00
"Батьки мають дати дітям самостійно зростати, а не забезпечувати все життя", - Володимир Блажеєв

"Батьки мають дати дітям самостійно зростати, а не забезпечувати все життя", - Володимир Блажеєв

Про четверту Божу заповідь "Шануй твого батька та матір твою" в Листі до сімей Івана Павла ІІ розповідає настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в с. Писарівка Хмельницької області - отець Роман Казьмерчак. Також почуєте свідчення від батька 14 дітей, пана Володимира Блажеєва. 
2025-04-04 00:00:00
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00